1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro
   planetsro

Baykal'a gizli kamera şoku! ~ Çektirin şunu!


 1. Mopneet

  Mopneet  

  Kayıt:
  22 Haziran 2008
  Mesajlar:
  10.204
  Beğenilen Mesajlar:
  15
  Ödül Puanları:
  38
  Baykal'a gizli kamera şoku!

  Sınır tanımayan gizli kamera kirliliğinin son kurbanı CHP lideri Deniz Baykal oldu!

  Önceki gece bazı internet sitelerinde yayınlanan ve Baykal ile CHP’li vekil Nesrin Baytok’a ait olduğu iddia edilen sevişme görüntüleri gündeme bomba gibi düştü. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı hemen soruşturma başlattı, görüntülerin yayınlandığı sitelere erişim engellendi.


  ANKARA- Önceki gece yayına verilen skandal görüntüler CHP’de deprem etkisi yarattı. Baykal’ın, eski Özel Kalem Müdürü CHP’li milletvekili Nesrin Baytok ile sevişme görüntüleri olduğu iddia edilen kayıtlar, siyaset dünyasını ayağa kaldırdı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, görüntülerle ilgili soruşturma başlattı. Baykal’ın avukatları, Savcılığa suç duyurusunda bulunarak, sorumluların cezalandırılmasını ve görüntülere erişimin engellenmesini istedi.

  Montaj mı değil mi bilinmiyor’

  Deniz Baykal’ın avukatı Mutluhan Karagözoğlu tarafından verilen dilekçede özetle şöyle denildi: “7 Mayıs 2010 tarihi saat 01.00’den sonra http://www.habervaktim.com adlı internet sitesinde ‘Deniz Baykal’ın Seks Kaçamağı’ başlığı altında bir video yayımlanmıştır... Müvekkilim ve bir milletvekili bayan olduğu iddia edilen gerçek dışı, montajlama yoluyla elde edilip edilmediği bilinemeyen, gizli kamera çekimi, şeref ve ahlaka aykırı, müvekkilin kişilik haklarına saldırı teşkil eden, uygunsuz, müstehcen görüntüler yayımlanmıştır.”

  ‘Şeref ve ahlaka aykırı saldırı’

  “Video, bu internet sitesinden internet ortamında yayılarak daha pek çok internet sitesinde yayımlanmış ve yayımlanmaya devam etmektedir. Şeref ve ahlaka, özel hayatın gizliliğine aykırılık teşkil eden, müstehcen, kişilik haklarına saldırı içeren videonun yayımlandığı sitenin içerik sağlayıcılarının tespit edilerek, 5651 sayılı Kanun’un 4. maddesi uyarınca cezalandırılmasını arz ve talep ederiz.” Dilekçede, sitenin yöneticilerine “iftira, hakaret, özel hayatın gizliliğini ihlal, verileri hukuka aykırı olarak verme veya ele geçirme”kten soruşturma açılması istendi. Başsavcılık da suç duyurusu üzerine soruşturma başlattı.

  Videoya erişim engellendi

  Cumhuriyet Savcısı Bülent Yücetürk, soruşturma çerçevesinde ilk olarak CHP Genel Başkanı Baykal’a ait olduğu iddia edilen görüntülere erişimin engellenmesine karar vererek, bunun uygulanması için Telekomünikasyon İletişim Başkanlığına (TİB) talimat verdi. TİB, Türk Telekom ve 110 internet servis sağlayıcısına söz konusu videonun erişiminin engellenmesi için birer yazı gönderdi.

  Soruşturmaya gizlilik kararı

  Ankara 3. Sulh Ceza Mahkemesi, Ankara Başsavcılığı Bilişim Suçları Bürosu’nun başvurusu üzerine video görüntülerine ilişkin “gizlilik” kararı aldı. Hakim Afak İlleez’in kararında şöyle denildi: “Video görüntüleri nedeni ile başlatılan hazırlık soruşturmasında müştekinin konumu, olayın toplumsal boyutu dikkate alınarak CMK’nın 157 ve devamı maddeleri uyarınca soruşturmanın gizliliğine karar verildi.” Bu karar üzerine bir açıklama yapan Baykal’ın avukatları mahkeme kararının “soruşturmanın selameti açısından soruşturma kapsamına giren her türlü unsur açısından gizlilik kararı” anlamına geldiğini savundu. Açıklamada “Mahkemece verilen gizlilik kararına uyulmayarak soruşturmaya esas teşkil eden müvekkilim hakkındaki iftiralara ait her türlü görsel ve yazılı içeriğin yayınlanması suç teşkil edecektir” denildi.

  MetaCafe gibi birçok video paylaşım sitesinin neden engellendiğini anlaşıldı. Söz konusu görüntülerin bulundupu tüm siteler engelleniyor.

  Çektirin şunu!

  Başbakan Erdoğan, görüntülerle ilgili iddiaları önceki gece final oylaması öncesi öğrendi. Gizli kamera kaydının yayımlanmasına tepki gösteren Erdoğan, haberi duyar duymaz kurmaylarına “çektirin şunu” talimatını verdi...

  Anayasa değişikliklerinin dün sabaha karşı tamamlanan görüşmelerine, gece yarısı iktidar kulisine ulaşan CHP Genel Başkanı Deniz Baykal ile ilgili iddialar damga vurdu. Saatler gece yarısına yaklaşırken iktidar kulisinde hızlı bir fısıltı gazetesi işledi. “habervaktim. com” adlı internet sitesinde CHP liderine ilişkin özel görüntülerin yayınlandığı bilgisi peş peşe oylamaların yapıldığı Genel Kurul’a yoğunlaşan milletvekillerinden önce danışman, koruma ve gazetecilere ulaştı. Bazı danışmanlar TBMM’nin kuytu köşelerinde laptoplar ve iphone’lardan görüntüleri izlerken, kuliste herkes birbirine “Gördün mü?”, “Duydun mu?”, “Benziyor mu?”, “Gerçek miymiş?” gibi şifreli sorular sormaya başladı. Başbakan Erdoğan, rakibine ilişkin iddiaları Anayasa değişikliğinin final oylaması öncesi bakan ve milletvekili çocuklarıyla sohbet ettiği sırada Özel Kalem Müdürü Hasan Doğan’dan öğrendi. Doğan, yaklaşık yarım saat önce kulise bomba gibi düşen iddiayı Erdoğan’ın kulağına fısıldayarak aktardı. Erdoğan’ın önce “tepkisiz” bir yüz ifadesiyle aktarılanları dinlediği, daha sonra yüzünün asıldığı ve sinirden yavaş yavaş kızarmaya başladığı görüldü.

  1 saat sonra siteler yayını durdurdu

  Beraberindeki gençlere durumu fark ettirmemeye çalışan Erdoğan, özel kaleminin kulağına eğilerek bazı talimatlar verdi. Gençleri uğurladıktan sonra da aralarında Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım’ın da bulunduğu kurmaylarıyla ayaküstü bir süre konuştu. Görüntülerin habervaktim.com sitesinde yer aldığı bilgisi verilen Erdoğan’ın, kurmaylarına “çektirin şunu” talimatını verdiği öğrenildi. Edinilen bilgiye göre o sırada görüntülerin yayınlandığı internet sitesinin temsilcisi de Meclis’te, iktidar kulisi bahçesinde bazı milletvekilleriyle sohbet ediyordu. AK Parti kurmayları kendisini bulup Başbakan’ın tepkisini ilettiler. “Görüntüler bizim değil, başka bir siteden alınmış” savunmasını yapan temsilcinin uyarısı doğrultusunda 1 saat içinde sitedeki yayın sona erdirilildi.

  HABERVAKTİM: Kaynak ‘metacafe.com’

  Görüntüler çok sayıda internet haber sitesinin yanı sıra habervaktim’de de yayınlandı. Ancak habervaktim.com, “Kaydın kaynağı sitemiz değil, http://www.metacafe.com’dur (youtube benzeri bir paylaşım sitesi). Teknik verilere göre, kayıt ilk olarak 6 Mayıs gecesi metacafe.com’da yayınlandı. Kaydın yayına konuş tarihi ”6 Mayıs 10“ olarak görülüyor. Kayıt, 7 Mayıs’ın ilk saatlerinde ise pek çok haber sitesinin yanı sıra Habervaktim’de de yayınlandı” açıklaması yapıldı.​
   
 2. LoveForLife

  LoveForLife rank8

  Kayıt:
  2 Mart 2008
  Mesajlar:
  1.644
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Bir Kulaç Daha Atsam Karadayım...
  Anayasa Mahkemesi,
  her seyi kurtarabiliyor ama,
  don gömleğe gelince caresiz.

  Acidim adama...
   
 3. Avasin

  Avasin  

  Kayıt:
  12 Ocak 2009
  Mesajlar:
  6.437
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Meslek:
  İnşaat Mühendisi
  Şehir:
  Santa Clara/Küba
  birilerinin özel hayatından başkasına ne?