Merhaba arkadaşlar öncelikle hoş geldiniz sefalar getirdiniz eurobattlenet Turkey channelinde goruyorum host nasıl olabilirim,port nasıl açabilirim,loopback ayarlarını nasıl yapabilirm vb problemlerle bağırıp çağıran çok kişi var bende buna son vermek için bu konuyu açmayı uygun gördüm umarım beğenirsiniz
1.Port Açmak:Bu host olmak için en önemli bölümdür.
a)Öncelikle Başlat->Çalıştır->cmd->ipconfig diyoruz bu bölümdeki "Varsayılan Ağ Geçidi" nosunu bir yere kaydetelim (ÖRN=192.168.2.1 veya 192.168.1.2 ... gibi) Ve daha sonra bir internet sayfası açıyoruz veya firefox fark etmez ve adres çubuğuna kaydettiğimiz Varsayılan Ağ Geçidi nosunu yazıyoruz.http://www.portacma.net/Uygulamalar/emule/emule.shtml?uygulamalar=p2p&C=Uygulamalar/emule/emule.shtml sitesinden portta açabilirsiniz fakat oradaki TCP ve UDP yanındaki kutucukları boş bırakıp aşağıdaki Bilgisayarınızın IP adresi Kutucuğunu modeminizin IP adresi değilde Bilgisayarınızın IP adresini yazıcaksınız aralarında "." dahil olmak üzere Eğer benim bilgisayarımın IP adresini bilmiyorum ve nereden bakılacağınıda bilmiyorum diyorsanız ki bu çok doğal (tabi bilenlerde vardır) İlk paragrafta belirttiğim Başlat->Çalıştır->cmd->ipconfig bölümündeki Varsayılan Ağ Geçidi Nosunun 2 adım üstte bulunan IP adresi işte o sizin Bilgisayarınızın IP adresidir ve onu verdiğim sitede Bilgisayarınızın IP adresini girin kutucuğuna "." dahil olmak üzere yazın.Ve alttaki Modeminizi Seçin Bölümünden Kendi modeminizin markasını ve modelini seçin ve "Şimdi Port Açalım" seçeneğine tıklayalım.Eğer modeminizin markasını ve modelini bilmiyorsanız öğrenmek için Modeminizin üzerinde altında veya yanlarında yazar Örneğin AirTies RT-101 veya AirTies RT-102 gibi veya Apache AP-600 veya UEA 100/200 gibi... daha bir sürü model var hepsini yazamıyorum zaten verdiğim sitede tüm hepsi var :oldie: . Evet tüm ayarları yaptınız ve Şimdi Port Açalım Seçeneğine tıkladığınızı varsayıyorum ve bu sayfayı kapatmıyoruz ve o sayfada bulunan her şeyin aynısını-adres çubuğuna varsayılan ağ geçidi nosunu yazdığımız internet sayfasındakilere işliyoruz yani Örnek Sayfa Port açma sitesi olsun ve bu sayfadaki örnekleri adres çubuğuna varsayılan ağ geçidi nosunu yazdığımız internet sayfasına aynı işlemleri her şeyi aynı olmak üzere geçiyoruz fakat TCP ve UDP kutucuklarına 6000-7000 iksinde aynen böyle Yani TCP-6000-7000 UDP-6000-7000 bu şekilde yazıp kaydetip çıkıyoruz.

2)Loopback Ayarları:Bu bölümde olmassa olmaz bi işlemi yapıcağız.
Herhangi bir Windows XP sürümü için Loopback Kurulumu [değiştir]1.Başlat >> Denetim Masası (Klasik Görünüm) >> Donanım Ekle
Donanım Ekleme Sihirbazı açılacaktır.

1.>>İleri
2.Aramayı tamamladıktan sonra Bu donunumu bilgisayarınıza bağladınız mı sorusu gelecektir >> Evet donanımı bağladım >> İleri
3.Bir liste açılacak, en altta yeni donanım ekleyi seçip >> ileri.
4.Listeden seçeceğim donanımı yükle'yi seçip >> ileri.
5.Açılan listeden Ağ bağdaştırıcılarını seçip >> ileri.
6.Üretici olarak Microsoft, Ağ bağdaştırıcısı olarak loopback bağdaştırıcısı seçip >> ileri.
7.Donanım ekleme işleminin tamamlanmasını bekleyin, bitince pencereyi kapatın.
Bundan sonraki işlemleri dinamik internet IP'si olanların modemlerini her açıp kapadıklarında (IP'leri değiştiğinde) tekrar yapması gereklidir.

1.[1] adresine girip açılan sayfanın en üstündeki your ip is xxx.xxx.xx.xx şeklindeki ip adresini daha sonra kullanmak üzere not edin ya da pencereyi alta atın.
2.Başlat >> Denetim Masası (Klasik Görünüm) >> Ağ Bağlantıları nı açın
3.Loopback bağdaştırıcınızı ekledikten sonra eklenen yerel ağ bağlantısı (genel olarak 2, zaten 2 tane varsa 3) sağ tıklayıp özellikleri açın
4.İnternet İletişim Kuralları (TCP/IP) üzerine çift tıklayarak açın.
5.Otomatik ip adresi al yerine Aşağıdaki ip adresini kullanı seçip "IP Adresi" yerine 1.adımda öğrendiğiniz ip adresini yazın.
6.Alt ağ maskesini de 255.255.255.0 yazıp Tamama basarak pencereyi kapatın.

Herhangi bir Windows Vista sürümü için Loopback Kurulumu [değiştir]1.Başlat >> Denetim Masası >> Donanım Ekle
Donanım Ekleme Sihirbazı açılacaktır.

1.>>İleri
2.Bir liste açılacak, en altta yeni donanım ekleyi seçip >> ileri.
3.Açılan listeden Ağ bağdaştırıcılarını seçip >> ileri.
4.Üretici olarak Microsoft, Ağ bağdaştırıcısı olarak loopback bağdaştırıcısı seçip >> ileri.
5.Donanım ekleme işleminin tamamlanmasını bekleyin, bitince pencereyi kapatın.
Bundan sonraki işlemleri dinamik internet IP'si olanların modemlerini her açıp kapadıklarında (IP'leri değiştiğinde) tekrar yapması gereklidir.

1.[2] adresine girip açılan sayfanın en üstündeki your ip is xxx.xxx.xxx.xxx şeklindeki ip adresini daha sonra kullanmak üzere not edin ya da pencereyi alta atın.
2.Başlat >> Denetim Masası >> Ağ ve Paylaşım Merkezi
3.Loopback bağdaştırıcınızı ekledikten sonra eklenen yerel ağ bağlantısı (genel olarak 2, zaten 2 tane varsa 3) >> durumu göster >> Özellikler
4.İnternet Protokolü Versiyon 4 (TCP/IPv4) üzerine çift tıklayarak açın.
5.Otomatik ip adresi al yerine Aşağıdaki ip adresini kullanı seçip "IP Adresi" yerine 1.adımda öğrendiğiniz ip adresini yazın. Tamama basarak pencereyi kapatın.

3)Sabit IP alma:http://www.whatismyip.com/ adresine girip yukarıdaki Your IP adres yazan IP adresini kopyalayıp bir yere kaydetiyoruz ve ağ bağlantılarıma sağ tıklayıp özellikler diyoruz oradaki Loopbac Bağlantısına Sağ Tıklayıp Özellikler diyoruz İnternet İletişim Kuralları(TCP/IP) Çift Tıklayıp Siteden aldığımız Ip adresini IP adrei kutucuğuna yazıyoruz aşağıdaki 2. kutucuk otomatik olarak gelecektir 3.kutucuğa is modeminizin IP adresini yazarak aşağıda bulunan DNS ayarlarını boş bırakıp tamam deyip çıkıyoruz.
Ve artık Wepla eurobattlenet artık nereden kurmak istiyorsanız kurup oyununuzun keyfine bakın İYİ OYUNLAR
Kota sorunu olanlar kalkışmasın ay sonu faturası geldiğinde sorumluluk bize ait değildir....

EXL FARKIYLA....

Kota sorunu olanlar kurmasın!! Bu nuda oraya eklesen iyi olur ^^ :thumbsup:
Eline sağlık.

dizanteri61 demiş ki:
Chenq demiş ki:
Kota sorunu olanlar kurmasın!! Bu nuda oraya eklesen iyi olur ^^ :thumbsup:
Eline sağlık.
Haklsıın Eğer İnternetiniz kotalıysa sakın host olmaya kalkışmayın ay sonu fatura kapınıza dayandığında korkmayın :D
ee değiştirsen mesajı ^^

yaw bu verdgınız sıte adresınde port ac falan dıe bısı yok kı nasıl ne yapcagımızı anlamadım ben :(

Yukarı Alt