delirmek üzereyim pre plus var luck powder lagsız zaman vs vs her yolu deniyorum yaklaşık 2 haftadır +4 bile bulamadım ara sıra +3 oluyor....ve bu süre zarfında 2 tane +5 silahı +6 yaparken yok ettim...''the alchemıes has been destroyed '' yazısını 2 hafta içinde 2 kere görmek ve + 4 bile yapamamak oyundan soğuttu beni...ki 9 deg gelmeden önce 3 kere +7 basmıştım ne oldu bu iş neye göre dönüyo anlamadım ama oyundan acayip soğudugum kesin kömür gibi silahla dolaşıyom

strean121 demiş ki:
delirmek üzereyim pre plus var luck powder lagsız zaman vs vs her yolu deniyorum yaklaşık 2 haftadır +4 bile bulamadım ara sıra +3 oluyor....ve bu süre zarfında 2 tane +4 silahı +5 yaparken yok ettim...''the alchemıes has been destroyed '' yazısını 2 hafta içinde 2 kere görmek ve + 4 bile yapamamak oyundan soğuttu beni...ki 9 deg gelmeden önce 3 kere +7 basmıştım ne oldu bu iş neye göre dönüyo anlamadım ama oyundan acayip soğudugum kesin kömür gibi silahla dolaşıyom
+4ten +5e geçerken silah yok olmaz ? :think:

doğru diyosun kardeş yanlış olmuş o düzeltiyorum +5 den +6 denerken olmuştu

Caliante açtığın topicin diğerleri gibi yalan, dolan, hurafe konular ile bağdaştırılmasın istiyorsun, ciddi bir iş görmek istiyorsun bunu anlıyoruz. Fakat sende biraz diğer insanlarla dialoglarında anlayışlı ol lütfen. Global modumuz latife yapmış, Torquel ise fikrini söylemiş.

Konuya gelince; dw surlarının bir bölgesinde bütün +5 denemelerim tutmuş sadece bir ya da iki sefer elim boş dönmüşümdür. Bu denemelerimin yüzde 80' i peşpeşe olmuştur, +3 de yanarsa o gün denemem.

ben size sıralayayım siz içinden alıp beyenin
1) Kesinlikle şans
2)+4 de bekletme(steady lucky immortal vs bluelerle)
3)tamirini yapmış olma Dubrality 10/210 degil 210/210 yani
4)şehir dışlarında basmak
5)bir süre kasıldıktan sonra şehre dünüp tamirii yapıp denemek.... saygılar umarım işinize yarar
bu arada benim şanslı saatlerim05-07 arası baya geç ama ne yapayım tutuyo meretler:D

Prestij

Tanınıyorum
MetalMilitia demiş ki:
Caliante açtığın topicin diğerleri gibi yalan, dolan, hurafe konular ile bağdaştırılmasın istiyorsun, ciddi bir iş görmek istiyorsun bunu anlıyoruz. Fakat sende biraz diğer insanlarla dialoglarında anlayışlı ol lütfen. Global modumuz latife yapmış, Torquel ise fikrini söylemiş.

Konuya gelince; dw surlarının bir bölgesinde bütün +5 denemelerim tutmuş sadece bir ya da iki sefer elim boş dönmüşümdür. Bu denemelerimin yüzde 80' i peşpeşe olmuştur, +3 de yanarsa o gün denemem.
Her zaman söylüyorum, kimseyle takışıp seviye düşürmek gibi bi niyetim yok.

Konumuza dönecek olursak ;
Oyunda kesinlikle şanslı/şanssız item durumu var. Sürekli + deneyen arkadaşlar bilirler; bazı itemler o kadar inatçıdırki +3 bile olmaz kolay kolay ve hemen belli eder kendini, bazılarıda ilk denemede rahatlıkla +5 +6 olurlar. İlk başlarda tesadüf olarak düşünebilirsiniz, ancak çok uzun süre bu işle meşgul olursanız bu durumu sizde hissetmeye başlarsınız. Sözün özü arkadaşlar ; herşeyden önce ilk yapılması gereken şanslı itemi bulmak, diğer unsurları zaten yazmıştık. Saygılar...

yok artık bıraktım bu işi....arkadaşlar son bi ayda bu kaçıncı silah.bugün yeni bi silah aldım 0....sadece 7 elix bastım 8. de item yok oldu...oyunu bıraktım artık direk çıktım..preyi botu da oldugu gibi bıraktım uzunca b, süre wow takılacam arada extraloob a gelir takılırım..çünkü çıldırmak üzereyim..DALGA GEÇİYOLAR RESMEN :D

Prestij

Tanınıyorum
strean121 demiş ki:
yok artık bıraktım bu işi....arkadaşlar son bi ayda bu kaçıncı silah.bugün yeni bi silah aldım 0....sadece 7 elix bastım 8. de item yok oldu...oyunu bıraktım artık direk çıktım..preyi botu da oldugu gibi bıraktım uzunca b, süre wow takılacam arada extraloob a gelir takılırım..çünkü çıldırmak üzereyim..DALGA GEÇİYOLAR RESMEN :D
+5 den yüksek denerken steady kullanmassan "Repair Invalid" olabilir, immortal kullanmassan item kaybolabilir bu çok normal, sana tavsiyem +7 +9 deneyecek isen immortal bulunan şanslı bi item bulman, şanslı itemi + denerken bile hissedersin...

Caliante demiş ki:
strean121 demiş ki:
+5 den yüksek denerken steady kullanmassan "Repair Invalid" olabilir, immortal kullanmassan item kaybolabilir bu çok normal, sana tavsiyem +7 +9 deneyecek isen immortal bulunan şanslı bi item bulman, şanslı itemi + denerken bile hissedersin...
işin en komik tarafı silahı yeni aldım ve sadece 8elix bastım yok oldu..bu bana ilginç geldi çünkü itemi zorlamadım bile...sadece +6 denedim...bu kaç oldu ya sanırım GM in karşısına geliyo salla bunu diyo :D:D

ben + konusunda baya bi tecrubeliyim edindigim deneyimlerde durubality az olsun çok olsun yok kasada bekleteyim 1 gün ertesi gün basiyim gibi seyler yok ne kadar ısrar eder bolca denersen o kadar tutma sansı yüksek oluyo 7 weaponla 72+7 bow yapmıstım rekorum bu :detective: +9 a kadar gittim ama 9weaponla degil.+basmak anlıkbişeydir bence bastıgın an çok önemli o anı yakalamakda sansına kalmıs diye düşünüyorum :curtain:

Prestij

Tanınıyorum
strean121 demiş ki:
Caliante demiş ki:
strean121 demiş ki:
işin en komik tarafı silahı yeni aldım ve sadece 8elix bastım yok oldu..bu bana ilginç geldi çünkü itemi zorlamadım bile...sadece +6 denedim...bu kaç oldu ya sanırım GM in karşısına geliyo salla bunu diyo :D:D
Immortal bulunmayan itemlerde kaybolma çok normal, GM nin bunları takip ettiğini de sanmıyorum :D Mesela ben bi takıya artı denedim, baktım ilk seferde +5 oldu, baktım çok şanslı item, +6 denedim :D bi baktım item yok. En mantıklısı +7 +9 denemek istiyorsak immortal bulunan itemlere denemek :wink1:

cRueL_Boy

Tanınıyorum
hehe bi iteme 50 m harcadım +5 oLmadı sonu npc oLdu hatta çok gLobaL geçtim premiz war +5 yapamayacaksak niye pre alıyorz diye:) ertesi gün yeni bir xbow çektim tekte+5 4 gün sonra +7 :D

Prestij

Tanınıyorum
Time_2_Die demiş ki:
hehe bi iteme 50 m harcadım +5 oLmadı sonu npc oLdu hatta çok gLobaL geçtim premiz war +5 yapamayacaksak niye pre alıyorz diye:) ertesi gün yeni bir xbow çektim tekte+5 4 gün sonra +7 :D
Sonuç olarak herşeyden önce şanslı itemi bulmak önemli :wink1:

Her itemin belli bir şans yüzdesi olduğuna sonuna kadar inanıyorum. Bir keresinde 35 lv hiçbir bluesi ve artısı olmayan bir speara 1 gün içinde belli zaman aralıklarında +7 basmıştım. Öğlen 3 gibi idi girdim, +2 yaptım. 2 saat civarı mob kestikten sonra +3 oldu. Bir de kervan çektikten sonra denedim +4 oldu. Akşam 7 civarı olmuştu. Yine biraz mob kestim geldim yanacağından çok korkmama rağmen +5 i denedim ve olumlu sonuç aldım. Bunun üstüne bir daha basmayı denemeyeceğimi düşünüyordum sürekli. Fakat içimdeki şeytan gece 10-11 civarı beni dürttü ve +6 yı bastım :D Dedim artık burdan sonra %100 yanıcak. Neyse onu bastıktan sonra gittim gece 3 e kadar mob kestim. Bir baktım Tarky notice atıyo yine, her zamanki bilgileri veriyordu. Nerden esti bilmiyorum açıkçası, kasarken düşürdüğüm bir weapon elixire bakıp bakıp durdum :D Baktım dw fazla kalabalık değil, oyunda da lag yok. Yanarsa yansın umrumda değil dedim ve +7 ye denedim. Gözlerimi kapatmıştım artık dedim gitti silah :D Bir de ne göreyim, +7 olmuş :D Delirmiştim o an :D

Ps : Resimleri koyabilirim isterseniz.

inanılmaz gerizekalı bi taktikle çok +5 yaptım bir gün içinde.
işte yaptıklarım :

bütün accessory'lerim +3'tü. inventoryimi doldurdum elixir ile, 20 tane lucky powder aldım sonra hotanda sakin bir köşeye çekildim. bir tanesi hariç herbiri ilk denemede +4 oldu direk. sonra kalan bir taneyide normal yollarla +4 yaptım. alchemy window'u açtım, itemi koydum, elixiri koydum, lucky powderı koydum. daha sonra koyduum lucky powder'ı mouse ile tuttum ve inventory'imdeki tüm itemlerin ve elixirlerin üstünden hızlıca geçirdim, geri yerine koydum ve fuse tuşuna 1 milyon kere bastım. tüm accessoryler bu şekilde +5 oldu tek denemede..

başka bir günde hotanın tam ortasında düşen bir blade'e +5 denedim 5 elixirle +5 oldu. (yani bence nerde bastığınız önemli deil)

ancak bowuma ne zaman +6 denesem çok heyecanlanıp yukardaki taktiği yapmayı unutuorum :mrgreen: 3 kere denedim 3 kere yandı bowum

ha birde o 5 elixirle yaptıım blade'i sattım. alan adam 2 elixir ile +7 yaptı.. yani kesinlikle itemlerin belli bir şansı var kendi içinde

Shooter demiş ki:
İteme sürekli + denemeyip, ara sıra blue eklemek, bi süre kullanmak ve bir süre bekletmenin genel kanı sonucunda işlemi olumlu yönde etkilediği düşünülüyor..

Aslında durubalty dusuklugu yazdığın madde le aynı nerdeyse cunku sureklı kulanıp kulanıp basmak kulanırken tabı durubalıty sı dusukken basmak olmalı.

Yukarı Alt