Başka liseye geçiş hakkında

Bir anadolu lisesinde 11. sınıfım şu anki okulumdan yönetim değişikliği sebebiyle hiç memnun değilim ve yarıyılda ayrılmayı düşünüyorum, aklımda olan başka bir lise var
girdiğim senenin OKSsine göre 441 ile kapatmış, benim oks puanım ise 436 karne notlarımda fena değil böyle biraz bağışla falan geçiş mümkün olabilir mi yoksa imkansız mı ? başka okullara bakmaya devam mı edeyim?

Teşekkürler

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
ilginç bir soru ama başka bir liseye geçiş hakkın olması lazım semtinde ki okullara gidip bir sormanı tavsiye ederim.

B7B

rank8
Gel bahçelievler anadoluya kuzum benim okulum hem para felan sorun etmiyorlar öğrenciye bakıyolar kendini biliyosan saygılıysan direk kabul ederler zaten tabi nereleri istedigine bağlı :wink1:

Windy

Srognc12 demiş ki:
Başka liseye geçiş hakkında

Bir anadolu lisesinde 11. sınıfım şu anki okulumdan yönetim değişikliği sebebiyle hiç memnun değilim ve yarıyılda ayrılmayı düşünüyorum, aklımda olan başka bir lise var
girdiğim senenin OKSsine göre 441 ile kapatmış, benim oks puanım ise 436 karne notlarımda fena değil böyle biraz bağışla falan geçiş mümkün olabilir mi yoksa imkansız mı ? başka okullara bakmaya devam mı edeyim?

Teşekkürler
Kontenjanları varsa geçebilirsin,12. sınıfta bahsettiğin gibi geçen birçok arkadaşım var.

Benim bir arkadaşım 404 puanla,436 puanlık bir okula girdi.Su anda e-okul aracılıgıyla hangi okulda kontenjan varsa ona girebiliyorsun.

summer5: Nasıl geçiyorlar yahu.Bizim müdür taşınma olmadan okula alamayız diyordu başka okuldan gelenleri. :confused1:

Hepinize teşekkür ederim, kısa sürede gideceğim okula danışıp bilgi alacağım.

Bizzat 11. sınıfta Atakent Anadolu'dan MPAL'e geçmiş biri olarak diyebilirim ki geçiş diye bir durum mevcut.. OKS puanına bakılıyor mu bakılmıyor mu bilmiyorum. Bence ilk öncelik,geçmek istediğin okulda kontejyanın olup olmadığıdır. Bir araştır bakalım.

Yukarı Alt