1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Basit HTML[HTML nedir,Basit html kabuğu nasıl oluşturulur]


 1. WosT

  WosT rank8

  Kayıt:
  28 Nisan 2009
  Mesajlar:
  1.763
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  'umumu kaybettim bulan 155'i arasın :D
  İnternet'in kökleri 1961 gibi eski bir tarihe kadar uzanır.Bu tarihten beri,çeşitli diller ve protokoller geliştirildi ve Internet'in büyüyüen yapısı içinde giderek gelişti.Web'in İnternet'in sadece bir parçası olduğunu hatırlamak önemlidir!.İnsanların coğu Web'i ve Internet'i aynı şeymiş gibi düşünürler,ancakbuigerçek olmaktan cok uzak.Ceşitli Internet protokolleri oldukça geniş bir yelpazedeki Internet-tanbanlı uygulamaları kolaylaştırır;bunların arasında bildik e-posta gönderme işi ve popüler haber grupları sayılabilir.

  World wide Web,bu protokollerden sadece biridir ve Hypertext Markup Language yani HTML de,Internet uzerinden bilgi iletmekte kullanılan pekcok dilden biridir.


  HTML'in temel kullanım amacı,Web sayfalarını yaratmaktır.World Wide Web olarak isimlendirilen kavram ve varlıktan ayrılamz.Ortaya çıkışı ve yaratılmasının tarihi Avrupa Partikül Fiziği merkezinde programcı olarak çalışan Tim Berners-Lee ile ilişkilidir.Berners-Lee,HTML'i şu amaçlar için geliştirdi.

  <LI type=''square''> Bilim adamlarının her gün 24 saat boyunca yayın yapabilmesi,kaynak oluşturabilmesi ve kaynaklara erşebilmesini sağlayan bir ortam yaratmak.
  <LI type=''square''>Bilgisayar platformdan;bilgisayar ağından veya terminalden bağımsız erişim saağlayan,uluslar arası bir kodlama dili yaratmak.


  <center>Basit HTML kabuğu yaratmak</center>
  İlk önce not defterini açıyoruz.
  <html>
  <head>
  <title>Html deneme</title>
  </head>

  <body>

  Bunların yazdıktan sonra devam ediyoruz.İlk önce body etiketini kapatıyoruz(kapatma </ şeklinde olur <> ise etiketi açmadır.

  </body>
  body i kapattıktan sonra sayfamızın sorunsuz şekilde açılabilmesi için açtıgımız <html> etiketini kapatacagız.
  </html>
  Ve sayfamızı hazırladık.Dosyamızı index.html adıyla kaydediyoruz.Bu sadece hazırladıgınız sayfaların kodlarını önceden yaratmak ve herhangi bir araçla siteyi tasarlarken zaman kaybı yapmamak.
  Anlamadıgınız bişe varsa bana sorabilirsiniz konu altında iyi forumlar :sfff: