1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro
   planetsro

Başbakan'dan, Ali Kırca'ya Fırça


 1. Whisk

  Whisk rank8

  Kayıt:
  18 Nisan 2010
  Mesajlar:
  2.887
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Şehir:
  Kocaeli
  Başbakan Erdoğan, dün akşam Siyaset Meydanı Özel programına katıldı.

  Geçen hafta Habertük TV Genel Yayın Yönetmeni Yiğit Bulut’a konuk olan Başbakan’a soru sorulmadı diye çıkan polemik baya bir büyümüştü.

  Bu hafta Ali Kırca ve partneri Tuba Atav belliki önceden sorularını hazırlamışlardı. Ancak Başbakan Erdoğan o soruların sorulmasına sürekli mani oldu. Sürekli soruları keserek ikliyi zor durumda bıraktı. Bazen Kırca ve Avat’a sert bile çıkıştı. Ne yapacaklarını şaşıran Kırca sürekli bir konu değiştirmek zorunda kaldı. En sonunda konu Genelkurmay Başkanları’na gelmişti ki... Ali Kırca tam bu nokta da bir soru sormak istedi.

  [​IMG]

  Böyle soru mu olur?

  Ancak daha soruyu soramadan Başbakan Erdoğan tarafından fena halde bozuldu. Kırca’nın ’’3 Genelkurmay Başkanı ile görev yaptınız. Hangisini daha çok yakın hissediyorsunuz?’’ sorusunu duyan Başbakan bir anda celallendi. Ve Kırca’ya sert bir üslupla ’’Ali Bey böyle soru mu olur Allah aşkına. Siz yılların gazetecisisiniz. Yapma Allah’ın seversen’’ sözleri ile tepki gösterdi. Bunun üzerine Başbakan’a başka bir soru yönelmeye çalışan Ali Kırca zor anlar yaşadı. Adeta durumu toparlayabilmek için ecel terleri döktü. Başbakan’ın katıldığı bu program hem Kırca Hem de Atav için zor bitti.