1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro
   planetsro

Baros, Pino ve Culio İddialara GSTV’de Cevap Verdi!


 1. Inception

  Inception rank8

  Kayıt:
  23 Ocak 2008
  Mesajlar:
  8.249
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Galatasaraylı futbolcular Milan Baros, Juan Pablo Pino ve Juan Culio, İstanbul Büyükşehir Belediyespor maçı sonrasında aralarında yaşandığı iddia edilen haberlerle ilgili Galatasaray Televizyonu’na açıklamalarda bulundu.

  İstanbul Büyükşehir Belediyespor maçı sonrasında Milan Baros’un duyguları neydi, herhangi bir futbolcu arkadaşıyla tartışma yaşadı mı?

  Profesyonel bir futbolcu olarak yenilgi aldığımız maçlardan sonra üzülmem ve bu tip karşılaşmaların ardından sinirlenmem çok normal. Özellikle kaybetme şeklimizden dolayı çok sinirlendim. Sezona baktığımız zaman bu tip mağlubiyetler aldık. Sadece bu beni sinirlendirdi. Kişisel olarak hiçbir arkadaşımla problem yaşamadım. Soyunma odasına girdiğim zaman da hiçbir şekilde hiçkimseyle bir problemim olmadı. Genel olarak sinirliydim. Ama Türk medyasında yer alan bu tür haberlere alışkınız. Bir problem varmış gibi gösteriyorlar. Kendi kafalarında problem yaratıyorlar. Bunun üzerine gidip birçok hikaye yazıyorlar. Buna bir türlü anlam veremiyorum. Genelde Türk medyasının yayın politikası bu. Bu şekilde haberler çıkartıp, bunun üzerine gidiyorlar.

  Maç sonrası neler yaşandığını Milan Baros’tan, birinci ağızdan duyabilirmiyiz?
  Bu şekilde gelen mağlubiyetten ötürü sinirliydim ve Culio yanıma gelip biraz sakinleşmemi söyledi. Tabii ki o an Culio’nun dediği doğruydu. Biraz sakinleşmem gerekirdi. Ancak bu tip bir mağlubiyetten sonra otomatikman gerildim. Ne Culio ne Pino’yla aramızda en ufuk birşey yaşanmadı ve en ufak bir problemimiz yok. Galatasaray’ın içinde de herhangi bir problem yok, benim de herhangi bir futbolcuyla bir sıkıntım yok. Ama Türk basını ne yapıyor, kendi kafalarında yarattıklarını lanse edip sunuyor. Olmayan şeyleri yazmaları beni daha da üzüyor. Genelde politikaları bu, gerçekleşmemiş olayları gerçekleşmiş gibi gösteriyorlar. Bu da beni üzüyor tabii ki.

  Culio’ya sormak istiyorum. Gazetelerde, Milan Baros’un soyunma odasında kendisini yere serdiği yazıldı. Var mı böyle birşey?
  Yazılanlar tamamen yalan. Alınan bir mağlubiyetten sonra sinirlenilmesi gayet normal. Aramızda herhangi bir problem yaşanmadı. Önümüzde Gaziantepspor maçı var. Bu durumdan ilk çıkma fırsatı da Gaziantepspor maçı. Bizim için çok önemli bir mücadele. Bir an önce bu maçın gelmesini bekliyoruz.

  Maç sonrasında nasıl bir diyalog geçti. Baros’tan dinledik ama olayı aydınlatabilmek adına bir de Culio’dan dinlemek istiyoruz...
  Maçtan sonra Baros ve ben de normal olarak gergindik. Baros’un yanına gittim ve sakinleştirebilmek adına "Yapacak birşey yok. Sonuçta mağlup olduk" dedim. Onu sakinleştirmek ve telkin etmek istedim. Aramızda başka hiçbir konuşma ve görüşme geçmedi.

  Biz bir yandan bu konuları konuşurken diğer taraftan da takım için arkadaşlığın ne kadar kuvvetli olduğuna dair güzel örnekler sergileniyor. Çekim yaptığımız yerin hemen arkasında Kazım Kazım, Kewell, Zapata ve Aydın Yılmaz burada futbolcuların dikkatini dağıtmak adına esprili hareketlerde bulunuyorlar. Milan Baros’a soralım. Özellikle Kazım ve Kewell bu konuyla ilgili olarak gazetelerde çıkan haberlerden dolayı kendilerine takıldılar mı?
  Böyle yalan haberler çıkarsa siz de buna doğal olarak gülüp geçiyorsunuz ve otomatikman diğer arkadaşlarınız da bu tür şakalar yapabiliyor. Bu çok normal. Ama ben bir daha yinelemek istiyorum. Türk basınına saygım sonsuz, çok büyük saygı duyuyorum. Maçlardan sonra basın toplantıları düzenliyoruz, hiçbir sıkıntı yok. Onlara saygı duyuyoruz ama aynı şekilde biraz da onlardan saygı bekliyorum. Olmayan olaylar, gerçekleşmeyen şeyler... Arkadaşlarımla aramda hiçbir problem yok. Bu tür şeylerin yazılması gerçekten beni inanılmaz üzüyor ve yıpratıyor. Böyle devam edecekse ben yönetimle konuşmak ve bir şeyler yapmak istiyorum. Bir daha röportaj vermemek olabilir. Benim onlara saygım sonsuz ama onların yaptığını görüyorsunuz. Hiç ortada böyle bir şey yok ama bilmedikleri bir konu üzerinden yalan haber üretiyorlar.

  Pino'yla ilgili iddia, Milan Baros’la tartıştığı ve diğeri Metın Oktay Tesisleri’ni terk ettiği yönünde. Bu konuyla ilgili Pino ne söylemek ister?
  Sonuçlar istediğiniz gibi gitmediği zaman bu tip haberler her yerde çıkabiliyor. Çıkan haberlerin hepsi yalan. Aramızda kavga veya problem olmadı. Zaten bu röportajı yapmamızın amacı da bu. Doğruları söylemek ve herkesi aydınlatmak. Çıkan haberlerin yalan olduğunu söylemek için buradayız. Antrenmanda iddia edildiği gibi birşey yaşanmadı. Antrenmandan önce kendimi iyi hissetmiyordum. Hocamla konuştum ve hocamın özel iznini alarak tesislerden ayrıldım, eve dinlenmeye gittim. Dediğim gibi, sonuçlar kötü gittiği için bu tür haberler olacak. Önümüzde Gaziantepspor maçı gibi önemli bir fırsat var. Bu maça kendimizi hem fiziksel hem de psikolojik olarak hazırlamak, oradan alınacak iyi bir sonuçla kötü günleri geride bırakmak istiyoruz.


  Fotoğraflar;
  - Resim Silinmiş.
  - Resim Silinmiş.
  - Resim Silinmiş.
   
  Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 13 Şubat 2017