1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro

Bard/Cleric

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

 1. Aristotales

  Aristotales rank8

  Kayıt:
  21 Aralık 2007
  Mesajlar:
  1.240
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Şehir:
  --

  Bard Skilleri
  - Resim Silinmiş.
  Kırmızı ile işaretlenmiş olan skiller açılması gereken skillerdir.
  Mavi ile işaretlenmiş olan skiller ise isteğe bağlı olarak açılacak skillerdir.

  Özellikleri:

  Bards Dream:

  1.resim: Passivedir. Magic attack artırır.

  2.resim: Passivedir. Attack menzilini artırır.

  3.resim: Passivedir. MP tasarrufu sağlar.

  4.resim: Passivedir. Tambourların dayanıklılığını artırır. Tambourları açtığımızda çok fazla saldırıya mağruz kaldığımızda kapanır. Kapanmamasını belli bir süre uzatır.

  Battle Chord:

  1.resim: Attack skilidir. Yüzdesi %184 dür. Çok hızlıdır. Yeniden kullanma süresi 2sn dir.

  2.resim: Attack skilidir. Yüzdesi %368 dir. Çok hızlıdır. 8m içerisindeki 5 kişiye vuruş yapar. Yeniden kullanma süresi 6sn dir.

  3.resim: Buff skilidir. Skili verdiğiniz kişinin aldığı hasarın %50sini mp den gitmesini sağlar. Snow gibidir. 20sn dir. Kişi kendine basamaz bu skili. Silah değiştirildiğinde kapanır.

  4.resim: Attack skilidir. Yüzdesi %184 dür. Çok hızlıdır. 5m içerisindeki 3 kişiye vuruş yapar. Yeniden kullanma süresi 3sn dir.

  5.resim: Attack skilidir. Yüzdesi %368 dir. Çok hızlıdır. 12m içerisindeki 5 kişiye vuruş yapar. Yeniden kullanma süresi 6sn dir.

  Music Pleasure:

  1.resim: Buff skilidir. Hızlı koşu basar. 30m içerisinde party deki 8 kişiye etkilidir. Süresi 6 sn dir. Silah değiştirildiğinde kapanmaz.

  2.resim: Buff skilidir. Phy attackları absorbe eder. 30m içerisinde party deki 8 kişiye etkilidir. Her 5 sn de bir mp harcar. Belli bir miktar atağa mağruz kalındığında kapanır. Süresizdir.

  3.resim: Buff skilidir. Mag attackları absorbe eder. 30m içerisinde party deki 8 kişiye etkilidir. Her 5 sn de bir mp harcar. Belli bir miktar atağa mağruz kalındığında kapanır. Süresizdir.

  4.resim: Buff skilidir. Attack rating artırır. 30m içerisinde party deki 8 kişiye etkilidir. Her 5 sn de bir mp harcar. Belli bir miktar atağa mağruz kalındığında kapanır. Süresizdir.

  5.resim: Buff skilidir. Hızlı koşu basar. 30m içerisinde party deki 8 kişiye etkilidir. Süresi 6 sn dir. Silah değiştirildiğinde kapanmaz. Moving March skilinin max olmasını ister.

  6.resim: Buff skilidir. Attack rating artırır. 30m içerisinde party deki 8 kişiye etkilidir. Her 5 sn de bir mp harcar. Belli bir miktar atağa mağruz kalındığında kapanır. Hit March skilinin max olmasını ister. Süresizdir.

  Melody:

  6.resim: 30m içerisinde party deki 8 kişinin zehirlerini siler. Bu skill bleed, disease gibi holy spell ile engellenemeyen zehirler için açılması gereklidir.

  Sound:

  2.resim: Buff skilidir. Seçilen kişiye 16sn boyunca mp doldurur. Kişi kedine kullanabilir.

  3.resim: Buff skilidir. 900sn boyunca general ve party general yaratıkların size saldırmamasını sağlar ancak siz saldırırsanız size saldırırlar.

  8.resim: Buff skilidir. 30m içerisinde partydeki 8 kişiye 16sn mp doldurur. Mana Cycle skilinin max olmasını ister.

  Beautiful Life:

  1.resim: Passivedir. Dancing concert bölümündeki skillerin mesafesini uzatır.

  2.resim: Passivedir. Dancing concert bölümündeki skillerden biri açıkken saldırıya mağruz kaldığınızda kapanmamasını belli bir süre artırıyor.

  Dancing Concert:

  1.resim: Buff skilidir. 30m içerisinde party deki 8 kişinin phy attackını artırır. Her 5 sn de bir mp harcar. Party de 2 tane bard varken açılır. Saldırıya mağruz kalındığında kapanır.

  2.resim: Buff skilidir. 30m içerisinde party deki 8 kişinin mag attackını artırır. Her 5 sn de bir mp harcar. Party de 2 tane bard varken açılır. Saldırıya mağruz kalındığında kapanır.

  3.resim: Buff skilidir. 30m içerisinde party deki 8 kişiye daha fazla heal basılmasını sağlar. Her 5 sn de bir mp harcar. Party de 2 tane bard varken açılır. Saldırıya mağruz kalındığında kapanır.

  4.resim: Buff skilidir. 30m içerisinde party deki 8 kişinin mp tasarrufu yapmasını sağlar. Her 5 sn de bir mp harcar. Party de 2 tane bard varken açılır. Saldırıya mağruz kalındığında kapanır.

  5.resim: Buff skilidir. 70m içerisinde party deki 8 kişinin phy attackını artırır. Her 5 sn de bir mp harcar. Party de 2 tane bard varken açılır. Saldırıya mağruz kalındığında kapanır. Dancing of Valor skilinin max olmasını istiyor.

  6.resim: Buff skilidir. 70m içerisinde party deki 8 kişinin mag attackını artırır. Her 5 sn de bir mp harcar. Party de 2 tane bard varken açılır. Saldırıya mağruz kalındığında kapanır. Dancing of Magic skilinin max olmasını istiyor.

  7.resim: Buff skilidir. 70m içerisinde party deki 8 kişiye daha fazla heal basılmasını sağlar. Her 5 sn de bir mp harcar.


  Cleric Skilleri

  - Resim Silinmiş.


  Kırmızı ile işaretlenmiş olan skiller açılması gereken skillerdir.
  Mavi ile işaretlenmiş olan skiller ise isteğe bağlı olarak açılacak skillerdir.

  Özellikleri:

  Divine Creed:


  1.resim: Passivedir. Mag attack artırır.


  Cardinal Praise:


  1.resim: Attack skilidir. Yüzdesi %199 dur. Hızlıdır. Yeniden kullanma süresi 3sn dir.


  3.resim: Res skilidir.


  8.resim: Res skilidir. Reverse skilinin max olmasını istiyor.


  9.resim: 30m içerisinde party deki 8 kişinin zehirlerini siler. Bu skill bleed, disease gibi holy spell ile engellenemeyen zehirler için açılması gereklidir.


  Mental Culture:


  1.resim: Passivedir. Basılan HP miktarını artırır ve %50 zehirlerin tutmasını engeller. Sadece cleric rod ve robe giyiliyken işe yarar.

  Mortal Recovery:


  1.resim: Attack skilidir. Rakibe belli bir miktar damage verir ve bu sayı sabittir. Yavaştır. Yeniden kullanma süresi 6sn dir.


  2.resim: Attack skilidir. Rakibe belli bir miktar damage verir ve bu sayı sabittir. 5m içerisindeki 3 kişiye vuruş yapar. Yavaştır. Yeniden kullanma süresi 13sn dir.

  Recovery:


  6.resim: Buff skilidir. 30m içerisinde party deki 8 kişiye 16sn hp doldurur.


  Blessed Recovery:


  1.resim: Buff skilidir. 30m içerisinde party deki 8 kişiye 45 sn boyunca phy ve mag defans verir.


  3.resim: Buff skilidir. 30m içerisinde party deki 8 kişiden kimin canı en düşükse ona 2-3sn de bir hp basar. Partide değil iken kişiye 2-3 sn de bir hp basar. Süresi 300sn dir.


  6.resim: Buff skilidir. 30m içerisinde party deki 8 kişiden kimin canı en düşükse ona 2-3sn de bir hp basar. Partide değil iken kişiye 2-3 sn de bir hp basar. Süresi 300sn dir. Recovery Division skilinin max olmasını ister.


  7.resim: 30m içerisinde party deki 8 kişiye belli bir miktar hp basar.


  Resurrection:


  1.resim: 10m içerisinde party deki 8 kişiye res verir.


  3.resim: 30m içerisinde party deki 8 kişiye res verir.


  4.resim: Seçili kişiye res verir ayrıca 120sn lik buff verir. Bu buff verilen kişinin %50 attack ını düşürüp gelen phy ve mag attackları %70 absorbe eder, hp sini %70 artırır.


  Glory:


  1.resim: Passivedir. Kişiye belli miktarda str,int,phy ve mag def. verir ayrıca gelen zehirleri %50 oranında engeller. Sadece cleric rod ve light armor giyilince işe yarar.


  2.resim: Passivedir. Kişiye belli miktarda phy def. verir. Sadece cleric rod
  ve light armor giyilince işe yarar.


  3.resim: Passivedir. Kişiye belli miktarda mag def. verir. Sadece cleric rod ve light armor giyilince işe yarar.


  Sacrifice:


  1.resim: Attack skilidir. Yüzdesi %967 dir. 5m içerisinde 5 kişiye vuruş yapar. Bu skilli kullanınca %95 hp ni harcar. HP %95 in altında iken kullanılamaz. Yeniden kullanma süresi 55sn dir.


  2.resim: Attack skilidir. Yüzdesi %967 dir. 8m içerisinde 5 kişiye vuruş yapar. Bu skilli kullanınca %95 hp ni harcar. HP %95 in altında iken kullanılamaz. Yeniden kullanma süresi 55sn dir. Offering skilinin max olmasını ister.


  Saint Prayer:


  3.resim: Buff skilidir. 30m içerisinde party deki 8 kişiye gelen zehirleri %100 engeller. Stun,bleed,disease ve bazı zehirleri engelleyemez. Süresi 300 sn dir.


  Blessing:


  1.resim: Buff skilidir. Seçilen kişiye belli miktarda str verir. Süresi 30dk dır.


  2.resim: Buff skilidir. Seçilen kişiye belli miktarda int verir. Süresi 30dk dır.

  3.resim: Buff skilidir. Seçilen kişiye belli miktarda phy def. verir. Süresi 30dk dır.

  4.resim: Buff skilidir. Seçilen kişiye belli miktarda mag def. verir. Süresi 30dk dır.

  5.resim: Buff skilidir. Seçilen kişiye belli miktarda str verir. Süresi 30dk dır. Force Blessing skilinin max olmasını ister.

  6.resim: Buff skilidir. Seçilen kişiye belli miktarda int verir. Süresi 30dk dır. Mental Blessing skilinin max olmasını ister.

  7.resim: Buff skilidir. Seçilen kişiye belli miktarda phy def. verir. Süresi 30dk dır. Body Blessing skilinin max olmasını ister.

  8.resim: Buff skilidir. Seçilen kişiye belli miktarda mag def. verir. Süresi 30dk dır. Soul Blessing skilinin max olmasını ister.


  Bard/Cleric in + ları ve - leri:

  + ları:

  1. Çok hızlı kasabilirler.
  2. Pvp de wizard a göre kıyaslarsak tambourlardan dolayı defansı fazla olduğundan dolayı wizard kadar ölmezler ve çok hızlı skilleri olduğundan dolayı da hızlı yatırırlar.
  3. Taxide Holy Recovery Division ve Mana Orbit skilleri sayesinde ne hp harcar ne de mp harcar ve yaratıkları hızlı kesebildiğinden dolayı çok tutulurlar ve hp mp harcamadığı için çok para kazanırlar.
  4. Partilerin, guildlerin aranan adamı olurlar.
  5. Bufferlık yaparlar.
  6. Sağlam silaha sahip olursa UNIQUE bile kesebilirler. Bardın skilleri Passivesi sayesinde yaklaşık bi bow kadar uzaktan ve çok hızlı vuruş yapabiliyor bundan dolayı unique de ölmeden çok rahat kesebilir.


  - leri:

  1. Full int olduğundan dolayı sağlam item bulundurmanız gerekiyor yoksa çok rahat ölebilir.


  (Ç)ALıntıdır
   
  Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 13 Şubat 2017
 2. Buzzz

  Buzzz rank8

  Kayıt:
  27 Eylül 2008
  Mesajlar:
  5.587
  Beğenilen Mesajlar:
  1
  Ödül Puanları:
  38
  Şehir:
  Londra
 3. CaN_KsK

  CaN_KsK rank8

  Kayıt:
  17 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  4.797
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Mod.
  Şehir:
  Akçay

  Açıyorum çünki belki arkadaş püf noktalarını söyleyecek kendisi örnekler verecek ayrıca bilgilendirmelerde eklemiş tatlı olmuş.
   
 4. PolgaraWahrenheit

  PolgaraWahrenheit rank8

  Kayıt:
  12 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  8.082
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Üni

  Arkadaşın konuyu bildiğini sanmıyorum paylaşmış olmak için alıntı yapmış oysa profesyonel char build ekibimizin hazırladığı yapılandırmalar arasında konu mevcut. Üstelik her türlü soruya cevap verecek teknik ekibimiz var. O yüzden konu kilitli kalsın :wink1:
   
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.