mrtcnt demiş ki:
Elimde bir char var. Bard cleric e çevirmeyi düşünüyorum. Ama bazı şüphelerim var. Bard cleric kasmış ya da bilgili olan arkadaşlar cevap verirse sevinirim.
1) Aynı seviyedeki bir wizard ve bardın atak farkı nedir?
2) Pt bulamadım ve solo kasıyorum diyelim. Tambourları aktif olarak kullanabilir miyim?
3) Bu charla pvp yapılmaz ama oldu da yapıyorum. Cleric haricinde bardın kendine özel bir pvp taktiği var mıdır?( Olmadığını sanıyorum çünkü pek skill yok.)
Ben de bard cleric kasıyorum, sorularını cevaplandırabilirim sanırım.

1)ilk acılan atak skiliyle kendi seviyesindeki Wizardın verdiği hasarın 2/3ünü veriyor.Wizard life actığında bu oran 1/2 oluyor.Fakat bardın atak skilleri çabuk doluyor,Misalen Fire boltun dolum süresi 3 saniyedir yani 3 saniyede bir kullanabilirsin,Bu bardın birebir atak skillerinde 2 saniye,wizardın alan skilinde 10 saniye iken Bardın alan skilinde sadece 6 saniyedir.
Wizarddan bir başka farkı vardır ki bard cleric kolay kolay yatmaz!

2)Elbette tamburları kullanabilirsin.Kastığın mobların vuruş stiline göre istediğin tamburu ayarlayabilirsin.
(Phy> Guard Tambour, Mag> Mana Tambour)
PS: Bard Cleric çok hesaplı bir chardır,neredeyse hiç pot harcamaz

3)Pvp yapılır bu charla hem de nasıl :)
Eğer FF isen bless spell+guard/mana tambour açtığında (hele elinde sağlam bir harp varsa) karşında durabilecek pek char görmüyorum.Hele Warrior gibi Heavy Armor giyen charları çok kolay harcarsın :wink1:

Umarım yardımım dokunmuştur...Herkese kolay gele!

bikac gün oldu bende acdim bard clerik gap9 devam 35 lvl oldu 120k sp oldu. 90 95 lvle kadar yuksek lvl carımla götürecem pre plusda aldım 1 aya 80 90 lvl yaparım heralde 300 400k sp yapsın sonra gap0 devam deneyip görecez nasıl bir carmıs 40 gun kadar sonra belli olacak.

Yukarı Alt