1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro
   planetsro

Banka hesap bilgilerini gizleyen yeni bir torajen...


 1. Quattro

  Quattro olduser

  Kayıt:
  25 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  6.933
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Mühendis
  Şehir:
  UnderGround
  Wired dergisindeki habere göre, bilişim güvenliği araştırmacılarının radarlarına yeni takılan ve URLZone adı verilen çok geliştirilmiş yeni bir trojan, öncelikle kullanıcının online banka giriş bilgilerini elde ediyor. Bu bilgileri aldıktan sonra kullanıcının hesaplarına erişebilen trojan, gerek kurbanını, gerekse bankanın güvenlik sistemlerini uyandırmamak için önceden ayarlanmış hesaplara rastgele miktarlarda havaleler yapmaya başlıyor.

  Sistemin en ilginç yanıysa, kullanıcı bilgisayarından sanal banka şubesine girip hesaplarına baktığında, ekrana gelen bilgilerin trojan tarafından değiştirilmiş olması. Böylece kurban, hesaplarında bir değişim olduğunu farketmiyor ve uğradığı felaketi polise bildirene kadar zaman geçiyor. Bu zaman aralığı da hırsızlara hem hesabı boşaltmak, hem de sırra kadem basmak için yeterli fırsatı tanıyor.

  Şu anda sadece Alman bankalarını hedef alan bu uygulamanın, başka ülkeler ve başka bankalara uyarlanmaması için bir engel olmadığı belirtilmekte. Habere göre sistemi geliştirenler yılda 7.3 Milyon Dolar kadar bir meblağı çalabiliyorlar.


  ps: Benim Gibi intrernet bankacılığını çok kullananlar dikkatli olmalı :!!&%&!