addIcFb

Aileden
terim-varderycken-bana-kabul-edilemez-bir-hareket_o.jpg

2010 Dünya Kupası Grup Elemeleri'nde Türkiye ile Belçika arasında oynanan ve 1-1 sona eren karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Terim, maçın başında çok önemli bir oyunucuyu kaybetmiş olmanın sıkıntılarını yaşadıklarını belirterek, "İkinci yarı baskılı oynadık ve birçok pozisyon bulduk. Uzun zamandır yan toplardan gol yemiyorduk. Golü yeyince planlarımız değişti. Oyunu akıcı oynayacaksınız ki güzel olsun. Oyun çok durdu. Maçta biri yatarsa siz nasıl akıcı oynayacaksınız? Diğer maçlara göre iyi oynamadığımız bir gerçek. Ben sahadaki mücadeleden memnunum. Karşı tarafın da müthiş bir defans yaptığını söyleyebilirim. Onları açmak kolay değildi" dedi.

Belçika Teknik Direktörü Rene VaıÜündereycken ile saha içinde yaşadığı tartışmalı pozisyonun sorulması üzerine Terim, "Ben hiçbir meslektaşımla bir sorun yaşamak istemem. Eğer bir şey yapmamışsa muhatap olmam, maçtan sonra tebrik ederim. Ama bir şey söyler veya yaparsa ki öyle oldu; kendisi İtalyanca olarak bana bir şeyler söyledi ve yaptığı hareket İtalyancada çok ağır bir harekettir. Kendi sahamızda, kendi evimizde biz böyle bir hareketi kabul edemeyiz. Ben de tabiki kendisine cevap vereceğim, çiçek atacak halim yok. Hayatımda hiç sahaya top atmadım. Üç topla maç oynanmıyor. Zaman zaman biz de hata yapabiliriz. Maç biter her şey biter. Ancak hep sonunda nedense biz hatalı oluyoruz, ben buna üzülüyorum. Ben ve oyuncularım her zaman naturel davranıyoruz. Avrupa Şampiyonası'nda en centilmen takımlardan birisiyiz. 20 yıldır antrenörlük yapıyorum, ben hiçbir zaman böyle bir hareketle karşılaşmadım. Keşke böyle olmasaydı. Onların hocası küfür edip sonra çizgide durup ben suçsuzum diyor. Tiyatro oynuyor kendisi, biz tiyatroyu sanatçılara bırakıyoruz, biz futbol adamıyız. Ben maçı kazanmak için 5. atak oyuncumu sahaya sürdüm. Kaybedeceksem böyle kaybedeyim." dedi.

Bir yabancı basın mensubunun "O hareket neydi, görebilir miyiz" sorusuna Terim, "Bütün kameraların önünde bu hareketi gösteremem, eğer görmek istiyorsanız basın toplantısından sonra dışarda gösterebilirim" diye cevap verdi. Tecrübeli çalıştırıcı, basın toplantısının bitiminde yabancı basın mensuplarına Vandereycken'in yaptığı hareketi gösterdi.

Öte yandan Emre Belözoğlu'nun maçtan önce yapılan eleştirilerden sonra annesinin kalp krizi geçirmesi ve bunun maçı etkileyip etkilemediğinin sorulması üzerine Terim, "Zaman zaman haddini aşan yorumlar oluyor. Üç beş kötü niyetli insan tabii ki var. Bu eleştirilerin dozunun iyi ayarlanması gerekiyor. Ben bazı olaylar yaşadım, mahkemeye verdim ama hala bir sonuç çıkmadı. Bazı hukuksal boşluklak var. Bazı sorunları hukuksal olarak çözemezsiniz ne yapacaksınız? Ancak ne olursa olsun, biz Dünya Kupası'na gidecek güce sahibiz." diye cevap verdi.

Terim, Belçika karşısında alınan 1 puanın ise kayıp olduğunu söyledi.

RENE VARDERYCKEN: ''TERİM'İN YAPTIKLARINA KARŞILIK VERDİM''

Belçika Milli Takımı Teknik Direktörü Rene Vandereycken de, A Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim ve yedek kulübesinin yaptığı harekete karşılık hareket yaptığını öne sürdü.

Vandereycken, Türk gazetecilerin Fatih Terim'e yapmış olduğu hareketi sorması üzerine, fazla yorum yapmak istemediğini belirterek, "Terim 65. dakika dışında kendi alanının dışından direktifler verdi. Bu onun yaptığı hareketlere karşı bir hareketti. Hatta bir keresinde saha kenarına kadar gelerek benim oyuncuma dokunuyordu. Bana yaptığı hareketlere karşılık ben o hareketi yaptım" dedi.

Sahaya top atmasının sorulması üzerine Rene Vandereycken, "O an içimden geldi, yapmak istedim ve vurdum. Bir ceza olsaydı, hakem verirdi. Ben her zaman rakip takımın hocasına selam vermek isterim. Sayın Terim'le görüşmek istedim, maçtan önce onu göremedim. Kendisini Türkiye'de her şeyin üstünde görebilir. Bizim üzerimizde değildir. Biz iş arkadaşıyız, bize saygı göstermesi gerekiyor. Ne kendisinden ne de yedek kulübesinden bunu bize göstermedi. Maçtan sonra da güvenlik olayları röpartajlar derken el sıkışamadık."

V.I.P

Old School
Takımı
Fenerbahce
Terime hak veriyorum Belçikalı meslektaşı hata yapmış beklemezdim ondan

V.I.P

Old School
Takımı
Fenerbahce
addIcFb demiş ki:
ARK0 demiş ki:
V.I.P demiş ki:
Terime hak veriyorum Belçikalı meslektaşı hata yapmış beklemezdim ondan
Tanırmıydın Belçika'lı Hocayı :roll:
Neden tanımasın ki :think: Futbol iyi şekilde ilgileniyorsa doğaldır..ama galba sen tanımıyorsun :think:
Evet ayrıca kimse alınmasın amcamın oğlu dediğim için işin esprili kısmı yanlız tanıyorum maçlarından pek hoşuma gitmiyor her an birini kışkırtabiliyor

Yukarı Alt