Bana küfreder gözlerin , dudakların yardım yalvarı

Sivasspor'dan Antalyaspor'a transfer olan Pini Balili, Sivasspor'un transferlerini anlayamadığını belirterek, "Beni göndermeleri doğru olabilir, ama Herve Tum gibi bir oyuncuyu gönderip, Ersen Martin'i almalarını anlayamadım. Tum çok iyi bir oyuncu, Ersen Martin kim?" dedi.

Kızılcahamam Patalya Otel'de takımla birlikte kampta bulunan Balili, yeni hedefler ve heyecanlar yaşamak için Antalyaspor'u tercih ettiğini söyledi. Sakatlığı nedeniyle takımdan ayrı çalışan Balili, eski takımı Sivasspor'un transferde yanlış politika izlediğini söyledi. Sivasspor'un Herve Tum'u İstanbul Büyükşehir Belediyespor'a vermesine anlam veremediğini kaydeden Balili, şunları söyledi:

"Sivasspor'un başarılı olmasını çok istiyorum. Orada çok güzel günlerim oldu. Ama bu sene yaptıkları transferlere bakınca eski başarılarını yakalayacaklarına inanmıyorum. Beni göndermelerini anlayışla karşılıyorum. Çünkü çok fazla forma şansı bulamadım. Ama Herve Tum'u niye gönderdiklerini anlayamadım. Tum, çok iyi bir oyuncu ve çokta başarılı maçlar çıkartı. Onu gönderip Ersen Martin'i almaları yanlış bence. Ersen Martin kim? Tum'un yarısı olmaz. Bence burada yanlış yaptılar. İnaşllah daha iyi transferler yaparlar ve başarılı olurlar."

Antalyaspor'a gelmekten çok mutlu olduğunu da kaydeden Balili, "Bence Antalyaspor çok güçlü bir takım. 3-4 transferler en az Sivasspor kadar başarılı olabilir. Eğer iyi takviyeler yapılırsa Antalyaspor'da bu sene Sivasspor'un elde ettiği başarıyı yakalar" şeklinde konuştu.

MEHMET TOPUZ O PARAYI ETMEZ

Fenerbahçe'nin Mehmet Topuz için ödediği bonservis bedelinin çok yüksek olduğunu da kaydeden Balili, "Bence Topuz o parayı etmez. O parayla çok büyük yıldızlar getirebilirlerdi. Anlam veremedim. Transferlere ödenen paralar çok yükseldi. Türkiye'de o paraları edecek fazla oyuncu yok. Mehmet Topuz'a verilen para da çok çok yüksek" dedi. Bu sene şampiyonluk yarışının çok zor olacağına da değinen Balili, "Takımlar çok iyi transferler yaptı. Çok zorlu bir mücadele bekliyor. Şampiyonluk yarışı çok sert geçecek. Diğer takımlarda çok güçlendi" diye konuştu.

Yukarı Alt