1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Bakıcı anne : Bebek satıldı


 1. ImmorTaLGoD

  ImmorTaLGoD olduser

  Kayıt:
  12 Mayıs 2009
  Mesajlar:
  8.231
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  Çocuk Esirgeme Kurumu’na ait yuvada, yeni doğan bir bebeğin satıldığı iddia edildi. Savcılığa giden koruyucu anne, bildikleri nedeniyle işinden olduğunu söyledi.

  Türkiye’de kimsesiz çocuklara bakmakla yükümlü tek resmi kurum olan Çocuk Esirgeme Kurumu’na bağlı Bahçelievler Şeyh Zayed Çocuk Yuvası’nda bebek satıldığı iddia edildi.

  Yuvada çalışan bakıcı anne tarafından savcılığa suç duyurusunda bulunulurken, iddaya göre, bir kadın doğuracağı çocuğu bırakmak için Şeyh Zayed Çocuk Yuvası’na başvurdu. Ancak doğumdan hemen sonra annenin izni olmadan bebek alınıp zengin bir aileye satıldı.

  İddanın arkasındaki isim olan ve 1 yıldır yuvada bakıcı annelik yapan Ayşe Memişağlar, “Hastaneye yatırılan zor bir durumda bir bayanın olduğunu haberini almıştık. Aracı vasıtasıyla kurum içinde çalışan kişilere bildirdik fakat, kuruma gelmeden çocuğu evlatlık vermişler” dedi.

  Susması için önce tehdit aldığını ardından da işten çıkartıldığını öne süren Memişağalar, “İçeride tehdit aldım. Susmam gerektiği susmazsam işimden olacağımı söylediler ve aynı şekilde de oldu. Daha önce müracatlarıma rağmen verilmeyen senelik iznim, bu olayın ardından verildi ardından da öğrendim ki işten çıkarışmışım” şeklinde konuştu.

  Yuva müdürü, kurum doktoru, bebekevi sorumlusu ve hemşiresi hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunan bakıcı anne, “Yapmış olduğum bir suç duyurusu var. Bunun dışında başka bir şey ifade etmek ve kurumu karalamak ıstemıyorum. Benim içeride kişisel yaşadığım bir problem söz konusu” ifadelerini kullandı.

  Devlet Bakanı Selma Aliye Kavaf da, iddiayla ilgili hem bakanlığın hem de savcılığın inceleme başlattığını açıkladı.