1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Bakan'dan Başkent azarı


 1. Lampard_08

  Lampard_08 rank8

  Kayıt:
  4 Mart 2009
  Mesajlar:
  1.177
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  >>> ÖSS <<< ZEDEEEE :@:@
  İçişleri Bakanı Atalay, Vali Önal ve Belediye Başkanı Gökçek'e sert çıktı: Oto galerilerini şehir dışına çıkarın.

  - Resim Silinmiş.

  Vilayetler Hizmet Birliği’nin Olağan Meclis Toplantısı’na katılan İçişleri Bakanı Beşir Atalay, şehircilik düzenlemeleri kapsamında yer alan, merkezlerdeki oto galerilerinin şehirler dışına çıkarılması ile ilgili olarak büyük çaba sarf ettiklerini belirtti ama Ankara en sıkıntılı illerden olmak üzere bazı vilayetlerin bu konuda mesafe almadıklarını kaydetti ve “Büyükşehir Belediye Başkanı’nı ve Ankara Valisi’ni göreve davet ediyorum, basının huzurunda. Bu konuda çabuk mesafe alsınlar, yoksa ben bizzat İçişleri Bakanı olarak farklı işlemler yapacağım,” dedi.

  BAKAN'DAN SERT UYARI

  Bakan Atalay, Şehircilik düzenlemeleri kapsamında yer alan, merkezlerdeki oto galerilerinin şehirler dışına çıkarılması ile ilgili olarak büyük çaba sarf ettiklerini belirtti ama Ankara en sıkıntılı illerden olmak üzere bazı vilayetlerin bu konuda mesafe almadıklarını kaydetti. Bakan Atalay, kendinden önceki dönemde başlatılan bu çabanın kendi döneminde daha da arttırıldığını söyledi ve göndermiş olduğu 2 genelgeden sonuncusunda bu Mayıs ayını bir son tarih olarak koyduğunu dile getirdi. Şu ana kadar 18 ilin, oto galerilerini şehir dışına çıkararak bunu tamamladığı, 50 ilde belli çalışmaların devam ettiği ve bazı illerde de herhangi bir çalışma olmadığı bilgisini veren Atalay şu sözlerle uyarılarda bulundu:

  “Bakın, benim bugünkü ifadem kesin bir uyarıdır arkadaşlar, kusura bakmayın. Bu oto galerileri çalışmasını yürütmeyen illerimizle ilgili ben çalışma yapacağım. Bu belediye başkanlarının görevi ama ben bu görevi valilerime de verdim son genelgeyle. Belediyelerde, istediğim çabuklukta sonuç alamadım ve valilerimize de bu görevi verdim.”

  VALİ VE GÖKÇEK’İ GÖREVE DAVET ETTİ

  "Valimiz yok burada, (Ankara) Büyükşehir Belediye Başkanımıza da söylüyorum, bakın, kendi seçim bölgem ve burası başkent aynı zamanda; bu konuda en sıkıntılı illerden biri Ankara’dır ama Ankara bu konuda bir mesafe almıyor. Büyükşehir Belediye Başkanımızı ve Ankara Valisini göreve davet ediyorum, basının huzurunda. Bu konuda çabuk mesafe alsınlar, yoksa ben bizzat İçişleri Bakanı olarak farklı işlemler yapacağım. Vatandaşımızın bu konuda beklentisi büyük, bizden talebi oluyor, “Hani söz vermiştiniz, yerine gelmiyor,“ diyorlar, biz Ak Parti olarak söz verirsek yerine getiririz.”
   
  Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 13 Şubat 2017