1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro
   planetsro

Aziz Yıldırım'a 'özel kapak!'


 1. HnTRue

  HnTRue rank8

  Kayıt:
  4 Eylül 2008
  Mesajlar:
  1.885
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Cehennet
  Beşiktaş, kaleci Rüştü Reçber'i eleştiren Fenerbahçe Başkanı'nı hedef aldı

  [​IMG]

  Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’ın, lig bitiminin ardından Rüştü Reçber’i hedef alan açıklamaları siyah-beyazlıları kızdırdı. Kulübün aylık yayın organı “Beşiktaş” dergisi, kaleci Rüştü’ye övgüler dizerken, ona suçlamalarda bulunan Yıldırım ise eleştirildi.

  Kaybedilen şampiyonluğun ardından Yıldırım’ın, düzenlenen basın toplantısında, kendileriyle oynayacak takımların oyuncularını arayarak, “Fenerbahçe’yi yenin” dediği için suçladığı Rüştü’ye sahip çıkan kulüp, bu konuya 6 sayfa ayırırken, kapakta da Rüştü’nün fotoğrafına yer verip, “Haddinizi bilin, kalede biz varız” başlığı kullanıldı.

  ‘Emek kutsaldır’

  Dürüstlüğüne sadece kendi taraftarlarının değil, neredeyse tüm futbolseverlerin tereddütsüz kefil olacağı, milli formayla tarihin en büyük başarılarını yaşamış, tabir yerindeyse rüştünü defalarca ispat etmiş bir sporcunun, gündemi değiştirmek uğruna şaibe ve hainlikle suçlanmasının, sessiz kalmayı olanaksız kıldığı vurgulanan yazıda, şöyle denildi:

  “Para kutsaldır ya da emek kutsaldır sizin için. Bir patron olarak yer aldığınız iş yaşamında birincisini seçme hakkına sahipsiniz, ancak kendinizi bir spor adamı olarak tanımlıyorsanız, ikincisi önünde boyun eğmek zorundasınız. Şöyle ki; Sayın Başkan, maçları sporcular kazanır, başkanlar değil. Şampiyonluklar parayla değil emekle gelir her zaman. Futbolseverler, sahaya baktıklarında dolarları değil, alın terini görmek isterler. Kazananı alkışlamanın da kaybedeni alkışlamanın da ardında başkanların egolarını okşama arzusu değil, emeğe duyulan kolektif saygı yatar.”


  Bu ilk değil!

  Dergideki yazıda Fenerbahçe Başkanı’na seslenilerek, “İtiraf edin Sayın Başkan Aziz Yıldırım! Bu, Rüştü’ye ilk büyük haksızlığınız değil. Başına tatsız olaylar geldiğinde de sahip çıkmamıştınız oyuncunuza. Rüştü’yü bunca yıl içinde daha iyi tanımış olmalıydınız. Haksızlıklara uğradığında verdiği tepkiler dahi, onun nasıl bir delikanlı olduğunu anlatmaya yeter. Tüm bunların ardından kazanan biz olduk. Rüştü’yü kazandık. O yerinden, halinden memnun. Şimdi sizden tek bir ricamız var; bırakın Rüştü kaleciliğinin bu altın çağında, çok sevdiği oyunu oynamayı sürdürsün” denildi.


  Nazım’dan alıntı yapıldı

  Rüştü’nün dürüst sporcu kişiliğiyle ilgili örnekler de verilen yazının sonunda, “Efsaneler ve Yıldızlar” başlığının altında, Kadıköy’ün tarihsel adı “Kalkedonya”nın nereden geldiğine ilişkin efsane özetlenerek, “Suyun karşı kıyısının yıldızlarını göremeyenlere dair bir efsane. Duyuyor musunuz, gözleri görmese de kulakları belki işitir diye, Kadıköy’de büyümüş, hainlik suçlamalarından kalbi ziyadesiyle kırılmış bir şair (Nazım Hikmet) sesleniyor onlara. Körler onları görmese de yıldızlar vardır” denildi.

  Ödülü Arat’tan

  Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Fair Play Komisyonu’nun düzenlediği “Türkiye Fair Play Ödülleri” sahiplerini buldu. Ataköy Olimpiyatevi’nde TMOK Başkanı Togay Bayatlı ile çok sayıda davetlinin katılımıyla gerçekleştirilen törende, Fair-Play Büyük Ödülü’nün sahibi, “davranış” dalında milli atlet Elvan Abeylegesse oldu. Beşiktaş’ın tecrübeli kalecisi Rüştü Reçber, Denizlispor maçında kendisinden çıkan top sonrası aut kararı veren hakemi uyarması nedeniyle TMOK Fair Play Komiyonu tarafından “davranış” dalında Kutlama Mektubu’yla ödüllendirildi. Rüştü’nün ödülünü Beşiktaş Yönetimi ile polemiğe giren Hasan Arat’ın vermesi dikkat çekti.
   
 2. Josephine

  Josephine rank8

  Kayıt:
  15 Şubat 2009
  Mesajlar:
  5.760
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Öğrenci
  Şehir:
  Sakarya