Rusya/(D)İngiltere/Fransa takılıyoruz işte.. xD
Aysun Kayacı haklı;
çünkü beş Aysun bir çoban etmez�

İyi besili 50 inekten sorumlu bir çoban olmasa, bir günlük periyotta neler olurdu?

Türkiye'deki toplam süt üretimi 500kg. eksilmiş olurdu.
ya da
Türkiye'deki toplam peynir üretimi 250kg. azalmış olurdu.
ya da
Günlük olarak 1.000 çocuk sütsüz kalmış olurdu.
ya da
9 ay sonra doğması muhtemel 50 tane dana doğmamış olurdu ki bunlardan yarısı dişi olsa gelecekte üretecekleri süt yalan olurdu.
ya da
Aysun Kayacı�nın güzelleşmek ve podyumda daha ilgi çekmek maksadıyla yapmak zorunda olduğu süt banyosu için ihtiyacı olan bir günlük süt bloke edilmiş olur ki Allah korusun Aysun Kayacı�nın süt banyosu yapmaması büyük bir faciaya denk düşerdi. Daral gelirdi yaneeeJ�

Bir Aysun Kayacı olmasa, bir günlük periyotta neler olurdu?
Türkiye'deki toplam süt üretimi 500kg. artmış olurdu.
ya da
Türkiye'deki toplam peynir üretimi 250kg. çoğalmış olurdu.
ya da
Günlük olarak 1.000 çocuk süt içerek kalsiyum eksiğini gidermiş olurdu.
ya da
9 ay sonra 50 tane dana doğar ve bunlardan yarısı dişi olur, gelecekte üretecekleri süt günlük 500 çocuğun kemik gelişimine destek olurdu.
ya da
Aysun Kayacı bir günlüğüne ortada olmadığı, güzelleşmek ve podyumda daha ilgi çekmek maksadıyla yapmak zorunda olduğu süt banyosunu yapmadığı için, bahse konu bir günlük süt yukarıdaki şekilde dağıtılarak bir işe yaramış olurdu.

Not: Yukarıdaki hesaplar, bir ineğin, babaanne teknolojisiyle günde ortalama 10kg süt verdiği düşünülerek yapılmıştır. Modern teknolojiyle bu iki katına da çıkabiliyormuş.

Net bir soru:
Bir gün feleğin kafası bozulsa ve iki seçenekli bir soru sorsa, hangisini tercih ederdin? Elini vicdanına koy, bütün önyargılarını bir kenara bırak ve söyle hangisi?

a) Türkiye�deki bütün insanlar herhangi bir çobanın zeka seviyesinde olacak.
b) Türkiye'deki bütün insanlar Aysun Kayacı�nın zeka seviyesinde olacak.

Dipnot: Eğer bu soruya �b� şıkkı diyen çıkarsa, bence süt içmeye gidelim Aysun KayacılaraJ.

İnsan Sorar: Ne yani, Aysun Kayacı sadece süt banyosu yapıp ortalarda dolanan bir kadın mıdır?

Dünyanın En Akıllı İnsanı Cevap Verir: Elbette ki öyle değil, mutlaka başka şeyler de yapıyordur; ama ben bu yazıda Aysun Kayacı ve çoban hadisesini sadece hayvancılık açısından değerlendirdim. Eğer sosyal açıdan değerlendirme yapmaya kalkarsam, sonuç çok daha vahim olurdu, bulaşmak istemedim.

Son Dakika Haberi: Aysun Kayacı, "Ben buna inanıyorum demedim. 'Bunu sorgulamaya başladım' dedim." demiş. Zaten ben de 'Bu yukarıdaki yazdıklarıma inanıyorum!' demiyorum. 'Bunları sorgulmaya başladım.' diyorum.

ALINTI : http://www.haber7.com/artikel.php?artikel_id=142442

Farklı Bir Bakış Açısıı :?

Liu

rank8
de o bakış açısını bulamadım ama kanal7 de başbakanın sonuçta kendi kanalından kendini haklı çıkartıyor...

Haber 7 nin gereksiz haberi olmasaydı 30 sn boyunca boşu boşuna bu yazıyı okuyup gözümü yormaz bu yazıyı yazarken klavyemi eskitmez ; yazıyı yazarken harcadığım enerji bana kalacağı için daha az enerji yakar ve küresel ısınmaya karşı bi eylem olmuş olurdum.

ufffff Aysun Kayacı'yı topraktan çıkartın, yerin dibine girmiştir. :mrgreen: :mrgreen:

Şaka bi yana, bir inek normal koşullar altında laktasyon döneminin sonuna kadar ortalama 10 lt/gün süt üretebilir. Tabi bu beslenme koşulları, barınma,sağlık ve hayvanın cinsine göre de değişir.

Aysun bacı bunları biliyor mu acep? :roll: Ama bizim Çoban bunları bilir ve dikkate alır... oldie

addIcFb

Aileden
aynen katılıorum doğru millet kendi parçalıor o sağda solda fink atarken

Yukarı Alt