1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Aydınlatmalı oyun klavyesinde son nokta!


 1. MicroEx

  MicroEx rank8

  Kayıt:
  12 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  1.802
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Meslek:
  Mekatronik - Bilgisayar Mühendisi
  Şehir:
  umamı baktın ?

  Roccat Studios, yeni Roccat Talk teknolojisini kullanan Roccat Isku aydınlatmalı oyun klavyesinin çıkış tarihini açıkladı.


  [​IMG]


  Hamburg merkezli, profesyonel oyun ekipmanları üreticisi Roccat Studios, yeni Roccat Talk teknolojisini kullanan Roccat Isku aydınlatmalı oyun klavyesinin çıkış tarihini açıkladı. Özel Roccat Talk protokolü sayesinde Roccat Kone[+] oyun faresi ile Isku iletişim kurabilecekler, fare ve klavyenin birlikte çalışmasının bu ilk örneği oyunculara sınırsız özgürlük sağlayacak. Isku, Roccat Valo maksimum özelleştirilebilir oyun klavyesi ve Roccat Arvo Kompakt oyun klavyesinden sonra firma bünyesinde geliştirilen üçüncü klavye.

  Yoğun araştırmaların ve tasarım çalışmalarının bir ürünü olan Isku tamamen günümüz oyuncuların ihtiyaçlarını karşılayabilmek için yaratıldı ve sonuç olarak ortaya gelişmiş makro işlevlerine sahip, son teknoloji ürünü bir klavye çıktı. Ayrıca Isku, heyecan verici bonus özellikler sunan özel Roccat Talk ve Easy Shift[+] teknolojilerini kullanan ilk klavye olma özelliğini de taşıyor. Isku’nun 123, orta yükseklikte, standart dizilimli tuşları, optimum basış tepkisine ve mükemmel basınç noktalarına sahiptir. Ayarlanabilir altı farklı aydınlatma seviyesi sayesinde oyuncular karanlıkta bile daima doğru tuşları bulabilecekler.

  Isku, bulması kolay WASD bölgesine stratejik biçimde yerleştirilmiş 36 ayarlanabilir makro sunan, devrim yaratan Easy Shift[+] teknolojisini kullanan ilk klavye. Bu sayede oyuncular bu bölgedeki tuşların işlevlerini ikiye katlayabilecek ve el konumlarını değiştirmeden hızlıca komutlar verebilecekler. Dahası Easy Shift[+] ile makro ayarlamak, büyük harf yazmak kadar kolay. Normalde oyuncuların pek işine yaramayan Caps Lock tuşu Easy Shift[+] tuşu olarak ayarlanmasına rağmen, oyuncular isterlerse M1-M5 makro tuşlarından birini veya Space tuşunun altında yer alan üç başparmak tuşundan birini bu amaçla kullanabilecekler. Erişmesi kolay 28 makro tuşu, 180’den fazla doğrudan çalıştırılabilir işlev sunuyor. Favori ayarlarınızı, anında yükleyebileceğiniz beş profile kaydedebilirsiniz. Gelişmiş anti-ghosting teknolojisi sayesinde aynı anda birçok tuşa basabilir, 1000Hz polling oranı sayesinde tuşları herhangi bir gecikme olmaksızın kullanabilirsiniz.

  Yeni Roccat Talk teknoloji sayesinde Roccat Kone[+] faresi ve Isku birbirleriyle iletişim kurabiliyorlar – bu, bir fare ve klavyenin bilgi paylaşımı yaptığı ilk örnek olma özelliğini taşıyor. Diğer faydalarının yanı sıra, bu yeni teknoloji sayesinde hem fare, hem de klavye için tek bir Easy Shift[+] tuşu veya düğmesi kullanabileceksiniz. Oyuncular Easy Shift[+] tuşu olarak dokuz tuştan birini seçebilecekler. Oyuncular klavyeyi kullanarak farenin bir özelliğini aktif hale getirdiklerinde, fare ışıkları sayesinde görsel bildirimde bulunacak. Oyunlar sırasında fare ve klavye, hızlı tepkiler için gecikmesiz biçimde iletişim kurabilecekler.

  Roccat Talk ayrıca Kone[+] oyun faresindeki özel işlevleri de daha etkin biçimde kullanabilmenizi sağlayacak. Örneğin ilk kez oyuncular EasyAim gibi önemli işlevleri klavye tuşuna basarak kullanabilecek, böylece keskin nişan modlarında hedeflerini en basit ve en uygun biçimde seçebilecekler. Easy Shift[+] tuşunu veya düğmesini, tekrar basılana kadar aktif kalacak şekilde de ayarlayabileceksiniz.

  Dahili Canlı Makro Kaydı düğmesi sayesinde oyun içi makrolarınızı kolayca hazırlayabilirsiniz. Canlı Makro Kaydı düğmesine bastıktan sonra yeni Sesli Bildirim özelliği oyuncuları makro kaydı sırasında adım adım yönlendirecek. Oyuncular 36 makro ayarının her biri için 500’ün üzerinde eylem tanımlayabilecekler. Oyuncular ayrıca Makro Yöneticisi yazılımı sayesinde oyun dışında da makrolarını yazabilecekler.

  Isku oyunculara yenilikçi, menü tabanlı arayüz sayesinde kolayca makro kaydetmelerini ve düzenlemelerini sağlayan popüler Makro Yöneticisi programını da beraberinde getiriyor. Makro Yöneticisinde popüler PC oyunları ve çeşitli ofis uygulamaları için hazır ayarlar bulunduğundan, oyuncular favori oyunlarını zaman kaybetmeden oynamaya başlayabilecekler. Yeni Döngü İşlevi sayesinde makroları 255 kereye kadar tekrar ettirebileceksiniz.

  Isku’da bulunan Ekstra Geniş Granül Bileklik, özel yüzey dokusu sayesinde hem hızlı, hem de kontrollü hareket imkânı sağlıyor. Bu sayede uzun oyun seanslarında bile kendinizi rahat hissedeceksiniz. Bilekliğe eklenmiş olan, ayarlanabilir üç baş parmak tuşuna istediğiniz işlevleri atayabilecek ve baş parmaklarınızı da kullanabileceksiniz.

  Oyuncular favori oyun ayarlarını beş oyun profilinden birine atayabilecek, düğme konfigürasyonları, aydınlatma tercihleri, DPI ayarları gibi özellikleri oyun başladığında otomatik olarak yüklenecek şekilde ayarlayabilecekler. Isku ayrıca ultra-hızlı profil değişiminin yanı sıra hangi profilin kullanımda olduğunu gösteren beş LED ışığına da sahip. Oyundan çıktığınızda, otomatik olarak Windows profiline dönülecek ve önceden seçmiş olduğunuz ayarlar otomatik olarak geri yüklenecek.

  Buna ek olarak ünlü Roccat sesi, Sesli Bildirim teknoloji sayesinde her profil değişimini size ayrıca bildirecek. Roccat’in Isku’ya eklediği ayarlanabilir altı ışık seviyesine sahip akıllı aydınlatma sistemi sayesinde oyuncular her tür ışık altında doğru tuşları rahatça bulabilecekler. Aydınlatma Süresi işlevi sayesinde enerji tasarrufu ayarlarını yapabilecek, belli bir süre hiçbir tuşa basılmadığı takdirde aydınlatmanın kapanmasını sağlayabileceksiniz.

  Isku klavyenin üst kısmına uygun biçimde yerleştirilmiş, tamamen ayarlanabilir sekiz medya tuşundan oluşan bir sıraya sahiptir, bu tuşlar sayesinde 25 işleve kolay ve hızlı biçimde erişebilirsiniz. Ayrıca programlanabilir 12 F-tuşunu da dilediğiniz gibi özelleştirebilirsiniz. Klavyenin altındaki kablo kanalları, masaüstündeki kablo yerleşimine yardımcı olacaktır. Kulaklık ve fare kablolarını kolayca toplayabilir, kablo karmaşası probleminden kurtulabilirsiniz. Roccat Isku Aydınlatmalı Oyun Klavyesi 2011 Eylül ayında çıkacaktır. Tavsiye edilen yurt dışı satış fiyatı 79,99 Euro'dur.


  Ürün Özellikleri:
  • Kapatma ayarı da dahil olmak üzere 6 ışık seviyesine sahip, mavi tuş aydınlatması
  • Kolay tuş çoğaltma ve aktivasyonu için Easy Shift[+]
  • Çift programlanabilir 5 M-tuşu, çift programlanabilir 3 baş parmak tuşu da dahil olmak üzere 28 makro tuşu içeren 3 Easy Shift[+] bölgesi
  • Oyun içi makro kayıtları için Canlı Makro Kaydı düğmesi: 5 profilde 180+ makro
  • 8 medya & kısayol tuşu; 25+ atanabilir işlev
  • Orta yükseklikte tuşlar; optimum tuş basışı; gelişmiş anti-ghosting
  • Roccat Sürücü & Makro Yöneticisi; oyunlar, multimedya ve ofis uygulamaları için hazır makrolar
  • Özel yüzey dokusuna sahip, Entegre, Ekstra Geniş, Granül Bileklik.
  • Daha iyi cihaz organizasyonu için kablo kanalları
  • Kilitlenebilir klavye ayaklarıyla, kaymaz taban
  • Hızlı profil geçişi; 5 Profil Durumu ışığı
  • Roccat Talk: cihazları birbirine bağlayan Set Bonusu
   
 2. Cryolite

  Cryolite rank8

  Kayıt:
  19 Aralık 2007
  Mesajlar:
  2.575
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  lol

  ben sidewinder'ımla çok memnunum valla, istemez :P
   
 3. TheDecoy

  TheDecoy rank8

  Kayıt:
  31 Temmuz 2011
  Mesajlar:
  54
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  tarz :cool:
   
 4. MicroEx

  MicroEx rank8

  Kayıt:
  12 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  1.802
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Meslek:
  Mekatronik - Bilgisayar Mühendisi
  Şehir:
  umamı baktın ?

  Bende 2000 yılındakı klavyemle cok mutluyum ama misafirlere bunu taksak havamız olsa fena olmaz :P
   
 5. tenpanter

  tenpanter olduser

  Kayıt:
  28 Mart 2009
  Mesajlar:
  3.320
  Beğenilen Mesajlar:
  5
  Ödül Puanları:
  38
  Şehir:
  Hayallerim neredeyse, ben oradayım.

  oha onun için pislik dolmuştur?
   
 6. MicroEx

  MicroEx rank8

  Kayıt:
  12 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  1.802
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Meslek:
  Mekatronik - Bilgisayar Mühendisi
  Şehir:
  umamı baktın ?

  İçi ölü böcek kemikleriyle dolu ondan hiç temizlemiyorum morg gibi klavye :P
   
 7. tenpanter

  tenpanter olduser

  Kayıt:
  28 Mart 2009
  Mesajlar:
  3.320
  Beğenilen Mesajlar:
  5
  Ödül Puanları:
  38
  Şehir:
  Hayallerim neredeyse, ben oradayım.

  :beer: makara: