Kayıt
17 Ocak 2010
Mesajlar
747
Beğeniler
0
Şehir
Ayaklarım Nereye Giderse...
Aydın Doğan, Fenerbahçeli Olmasına Rağmen 'Gırtlağına Basılarak' Galatasaray Üyesi Yapıldığını Söyledi.
Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan, Fenerbahçeli olmasına rağmen 'gırtlağına

basılarak' Galatasaray Kulübü üyesi yapıldığını ve çok parasının alındığını söyledi.


Aydın Doğan, Bursaspor'un Özlüce Tesisleri'ni ziyaret etti. Bursaspor Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Yazıcı ve Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam tarafından ağırlanan Doğan, Bursaspor üyesi oldu.

Başkan İbrahim Yazıcı, çok eskiden tanıştığını söylediği Doğan'ın emri vaki de olsa daha önce 4 takıma üye olduğunu, bugün de Bursaspor üyesi olacağını dile getirdi. Başkan, Doğan'a, üzerinde ismi yazılı olan 16 numaralı forma hediye etti.

Tam bir Fenerbahçeli olduğunu vurgulayan Doğan ise, Galatasaray hakkında ilginç açıklamalar yaptı.

İsmet İnönü'nün "Gerçeklerin bir gün ortaya çıkmak gibi kötü bir huyu vardır." sözünü hatırlatan Doğan, zorla üye yapıldığı Galatasaray hakkında şunları ifade etti:

"30 yıl önce Selahattin Bey gırtlağıma basarak hem çok paramı aldı hem de beni Galatasaray üyesi yaptı. Ben aslında Fenerbahçeliyim. Ama ne yapalım yaptık bir hata. Gümüşhane Doğan Spor'da adını değiştirdi. Onlara da üyeyim. Trabzonspor'da 32 yıl önce divan kurulu üyelik belgesini getirdi. O zaman da bir hata yaptık. Hatalar gizli kalmıyor."

Bugün de Bursaspor'a üye olduğunu ve bundan mutluluk duyduğunu dile getiren Doğan, "Bursaspor çok iyi gidiyor. İnşallah şampiyon olursunuz. Ben olacağınıza inanıyorum. Ama ben bütün takımlardan yanayım. Trabzonspor'dan forma vermişlerdi torunlarıma. Ama onlar da fanatik Galatasaraylı. Formaları giymediler. Bence, Hüsamettin Özkan'ın torunlarının da Galatasaraylı olmasına rağmen Trabzon formalarını giydiğini söyledim. Bunun üzerine torunlarım, 'onlar çakma Galatasaraylıymış.' dediler. Şimdi ben de çakma değilim. O yüzden bütün takımlardan yanayım." diye konuştu.
 
Yukarı Alt