Kasımpaşa maçında karışan tribünlerin desteklediği tek isim olan Necip Uysal

Beşiktaş’ın, Antalya kampındaki en büyük kazancı kuşkusuz genç isimleriydi. Özellikle Hamburg maçındaki futboluyla yıldızlaşan Ümit Milli Takımımız’ın da önemli isimlerinden Necip Uysal, Beşiktaş’ın Kasımpaşa maçında sonradan oyuna dahil oldu. Kartal 3-0 geriye düştüğünde, taraftarların ‘Necip’ tezahüratlarıyla oyuna dahil olan genç futbolcu, yaşadıklarını anlattı. Bu sezon daha önce Eskişehir deplasmanında da 1 dakika sahada kalan Necip, İnönü’deki ilk resmi maçını şu sözlerle dile getirdi...

‘Ne olduğunu anlamadım’

“Gerçekten taraftarların benim ismimi söylediğini duyduğumda tüylerim diken diken oldu. Kulübede otururken çok heyecanlandım. Daha sonra Mustafa Hoca bana döndü ve ‘Isın’ dedi. Devre arasında oyuna girerken çok heyecanlıydım. Ayaklarım yere basmıyordu. İbrahim ağabey (Üzülmez) yanıma gelip, “Oğlum oyundasın. Göreyim seni” dedi. Beni rüyadan o uyandırdı. Sahada bulunduğum süre içerisinde elimden geleni yaptım ama mağlubiyeti engelleyemedim. İnönü’deki ilk maçım iyi sonuçlanmadığı için üzgünüm. Taraftarlarımız kötü havaya rağmen bizi desteklemek için gelmişlerdi. Onlardan özür dileriz...”

Yukarı Alt