1. Reklam

1. joysro
      anafor
      anafor
      viki
      darkroad
      bosalan

Aya ilk ayak basan adam anlatıyor:

1. Activation

Activation rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Aya ilk ayak basan adam anlatıyor:

20 Temmuz 1969´da Ay´a ilk insan indi. Adı Neil Armstrong. Astronot Armstrong şu tarihi sözleri naklen yayın içinde de dünyaya duyurdu:

´Kartal inmiştir.´ Apollo-11 personeli Aldrin ve Collins ile birlikte üç astronottan oluşuyordu. Ay´da yürüyen Armstrong inançları güçlü bir hristiyan idi. Ancak yolculuk boyunca birtakım şeyler ´Sansür´ ediliyordu. Üç astronot birden ´Başka bir cisim´ görmüşlerdi. Bütün konuşmalar bantlara geçiyordu.

ASTRNOT ALDRİN: Açık kitap gibi bir şey var burada, tam durgunluklar denizinin üstünde.´

ASTRONOT ARMSTRONG: ´İki halka gibi, daha doğrusu bir kitap gibi.´

ASTRONOT COLLİNS: ´Sekstantın odağını değiştirdiğimde bir kitap biçiminde olduğu daha iyi belli oluyor.

YER KONTROL: ´Ne diyorsunuz siz, ayda kitap mı var?

Tuhaflıklar bantlarda yer almaya devam ediyordu. Ertesi gün kitap yok olmuştu ama şimdi de bir parazit radyoyu sürekli meşgul etmeye başladı. İtfaiye arabasının sirenine benzeyen bir ses.

COLLİNS: ´Duyuyor musunuz? Şu sesi kesin yoksa kulaklarım patlayacak.´

YER KONTROL: Bu ses bizden değil, yabancı kaynaklı. Orada sizinle birlikte başkalarının da bulunmak istemediğine emin misiniz?

ARMSTRONG: ´Şimdi de bir müzik başladı. Yer kontrol, şu parazitlerinizi keser misiniz?´

YER KONTROL: ´Hiçbir arıza yok. Müzik oradan sizden geliyor.´

ALDRİN: Hiçbir zaman anlaşamayacağız galiba. Bu müzik sesi bizden gelmiyor.

Ertesi gün Armstrong, Ay´a ayak bastı ´Kartal indi´ diyordu. İlk insan ay´da geziyordu. Birden yine o siren sesi gibi parazit geldi. Ama bu kez keskin seslerin içinde şu sözler bantlara geçti: ´RABBİ-EL ARDZ- DİNİ ENDAHU- İZA- KUN-ALİM´

YER KONTROL: ´Hey kim konuşuyor?´

Bu sırada Armstrong ayda yürüyordu. O müzik gibi ses bir daha başladı. ´Eşhedu enlailahe illallah´

YER KONTROL: ´Yine uçan daireler mi? Neydi o şarkının sözleri?´

COLLİNS: ´EŞEN MAHATMA RESSAMBALLA´ filan dedi. Bu Hintçe.

ARMSTRONG: ´Tamamını dinledim. Kalbe bir huzur veriyor. Galiba Afrika radyolarından biriydi.´

ALDRİN: ´Frekans değiştirdim yine aynı ses. Bu ses Ay´dan geliyor. Radyo mesajı değil. İnanılmaz bir şey.´

YER KONTROL: ´Çıldırdınız mı siz? Havasız yerde ses yayılır mı?´

COLLİNS: ´Ne yani, yine uçan daireler mi?´

ARMSTRONG: ´Kitap biçiminde uçan daire olur mu?´

YER KONTROL: ´Bilinmeyen bir hastalık, uzay vurgunu mudur nedir? Bu sesler, kitap, melodi, hep hayal olmalı.´

ARMSTRONG: ´Hayali kamera çeker mi, hayalet bir ses teyp bandına kayıt olur mu?´

YER KONTROL: ´Peki havasız ortamda ses yayılır mı?´

Sonra Armstrong ve Apollo-II Astronotları salimen dünyaya döndüler. Bantlar yeniden dinletildi. Bu sırada NASA´da görevli olan Mısır asıllı Faruk El Baz´a danışıldı. Ay´da okunan bir mesajın sözlerinin ´Arapça kutsal bir cümle olduğuna´ ilişkin bilirkişi raporu verildi. Daha sonra aynı cümleyi Apollo-16 astronotu ´Worden´de işitti. Aslında hiç kimse tatmin olmamıştı. Belki UFO, belki başka birileri ama Ay´da bir mesaj vardı. Armstrong hiç mi hiç tatmin olmuyordu.

Bu sırada astronotlar dünyayı geziyorlardı. Gittikleri her yerde büyük bir ilgi ile karşılanan astronotlardan Armstrong´un yolu Mısır´ın başkenti Kahire´ye düşmüştü. Armstong kendisine gösterilen rağbetten memnundu. Bu sırada olan oldu.

Armstrong irkildi ´Hey, bu müzik sesi ne?´

Mısırlılar gülmemek için kendilerini biraz tuttular. Sonra da cevap verdiler ´O müzik değil,
    Ezan.. Kilise çanları neyse, Cami´nin de ezanı odur.´

Armstrong, ´Ben bunu daha önce de işittim.´

Elbette işiteceksiniz, dünyada bir milyara yakın Müslüman var. Hangi ülkeye gitseniz mutlaka ezan okunur.

´Ben, dünyayı kastetmiyorum, bu sesi Ay´da duydum.´

Armstrong´un yüzü kireç gibiydi: ´Aman Allah´ım, Seni şurada yanıbaşımda değil, ta Ay´da
    buldum.

Uzun bir süre Armstrong´dan ses seda çıkmadı. Sonunda bir açıklamada bulundu: ´Ay´a Besmelesiz ayak basmışım. Besmeleyi şimdi çekiyorum Artık ben de müslümanlardanım..´

2. Erdener

Erdener rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

bilmiyodum bu cok ilginc bi hikaye

3. Nervous_

Nervous_ rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci..

tarih hocası bize anlatmıştı bunu

4. Chorus

Chorus Admin

Beğenilen Mesajlar:
    365
    Ödül Puanları:
    83

Uydurma gibi geliyor,inanmadim sahsen... kahvekeyfi

5. HastaInsan

HastaInsan rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

+1

6. Erdener

Erdener rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Image Astronot Neil Armstrong müslüman değildir!

Astronot Neil Armstrong'un ayda ezan sesi duymasından sonra müslüman olduğu dedikodusu doğru mudur? Gerçekleri araştırıyorsanız, İngilizce ve Türkçeye çevrilen kendi yazılı açıklamasını okuyun.

Aşağıda hem İngilizce hem de Türkçe olarak yazıları bulacaksınız. Astronot Neil Armstrong'un ayda ezan sesini duyduktan sonra müslüman olmadığına ilişkin kanıtları aşağıda bulacaksınız.

İNGİLİZCE

In the following some statements about this issue, authorised by Mr. Armstrong, to speak on his behalf.

NEIL A. ARMSTRONG
    LEBANON, OHIO 45036

July 14,1983

Mr. Phil Parshall Director Asian Research Center International Christian Fellowship 29524 Bobrich
    Livonia, Michigan 48152

Dear Mr. Parshall:

Mr. Armstrong has asked me to reply to your letter and to thank you for the courtesy of your inquiry.

The reports of his conversion to Islam and of hearing the voice of Adzan on the moon and elsewhere are all untrue.

Several publications in Malaysia, Indonesia and other countries have published these reports without verifi- cation. We apologize for any inconvenience that this
    incompetent journalism may have caused you.

Subsequently, Mr. Armstrong agreed to participate in a telephone interview, reiterating his reaction to these nuke_stories. I am enclosing copies of the United States
    State Department's communications prior to and after that interview.

Sincerely

Vivian White
    Administrative Aide

--------------------------------------------------------------------------------

Aşağıdaki ifadelerden bazıları Bay. Armstrong tarafından yetkilendirilerek, onun adına yazılmıştır.

NEIL A. ARMSTRONG
    LÜBNAN, OHIO 45036

Temmuz 14,1983

Bay. Phil Parshall Direktör
    Asya Araştırma Merkezi
    Uluslararası Hristiyan Topluluğu
    29524 Bobrich
    Livonia, Michigan 48152

Sevgili Bay. Parshall:

Bay. Armstrong mektubunuzu yanıtlamamı ve nazik sorunuz için teşekkür etmemi istedi.

İslama dönme ve ayda veya herhangi biryerde ezan sesini duyduğuna ilişkin raporların hepsi doğru değildir.

Malezya,Endonezya ve diğer ülkelerde bu raporlar doğrulanmadan basılmıştır. Biz bu yetersiz ve uygun olmayan gazeteciliğin size olan olumsuz etkilerinden dolayı özür dileriz.

Sonradan, Bay. Armstrong telefon ile görüşmeyi kabul ederek, kendisi hakkındaki hikayelere tepkisini dile getirdi. Amerika Birleşik Devletleri Senatosu'nun iletişim öncesi ve sonrası ifadesinin bir kopyasını ekleyerek mektubunu kapatıyorum.

İçtenlikle

Vivian White
    Yönetici Yardımcısı

--------------------------------------------------------------------------------

Yorumlar:Yukarıdaki metin ile aynı olan elimizdeki fotokopideki Bay Armstrong'un adresi ve telefon numarası silinmiştir.

İNGİLİZCE
    ABD Senatosu Bölümü İslami ülkelerdeki tüm elçiliklere aşağıdaki ifadeyi göndermiştir:

P 04085 0Z MAR 83 ZEX
    FM SECSTATE WASHD C TO ALL DIPLOMATIC AND CONSULAR POSTS PRIORITY BI UNCLAS STATE 056309

FOLLOWING REPEAT SENT ACTION ALL EAST ASIAN AND PACIFIC DIPLOMATIC POSTS DID MAR 02.

QUOTE: UNCLAS STATE 056309 E.O. 12356: N/A TAGS: PREL, PGOV, US, ID SUBJECT: ALLEGED CONVERSION OF ENIL ARMSTRONG TO ISLAM
    ---------------------------------------------

REF: JAKARTA 3081 AND 2374 (NOT ..)

1. FORMER ASTRONAUT NEIL ARMSTRONG, NOW IN PRIVATE BUSINESS, HAS BEEN THE SUBJECT OF PRESS REPORTS IN
    EGYPT, MALAYSIA AND INDONESIA (AND PERHAPS ELSEWHERE) ALLEGING HIS CONVERSION TO ISLAM DURING HIS LANDING ON
    THE MOON IN 1969. AS A RESULT OF SUCH REPORTS, ARMSTRONG HAS RECEIVED COMMUNICATIONS FROM INDIVIDUALS

AND RELIGIOUS ORGANIZATIONS, AND A FEELER FROM AT LEAST ONE GOVERNMENT, ABOUT HIS POSSIBLE PARTICIPATION IN
    ISLAMIC ACTIVITIES.

2. WHILE STRESSING HIS STRONG DESIRE NOT TO OFFEND ANYONE OR SHOW DISRESPECT FOR ANY RELIGION, ARMSTRONG HAS ADVISED DEPARTMENT THAT REPORTS OF HIS CONVERSION TO ISLAM ARE INACCURATE.

3. IF POST RECEIVE QUERIES ON THIS MATTER, ARMSTRONG REQUESTS THAT THEY POLITELY BUT FIRMLY INFORM QUERYING PARTY THAT HE HAS NOT CONVERTED TO ISLAM AND HAS NO CURRENT PLANS OR DESIRE TO TRAVEL OVERSEAS TO PARTICIPATE IN ISLAMIC RELIGOUS ACTIVITIES.

Click here to view the scanned photocopy of this above note from the US State Department.

TÜRKÇE
    ABD Senatosu Bölümü İslami ülkelerdeki tüm elçiliklere aşağıdaki ifadeyi göndermiştir:

P 04085 0Z MAR 83 ZEX
    FM SECSTATE WASHD C
    TÜM DİPLOMATİK AND ELÇİLİKLER GÖNDERİM ÖNCELİĞİ BI UNCLAS STATE 056309

AŞAĞIDAKİ TEKRAR TÜM DOĞU ASYA VE PASİFİK ELÇİLİKLERİNE GÖNDERİLMİŞTİR GÖNDERİM MART 02.

QUOTE: UNCLAS STATE 056309 E.O. 12356: N/A TAGS: PREL, PGOV, US, ID SUBJECT: NEIL ARMSTRONG'UN İSLAMA DÖNDÜĞÜNE
    YÖNELİK İDDİALAR
    ---------------------------------------------

REF: JAKARTA 3081 AND 2374 (NOT ..)

1. ESKİASTRONOT NEIL ARMSTRONG, ŞU AN ÖZEL ŞİRKETTE ÇALIŞMAKTA OLAN, MISIR'DA MALEZYA'DA VE ENDONEZYA'DA
    (BELKİ DAHA BİRÇOK ÜLKEDE), 1969 YILINDA AYA İNİŞİNDEN DOLAYI İSLAMA DÖNMESİ BASININ KONUSUNU OLMUŞTUR.
    BU RAPORLARIN SONUCU OLARAK BİREYLERDEN VE DİNİ ORGANİZASYONLARDAN BAĞLANTI KURMAK İSTEKLERİNİ ALMIŞTIR. EN AZINDAN BİR HÜKÜMETİN İSLAMİ AKTİVİTELERİNE KATILMA FIRSATINA SAHİP OLMUŞTUR.

2. KİMSEYİ KIRMAMAYA ÖZEN GÖSTERMEKLE BİRLİKTE VEYA KİMSEYE SAYGISIZLIK ETMEMEK SURETİYLE, ARMSTRONG KENDİSİ HAKKINDA İSLAMA DÖNDÜĞÜNE İLİŞKİN YAZILAN RAPORLARIN DOĞRU OLMADIĞINI HAKKINDA BÖLÜMÜMÜZÜ BİLGİLENDİRMİŞTİR.

3. EĞER BU MESAJA YÖNELİK SORULAR YÖNELİRSE, KENDİSİNİN HERHANGİ BİR İSLAMİ AKTİVİTEYE KATILMAYACAĞI VEYA DENİZ AŞIRI BİR GEZİ YAPMAYACAĞININ BİLİNMESİNİ, KENDİSİNİN İSLAMA DÖNMEDİĞİNİN NAZİK FAKAT AÇIKÇA SORANLARA BİLDİRİLMESİNİ İSTEMİŞTİR.

Ne yazık ki, hala dedikodu tüm İslam dünyasında yayılmaktadır. Sadece ağızdan ağıza değil ancak email, radyo vs. araçlarıyla da tüm dünyada yayılmaktadır. Eski Astronot Neil Armstrong hiçbir zaman müslüman olmamıştır.

7. sLaYeR_

sLaYeR_ rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Meslek:
    Karşıyaka Taraftarı

hurafe :mrgreen: hatta orda uzaylılar namaz kılıyo buda onların önünden geçio çarpılıo :mrgreen:

8. Last_OTTOMAN

Last_OTTOMAN rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Konustugumuz her kelimenin kaybolmadan uzayda dolastıgını biliyormusunuz peki kahvekeyfi Belkide onların o an üzerlerinde bulunan gelişmiş teknolojıdeki aletler sayesinde o kaybolmayan seslerden Ezan sesini duymus olabilir.Muslumanlıga gecip gecmedigi hakkında hiçbir bilgim yok ama seslerin kaybolmadıgından kesinlikle eminim extraokk

9. The_DifferenT

The_DifferenT rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Fucker LoL

evet sesler kaybolmuyo bu kesin hatta 1 grup japon bilim adamı havadan sesleri yakalayabilen bir makina yapmışlar ve amaçları geçmişte onemli yer tutan olayları daha iyi açıklamakmış
    bide einshteinde seslerin uzayda kaybolmadığı kabul ediyo ancak ona gore 4. boyuta geçiyo sesler
    dünyada ise bilinen 3 boyut var
    Yani olabilcek veya olamayacak bi durum degil Armstrongdan başka kimse gerçeği bilemez

10. _EvilAngel_

_EvilAngel_ rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Daha Önce Duymustum Ama +1.Nette okuduguma Göre Aya Ayak Basmamışlar..Amerikanın Bi Yerinde Ay Yüzeyine benzer Yere Amerika bayragı dikip Gelmişler.. :mrgreen:

11. dR.NooB

dR.NooB rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    lise ögrencisi...

eet hemde bir çok kanıt sunmuşlardı .. bana inandırıcı geldi.. o zamanlar Rusya baya ilerideydi onlara karşılık vermek için yaptılar dıolar ..

12. BeachBoy

BeachBoy rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

arkdaşım tamam uzaayda ses kaybolmaz ama hava olmadan nasıl yayılabilir
    gerçek gibi gelmiyor ama Allah'ın işine karışılmaz O isterse herşey olur

13. mustarika

mustarika rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

hehhhe sadece komik buluyorum :)

yaw resimde american bayragi dalgalaniyoo boslukda ruzgar olur mu?

14. Chorus

Chorus Admin

Beğenilen Mesajlar:
    365
    Ödül Puanları:
    83

Boslukta kendini biraktiginda nasil havada ucup dalgalaniyorsan bayrakta o sekilde dalgalaniyor... Wink

15. HoLiGaN_

HoLiGaN_ rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

vay canına çok garip Shocked Shocked Shocked

16. The_DifferenT

The_DifferenT rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Fucker LoL

ilginç bi açıklama olmuş jesus
    oradaki boşluk ile buradaki boşluk farklı dünyada hava var ancak uzayda yok dalgalanmasının nedeni hala kesin olarak anlaşılabilmiş degil

17. Jigsaw

Jigsaw Aileden

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    36

Ben bu olayı çocukken duymuştum ailemden. Olmadığını görmek beni şaşırttı. Ayrıca neden ezan sesini duyurtsun ki Allah onlara? Bilmiyorum vallahi. Durduk yere mucize olmaz gibime geliyor. Ölünce öğrenirim. :mrgreen:

18. Jigsaw

Jigsaw Aileden

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    36

Dalgalanmıyor o, Jesus doğru söylemiş ne bekliyordunuz ütülenmiş gibi olmasını mı? :mrgreen: Koyarken Neil efendi eliyle düzleştirmemiş öyle kalmış. Videosunu izlerseniz o şekilde kaldığını, rüzgarlıymış gibi dalgalanmadığını görürsünüz.

19. The_DifferenT

The_DifferenT rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Fucker LoL

Herkes bişiler diyo işte kesin nedenini tam oalrak bilen yok
    Ben bayrağı bırakmış hmn resmi çekmişler yerçekim kuvveti burdakinin 6 da 1 oldugu için sanki düz gibi gozukmuş diye bi açıklamaya inanıyom en azından mantıklı bana göre

bu arada konu kaydı biraz sry

20. Jigsaw

Jigsaw Aileden

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    36

Bayrak metalden yapılmadığı için yerçekiminin bayrağa olan etkisi çok az. Surprised