// An itibariyle polis ve üst düzey bürokratlara olan pozitif bakış açımın nötr -e düştüğü olay. :coffee:

Cumhurbaşkanının nikah şahitliğini yaptığı aile düğünü sırasında Çırağan Caddesi’nin trafiğe kapatılmasına tepki gösteren avukat Sertuğ Sürenoğlu, korumalar tarafından darp edilmişti. Bir gece gözaltında kaldıktan sonra korumalar tarafından tutulan tutanakla, “Cumhurbaşkanına hakaret” suçlamasıyla tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edilen Sürenoğlu, ev hapsine alınmıştı.

Avukat Sertuğ Sürenoğlu'nun şikayetini inceleyen İstanbul Valiliği bölgede görevli olan iki polis memuru hakkında soruşturma izni vermedi.
Gerekçede, “Her ne kadar avukat Sertuğ Sürenoğlu verdiği ifadede tutulan tutanağı tehdit edildiği için zorla imzalamak zorunda kaldığını belirtmişse de, kendisinin hukuk fakültesi mezunu olduğu ve aynı dalda doktora öğrencisi olduğu düşünüldüğünde bu tür hukuki konularda nasıl davranması gerektiğini biliyor olması gerektiği, 35 yaşında olgun ve eğitimli bir insan olduğunu düşündüğünde merkezi bir yerde kalabalık bir ortamda kendisini tehlikede hissetmesi ve bu tutanağı imzalamak zorunda kaldığını söylemesinin hayatın olağan akışına uymadığı değerlendirilmiştir” denildi.

Dosyalar

Takımı
Seçiniz...
"Ben avukatım, herşeyi yaparım" diye g*tün başın oynarsa sonucun hüsran olur.
Önüne gelen, kendini bi b*k sanan devlet'e kafa tutma peşinde.

Takımı
Galatasaray
"Ben avukatım, herşeyi yaparım" diye g*tün başın oynarsa sonucun hüsran olur.
Önüne gelen, kendini bi b*k sanan devlet'e kafa tutma peşinde.
Aynen aynen devlete karşı çıkmak ne ya ,hakkını arayıp kendini savunmak mı kaldı kır dizini otur dimi ama.

eskiden kölelik vardı, bugün herkesin seçme hakkı var ( özel durumlar hariç)
umarız gelecekte de bir insanı bu harap etmekte ortadan kalkar. Belli ki bunu kendilerine hak bildikleri için böyle davranmışlar..
o insanın verdiği vergilerle; para kazanıp yiyecek alacaksın kuvvetleneceksin sonra o insana yumruk atacaksın insanın midesi bulanır summer7:

Takımı
Seçiniz...
Aynen aynen devlete karşı çıkmak ne ya ,hakkını arayıp kendini savunmak mı kaldı kır dizini otur dimi ama.
Kırıp dizini oturmayacaktı, hakkını yaptığı işin yollarıyla arayacaktı.
Hee, kazanırmıydı? Muamma, sanmam. Ama bu duruma da gelmezdi, en azından canını korurdun.
Yapıcak bişey yok, ülke bu hale gelmişken canını ve bayrağını koruyacaksın başka da bişey yapılmıyor zaten.

Yukarı Alt