'Avrupa'da neden Türk hakemi yok?'
Fenerbahçe'nin tartışılan futbolcusu Colin Kazım Richards, gece 2'de twitter sayfasından bir kez daha çok konuşulacak açıklamalarda bulundu.

"Ortalığın sakinleşmesini beklediğim için uzun süredir twitter'da yoktum. Ancak şimdi sorularınızı yanıtlamaya hazırım." diyen Colin Kazım, Türkiye'deki hakemlerle iletişim problemi yaşadığını söyledi.
"Kimseye saygısızlık etmek istemiyorum ama Türkiye'de hakemler İngilizce bilmiyor. Her ülkede İngilizce futbolun ortak dilidir. Örneğin hakeme topa baktığımı söylüyorum ve anlamıyor. Dolayısıyla kolay anlayabilmesine yardımcı olmak için elimle gözlerimi işaret ediyorum ve sarı kart görüyorum."
"Hakemler kötü demiyorum. Fakat neden Avrupa Kupalarında bir tane bile Türk hakem yok? Bazen iletişim kurarken çok zorlanıyorum. Rahat olmam gerektiğini biliyorum ama beni anlamıyorlarsa hiçbir manası yok. Bana "nasıl olur da Türkçe konuşmazsın?" diye soruyorlar. Belki bilmediğimi düşünüyorsunuz, belki biliyorum ama o anlık sinirle sözler ağzımdan İngilizce çıkıyor."
Sahaya çıktığında tek amacının maç kazanmak olduğunu söyleyen Colin Kazım, disiplin problemi olmadığını ısrarla vurguladı.
"Yüzünüze darbe aldığınızda bir bahaneniz yoktur. Ayrıca sahada sinirlenen bir oyuncuyu da kimse korumuyor ne yazık ki. Benim disiplin problemim yok, kaybetme problemim var. Kaybetmekten nefret ediyorum, bu hayatım boyunca değişmeyecek. Ben böyleyim."
Colin Kazım son olarak Türkçe anladığını belirtirken, kendisine twitter aracılığıyla hakaret edenlere de cevap verdi.
"Türkçe anlıyorum. Ancak birisinin zamanını harcayıp bana ağır bir şekilde konuşması gerekiyor. Bir grup içindeyken ya da tartışma sırasındayken konuşulanlar bana çok hızlı geliyor."
"Ayrıca bu twitter hesabını bana soru sorabilesiniz diye yaptım, ancak bazı saçmalıklarla karşılaşıyorum. Buradan bana baba tavsiyesinde bulunanlar hâlâ anne-babalarıyla yaşıyorlar. Ben 23 yaşındayım ve 15 yaşımdan bu yana tek başıma yaşıyorum."

E be Kazım Hakemler ingilizce bilmiyor diyorsun da sen Türkiye'ye geleli o kadar zaman olmuş hiç mi öğrenemedin Türkçe . Ağır konuşunca anlıyormuş ancak o zaman kendi de ağır konuşsun hakeme

Yukarı Alt