Avrupa stadı

Özhan Canaydın, kulüp tarihinin en önemli en önemli projesi olan 'Aslantepe' için umutlu konuştu.

-Resim Silinmiş.

Galatasaray kulübü başkanı Özhan Canaydın, Avrupa’nın ilk 10’una girecek stadyumumuz 720 günden önce biter. Ben de iyi bir yerde oturup maç izlerim. 4 yıla yakın süren çok uzun ve meşakkatli bir yoldan buraya geldik. Sevinç gözyaşlarımı içime akıtıyorum."

Canaydın, kulüp tarihinin en büyük projesi olan "Aslantepe Stat Projesi"nin temelini atacak olmalarından dolayı çok mutlu olduğunu ifade ederek, "Her zaman üzüntülerimizi gözyaşlarımızı içimize attık. Bugünse alışkanlık icabı sevinç gözyaşlarımı da içime atarak bu konuşmayı yapıyorum" dedi.

Yeni stat projesi ile ilgili dün bir basın toplantısı düzenleyen Canaydın, "Çok uzun ve meşekkatli bir yoldan buraya geldik. Bu iş için 60’ın üstünde Ankara’ya gidişimiz var ama bütün yorgunluğumuza değdi. Nihayet temel atma törenini yarın gerçekleştiriyoruz" diye konuşurken, en büyük hayalinin gerçekleşmek üzere olduğunun hatırlatılarak, bundan sonraki hayalinin ne olduğunun sorulmasına ise, "Stat hazır hale geldiğinde en büyük hayalim gerçekleşecek. Bundan sonra da yeni stadımızda iyi bir locada, iyi bir yerde oturup maç seyretmek isterim. Bunu hak ettiğimi zannediyorum" yanıtını verdi.

Her şeyimiz ruhsatlı

TOKİ’nin "İstanbul’a Avrupalı stadyum" sloganıyla stadı lanse ettiğini dile getiren Canaydın, şunları söyledi: "Bu stat Avrupa’nın ilk 10 stadı içine girecektir. Üstü açılıp kapanan 52 bin kişilik çok amaçlı stat Türk futboluna ve G.Saray’a hayırlı olsun. 3.5 sene bu hayalle yaşadık. 720 gün müteahhit firmaya arazi verildiğinden itibaren başlamıştır.

Buraya saatte 37 bin kişinin sevk edilip boşalacağı bir sistemle metro yapılacak. Bu da statla eş zamanlı olarak bitebilir. Ancak ben stadın da 720 günden önce biteceğini düşünüyorum. G.Saray’ın ruhsatsız hiçbir şeyi yoktur."

Canaydın bu arada konuşmasında teşekkürlerini sunduğu Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın, bütçe çalışmalarından dolayı yarınki temel atma törenine katılamayacağını bildirdi. Öte yandan kulüp, Aslantepe Stadı’nın temelinin atılması nedeniyle cuma günkü Sivas maçının biletlerinde yüzde 50 indirime gitti.Canaydın da maça gelen taraftarlara 20 bin MetinOktay forması dağıtacaklarını açıkladı

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
Yukarı Alt