1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Avrupa Birliği Ücretsiz İnternet Erişimi İstiyor


 1. Sparkle

  Sparkle globalmod

  Kayıt:
  27 Mayıs 2016
  Mesajlar:
  627
  Beğenilen Mesajlar:
  225
  Ödül Puanları:
  63
  Meslek:
  Öğrenci
  Şehir:
  Muğla

  [​IMG]

  Avrupa Birliği kanunlarında yapılması önerilen yeni düzenlemeler, önümüzdeki on yılı etkileyecek.
  Avrupa Birliği tarafından internet ve telif hakları kanunlarında yapılması önerilen bazı değişiklikler, üye ülkelerde tartışmalara yol açtı. Düzenlemelerden ilki, Avrupa Birliği genelinde 2025 itibariyle tamamen 5G iletişim teknolojisine geçilmiş olmasını öngörüyor.

  Her ne kadar 5G teknolojisinin 2020 itibariyle Avrupa’da kullanılmaya başlanması planlansa da, tüm üye ülkelerin aynı zaman dilimi içinde geçmesi kolay olmayabilir.

  Aynı değişiklik içinde önerilen bir başka madde ise, 2020 itibariyle büyük merkezlerden başlayarak, Avrupa genelinde ücretsiz Wi-Fi bağlantı noktalarının oluşturulmasını teklif ediyor.

  Bu ücretsiz Wi-Fi internet bağlantı noktalarının zamanla artırılması ve gelecekte tüm Avrupa nüfusuna ücretsiz internet erişimi sağlanması da söz konusu olabilecek. AB bu iş için şimdiden 120 milyon Euro bütçe ayırmış.

  En çok tartışma yaratan değişiklik teklifi ise, internet üzerindeki telif haklarının çok daha sıkılaştırılması. Eğer bu değişiklik olduğu gibi onaylanırsa, AB vatandaşlarının internete herhangi bir içerik yüklemeden önce resmi mercilerden telif onayı almaları bile gerekebilir.

  Google ise bu değişikliğin sadece interneti baltalayacağını, daha önce Almanya ve İspanya’da çıkan benzer yasaların çöktüğünü ifade ediyor.

  Not: Alıntıdır
   
  Blocksroreborn bunu beğendi.