1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Avrasya'nın güzergahı belli oldu


 1. TurKKillS

  TurKKillS Buralıyım

  Kayıt:
  14 Mart 2007
  Mesajlar:
  4.587
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Çevre Mühendisliği.
  Şehir:
  geriden...

  İşte Asya ile Avrupa yakasını denizin altından karayolu ile bağlayacak Avrasya Tüneli

  [​IMG]

  Asya ile Avrupa yakasını denizin altından karayolu ile bağlayacak Avrasya Tüneli’nin Çevresel ve Sosyal Etki Değerlendirmesi (ÇSED) Raporu’na göre, proje yaklaşık 67 hektar büyüklüğündeki bir araziyi kalıcı şekilde kullanacak.

  Avrasya Tüneli Projesi, İstanbul Boğazı’nın deniz tabanının altında, İstanbul’un Avrupa ile Asya yakasındaki sahilleri arasında kalan 5,4 kilometre uzunluğunda karayolu tüneli ile toplam 9.2 kilometre uzunluğundaki mevcut yolların tünele girişlerini sağlamak üzere genişletilmesinden oluşacak. Yol güzergahı toplam 14.6 kilometre olacak.

  BALIK PAZARINDAN GEÇECEK

  Proje için Yenikapı Feribot Terminali, Balıkhan Camisi ve Kennedy Caddesi boyunca uzanan araç park yerleri ve otobüs tesislerinden arazi alınacak. Feribot terminali ve cami işletimde kalacak. Sadece park yerleri ve otobüs tesislerinin yerleri değiştirilecek. Alınacak arazilerin mevcut sınırları, üzerinde binalar da bulunan 18 parseli tamamen ya da en azından


  [​IMG]

  Proje sınırlarında 3 bina veya bina grubu yıkılacak. Güzergah, Merkez Balık Hali, perakende balık tezgahları, ufak kafeler ve kıyı parkındaki restoranlardan oluşan Kumkapı Balık Pazarı’ndan geçecek. Balık Hali, yeni bir yere taşınacak. Projeden 3 tezgah ve kafelerin bazı kısımları ile bir restoranın bir bölümünün kaybedilmesi nedeniyle Kumkapı Balık Pazarı daha çok etkilenecek.

  Kumkapı Balık Pazarı’nda inşaat sırasında ya da uzun vadede herhangi bir işletmecinin oluşabilecek kayıplarının uygun bir şekilde nasıl telafi edileceğini tespit etmek üzere ATAŞ, DLH ve belediye ile çalışacak. Göztepe Köprülü Kavşağı yakınlarındaki 4 konut binası, 3 ticari ve endüstriyel bina etkilenebilecek.

  ARAZİ ALIMI YAPILMAYACAK

  Küçük değişikliklerle arazi alımı yapılmaması mümkün olabilecek, eğer önlenemezse anlaşmalı alım yapılması ya da kamulaştırma gerekirse ikamet eden 64 kişinin ve bir dizi küçük iş yerinin muhtemel yer değiştirmesi gerekecek. Göztepe’deki bir bağlantı yolu, yol tuzu deposunun da bulunduğu yolun güneyinden arazi alınmasını gerektirecek. Bağlantı yolu yanındaki Aziz Bayraktar Camisi de projeden etkilenecek. Eyüp Aksoy Kavşağı’na ait yeni kavşak şeritlerinden biri için Karacaahmet Mezarlığı’nın güneybatı köşesinden küçük bir arazi şeridi gerekli olacak.
   
 2. djfko

  djfko rank8

  Kayıt:
  9 Haziran 2008
  Mesajlar:
  1.772
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Öğrenci
  Şehir:
  En son bıraktığın yerde...

  müthiş bi proje
   
 3. Warrison

  Warrison rank8

  Kayıt:
  10 Mart 2011
  Mesajlar:
  809
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  16

  güzel :P