1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Athena - Pis


 1. SnowFlake

  SnowFlake rank8

  Kayıt:
  8 Mayıs 2008
  Mesajlar:
  6.891
  Beğenilen Mesajlar:
  1
  Ödül Puanları:
  36
  Meslek:
  Şimdilik lise talebesi :)
  Şehir:
  Tüm niyetlerin, bedenleri varmışçasına görülebildi

  Athena’nın en “PİS” albümü...

  Ülkemizde birçok ilke imza atmış, büyük bir dinleyici kitlesine sahip Gökhan ile Hakan Özoğuz’un oluşturduğu ATHENA’nın, 2006 tarihli EP'si “İT”ten sonraki 8.stüdyo albümleri yayımlanıyor. Mayıs ayında Pasaj Müzik etiketiyle raflarda yerini alacak albümün adı: PİS

  Üstünde durarak ve irdeleyerek değil tamamiyle içlerinden geldiği gibi yazdıkları 12 şarkıdan oluşan albüm, Londra’da ki çalışma döneminde ortaya çıktı. 2 aşamalı hazırlık dönemi sonucunda oluşan şarkılar verilen kısa bir aranın ardından son şeklini aldı.

  ATHENA ska, punk ve garage etkilerinin yansıtıldığı bu albümün tüm aranjelerini Alp Ersönmez ile birlikte yaptı. Alp Ersönmez'in bas gitarlarını çaldığı albümün davullarında ise Volkan Öktem imzası var.

  Londra’da Soundmasters Stüdyoları'nda masteringi yapılan albümün prodüktörlüğünü ise Jamiroquai'ın “Emergency on Planet Earth” ve “Return of the Space Cowboy” albümlerini hazırlayan Mike Nielsen yaptı.

  İT'ten sonra Hakan'ın askere gitmesi ve Gökhan'ın Londra'ya yerleşmesiyle ilk kez ayrı kalan ikili, bu ayrılık sonrası tekrar bir araya gelerek oluşturdukları fikir ve duygu bütünlüğünden çıkan PİS'I kariyerlerinin en önemli albümü olarak nitelendiriyorlar.

  Albümün ilk video klibi “Serseri Mayın” şarkısına Bertan Başaran yönetmenliğinde çekildi. 10 Mayıs’ta Edirne’den başlayıp tüm ülke çapında devam edecek, 12 konserlik üniversite turnesi için ATHENA, bu yaz Vodafone ile anlaştı.


  Şarkı Listesi

  Kalb-i
  Dalga
  Serseri Mayın
  Arsız Gönül
  Gülün Dikeni
  Pis
  Dert
  Delik Deşik
  Kolaj
  Aşk Kafası
  Hazırla Beni
  Tersine

  Serseri Mayın Klibi
   
  Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 28 Ekim 2015