1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro
   planetsro

Athanaton Seviye Atlama Rehberi – Sev 10’dan Sev 20’ye


 1. Fonkah

  Fonkah rank8

  Kayıt:
  11 Haziran 2011
  Mesajlar:
  41
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Seviye Atlama Rehberi – Sev 10’dan Sev 20’ye


  Perseus Testi’ni geçerek maceraya yeni atılanlar:İşte! Bir sonraki bölge olan Truva’da hayatta kalabilmeniz için size yardımcı olacak rehber.Oyuncuların gelişimi iki ana kısımdan oluşur.

  I.Şehir Yönetimi

  Meclis Seviye 15’e (kısaltılmış hali Sev 15’dir) ulaştığında,şehir gelişimini biraz ertelemelisin.Meclis’in Sev 15’de iken;kahramanların yaptığı savaşlarda Tecrübe puanı kazanabilecek,ayrıca Tarım Ürünlerinden tasarruf etmiş olacaksın(Sev 16 ve ya üzerinde,gönüllü birlikleri toplamak için Tarım Ürünü harcaman gerekecek)

  [​IMG]

  Burada yeni bir hayata başlıyorsun,öncelikle görevleri bitirerek ödülleri toplamalı ve “Truva’ya taşınmalısın”.Şimdi,Meclis’ini Sev 10’a,Hazine’ni de Sev 8’e yükselt.Böylece,”Çiftlik Arayüzü” ve “Çiftlik” görevlerini kabul edebilir ve tamamlayabilirsin.

  Bir Çiftlik elde etmek için,Çiftlik Görünümüne gir ve yüksek seviyeli bir alan bul.Eğer bir alan başka bir oyuncunun elindeyse ve gücün yetiyorsa onunla savaşarak bu alanı onun elinden alabilirsin.Fakat,yeterince güçlü değilsen,senin için en iyisi boş bir alanı işgal etmektir.Bu arada,boş alanlarında yerli birlikler tarafından korunduğunuda unutmaman gerekir.”Çiftlik” görevini tamamladıktan sonra,hazır olduğunda ”Bir Çiftlik İşgal Et” görevini kabul et ve zayıf olan bir oyuncudan bir çiftlik alanı al.Her gün saat; 08:30,12:30 ve 19:30’da bedava olan Çiftlik Teolojisi yenilenecektir.Bu bedavayı Teolojiyi kullanarak,çiftlik işgal etmek için kullanacağın Sefer Teolojisinden bir adet tasarruf etmiş olacaksın.

  [​IMG]

  Görevlerden gelen ödülleri aldıktan sonra,bina seviyeleri yükseltmek ve eşyalarını geliştirmek için yeterli Drahmiye sahip olmuş olacaksın.Şimdi,Dükkan’ı Sev 12 ye getir ve ilerleme kaydedebilmen için eşyalarını geliştir.Dükkan Sev 12 olduğunda,pelerinlerinin yanı sıra atlarınıda satabilirsin.Pelerinlerin fiyatı yüksek olduğundan,para sıkıntısı çektiğinde,pelerinlerini satarak ihtiyacını karşılayabilirsin.Fakat,pelerinlerin paradan daha değerli olduğunu unutma.Çünkü Kahramanların pelerin giydiklerinde,Ruhani Saldırı’dan korunabilirler.Kahramanının eşyasını Rust G2-3 seviyesine yükselttiğinde, para kaybını önlemek için Psyche Gauge’ı kontrol et.

  Meclis Sev 11 olduğunda,Akademi’yi açmış olucaksın.Akademi’yi Sev 10’a ve Kaplumbağa Düzeni’nide Sev 2’ye yükselterek orduna 3 kahraman atayabilirsin.Ayrıca Akademi Sev 15’e yükseldiğinde; Boynuz Üfleme, Semafor, Demircilik, Zırh Dövme, Büyü Etkisi ve Büyüye Direnç teknolojileri açılacaktır.Kaplumbağa Düzeni Sev 3 ve Lochoi Sev 3 formasyonları,”Truva Savaşı”nda sana yardımcı olacaktır.

  [​IMG]

  Meclis’in Sev 12 ve 14 olduğunda,Market ve Ambar’I açmış olacaksınız.Bunlardan para kazanabilirsiniz.Her 5 saatte bir,Tarım Ürünü alım satım fiyatı 0.5 ile 2.0 arasında gider gelir.0.5 - 0.65 arasında Tarım Ürünü satın alın ve 1.87 – 2.0 arasındada satın.Bu şekilde,İş Hacmi(Yapabileceğiniz alım-satım sınırı) sıfırlanmadan yapabileceğiniz en büyük karı elde etmiş olursunuz.Ambar seviyesini arttırdığınıza İş Hacmi sıfırlanacak ve tekrardan alış veriş yapabileceksiniz. Ambar’daki alım fiyatı 0.5 olduğunda,Karaborsadan Tahıl (Tarım Ürünü) alıp (Karaborsadaki fiyat her zaman 2 katıdır),Ambardaki fiyat 1.95 olduğunda satarak da para kazanabilirsiniz.Böylece Ambardaki İş Hacminide doldurmamış olursunuz.

  [​IMG]

  Meclis Sev 15’e ulaştığında,Kışla elde etmiş olacaksın.Kışla Sev 9 olduğunda ise,her 90 dakikada bir komuta edebileceğin 1950 tane gönüllü seni bekliyor olacak.Meclis Sev 16 olduğunda, savaşlarda kaybettiğin askerleri Tahıl harcayarak tekrardan toplayabilirsin.Meclis Sev 15 olduğunda,Evlerin seviyelerinide 15’e kadar geliştirebilirsin.Böylece,her vergi toplamada altın elde etme şansına sahip olacaksın.

  [​IMG]

  II. Savaş Alanı

  Savaş için yürüyüşe çıktığında,birbirinden sert ve zor NPC’ler seni bekliyor olacak.Karşılaşacağın Npc’ler,sırasıyla aşağıda listelendiği gibidir.

  İleri Karakol I, İleri Karakol II, İleri Karakol III,Ganymedes, Odysseus, İleri Müfreze I,İleri Müfreze I, İleri Müfreze II, İleri Müfreze III, İleri Müfreze IV, Patroclus, Peleus, Akhilleus, Sol Yan Kuvvet I, Sol Yan Kuvvet II, Sol Yan Kuvvet III, Sol Yan Kuvvet IV, Agamemnon, Orestes. Hektor. Ana Kuvvet I, Ana Kuvvet II, Ana Kuvvet III, Ana Kuvvet IV, Aeneas, Menelaus, Ulu Ajax,Perse, Truva Lejyonu.

  Truva Lejyonu’na saldırı yalnızca takım (bir kaç oyuncunun birleşmesi) halinde yapılabilir,diğerlerini ise, tek başına yoketmeniz gerekecektir.Eğer Paris’e ulaşabilmeniz için yeterli Teolojiniz olmazsa,NPC’lerden bazılarını atlayabilir ve daha sonra yokedebilirsiniz.Truva Savaşı bölgesinindeki tüm NPC’leri yendiğinizde ödül olarak, Sonsuz Pişmanlık kılıcı verilecektir.

  Şimdi Truva Savaşının zor bölümüne gelelim.

  Odysseus indirmesi güç bir rakipdir,fakat silah seviyelerini Sev 10 getirir ve kahramanlarının seviyelerini Sev 9’a yükseltirsen Odysseus’u kolaylıkla yenebilirsin.

  [​IMG]

  Akhilleus gerçekten dikkat etmeniz gereken bir birlik.Akademi Sev 10’a geldiğinde ve Kaplumbağa Düzeni formasyonlu Sev 2 olduğunda,formasyonunuza 3 kahraman ekleyebilirsiniz.Odysseus’u alın ve ilk kahramanınızın arkasına ve Bellerophon’un (Perseus Testini geçtikten sonra aldığınız kahraman) Perseus’un sol tarafına yerleştirin.Bunları yapmadan önce,Odysseus’u Sev 8’e getirmelisiniz(İsterseniz Zaman kazanmak için Hızlı Gelişim’i kullanabilirsiniz) ve eğer gücünüz yetiyorsa her kahraman için birer pelerin satın alın ve giydirin.Odysseus ve ilk kahramanın için en iyi silah,geliştirilmiş At’dır.

  Başka bir güçlü düşman da Perse’dir.Bazı acemilere göre,en zor düşmandır.Fakat,burdaki talimatları takip edersen,Perse’yi yenmek senin için sorun olmaz. Boynuz Üfleme, Demircilik, Zırh Dövme ve Büyü Etkisi teknolojilerini Sev 15’e getir ve Lochoi formasyonunu Sev 2 yada Sev 3’e yükselt.İlk kahramanın şimdilik Sev 12’de bırakabilirsin,ayrıca Bellerophon’u görevden çıkarak Akhilleus’u göreve almalısın. Şimdi,kahramanlarını aşağıdaki sıraya göre Lochoi formasyonuna diz;

  İlk kahramanın
  Akhilleus
  Odysseus

  Yüksek saldırı yeteneğine sahip Odysseus,iyi bir şekilde koruma altına alınırsa, Perse’nin saldırıya nereden (Önden arkaya doğru yada soldan sağa doğru) başlarsa başlasın,bir sorun teşkil etmez.Perse,ölümcül darbelerini Akhilleus yada ilk kahramanına harcayacak ve Odysseus’da yoldaşlarının intikamı için hazır olacaktır!

  [​IMG]

  Perse’yi Kaplumbağa Düzeni’yle de yenebilirsiniz, fakat bu daha riskli olacaktır.Perse,askerlerine moral desteği verirken,bazen başarılı olamaz.İşte tam bu noktada,tüm düşmanı yerle yeksan etmek için fırsatınız olmuş olacaktır.

  Bir sonraki zorlu birlik Paris’dir.Fakat,Perse’nin yanında Paris’i yenmek,tereyağından kıl çekmek kadar kolaydır.Akhilleus’u kalkan olarak ön tarafa yerleştir ve saldır.Bu savaşıda kolaylıkla kazanmış olacaksın.

  Şimdi bilmen gerekn bu birliklerden nasıl yararlanılabileceğidir.Bu mavi ekipman düşürebileceğiniz Elit Birliklere tekrar tekrar saldırarak ekipman kazanabilir ve daha fazla Şöhret kazanabilirsiniz.Örnek olarak;Sonsuz Pişmanlık kılıcı için Ulu Ajax’ı, Goujian'ın Kılıcı için Perse’yi ve Damas de Corrayage için de Truva Lejyonuna saldırabilirsiniz.Bu birliklerin saldırı kotaları her 8:30,12:30,19:00 ve 21:00’da yenilenecektir.

  Truva Savaşı’nı tamamen bitirdikten sonra da Sonsuz Pişmanlık kılıcını elde edebilirsiniz.Böyle mavi olan ekipmanları saklayabilir yada satabilirsiniz.Bu mavi ekipmanları satmak,size Athanaton’da zengin biri haline getirecektir.Buradan kazanacağınız Drahmilerle Atlarınızı ve Pelerinlerinizi Paslı (G2)4 seviyesine kadar geliştirebilirsiniz.Ayrıca,Atina Savunmasına doğru yürümeden önce,Hazine’yi ve Ambar’ı Sev 12’ye;Evler’i de Sev 15’e yükseltmelisiniz.

  Atina Savunması’ndaki savaşlarınızdan daha çok tecrübe kazanacaksınız.Örnek olarak Herakles Lejyonu’nu yenerseniz %150 tecrübe kazanacaksınız.Ayrıca,Sev 15’te kaldığınız sürece,savaşlardaki kayıplarınızı telafi etmek için Drahmi harcamanıza gerek kalmayacaktır.Herakles’i yok etmek kolay olmayacaktır,bunun için Polynices’i tekrar tekrar yenerek Ruh İzleri’ni düşürmeniz gerekir.Ruh İzleri eşyasını satarak Drahmi kazanın.Daha sonra,Meclis seviyesini yükseltin ve eşyalarınızı Paslı (G2)6’ya yükseltin.Tüm bunları yaptığızda,Herakles’i yenmek sizing zor olmayacaktır.

  Hazır olduğunuzda,bir sonraki bölge olan.Lyrnessus’a taşınabilirsiniz.Bir grup seçin ve adınızı grup arkadaşlarınızla beraber duyurun.​