1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro

Athanaton Online


 1. Tony Montana

  Tony Montana rank8

  Kayıt:
  18 Şubat 2008
  Mesajlar:
  2.497
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Konyaaltı Sahili

  [​IMG]

  [BBvideo 425,350:90nnf3kz]http://www.youtube.com/watch?v=dcjjiIlyfvg#![/BBvideo]

  Eski Yunan Mitolojisine dayanan en yeni ve en iyi oyunlardan biri olan “Athanaton”, yükleme yapmaya gerek kalmadan tarayıcıdan oynanabilen bir RPG oyunudur. Diğer strateji oyunlarında olduğu gibi inşaat kurma, askere alma gibi işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Oyunda, defalarca ordu hazırlamanıza ve kıymetli zamanınızı harcayarak kaynak üretmenize gerek kalmayacak, unutmayın aynı zamanda bu bir aksiyon oyunudur. Kendi yöntem ve stratejinizi kullanarak rakiplerinize karşı üstünlük sağlayın.

  [​IMG]

  ATHANATON REHBER

  Karşılaşma nedir?

  Athanaton’da,bir birinden farklı bir kaç karşılaşma çeşidi vardır.İlk karşılaşma olan Hesperidlerin Bahçesi,Altın Elma Kavga’sının %80’I tamamlandığında ortaya çıkar. NPC’lere karşı yapılan bu karşılaşmayı tek başınıza yada başka bir oyuncuyla beraber yapabilirsiniz.Saldırı kotası sınırsızdır.

  Grup Toplama
  Altın Elma Kavgası haritasının sağında,dörtgen bir kutu vardır.Bu kutuyu tıklayarak Toplama paneline girebilirsiniz.Hesperidlerin Bahçesindeki karşılaşmada tek başınıza savaşmanız önerilir.Bir sonraki karşılaşmada,NPC’leri yenmek için, yanınıza başka oyuncular alabilirsiniz

  Teoloji Harcaması
  Her karşılaşma,ilk seferde 1 Teoloji gerektirir.Karşılaşmaya her girdiğinizde,gereken Teoloji miktarı bir önceki karşılaşmadan,1 Teoloji fazlasını isteyecektir.

  Savaş Rotası
  Yavaş yaval ilerleyerek,okları takip etmelisiniz.Her bir hareketten sonra bir geri sayım süresi vardır.İlerlediğiniz bu yolda,karşınıza çıkacak düz,orman,eğimli,duvar,yamaç ve dağlar gibi yeryüzü şekilleri vardır.Beklemeden savaşa devam ettikçe geri sayım süresi artacaktır.

  Aşağıda yeryüzü şekillerinin,geri sayıma kattığı sürelerin listesi vardır:

  Yapılan eylemin kattığı süre: 15 san
  Düz Arazinin kattığı süre: 10
  Orman Arazisinin kattığı süre: 16 san
  Dağlık Arazinin kattığı süre: 16 san
  Kale’ye yapılan saldırının kattığı süre: 18 san
  Savaş’ların kattığı süre: 30 san

  Karşılaşmalarda,takım çalışması oldukça önemlidir.Zaman sınırı varken,partnerlerinle birlikte çalışmak kolay bir iş değildir.Çünkü,izleyeceğin rotayı akıllıca seçmen gerekir.En ideal olan;yani en az zaman harcanan rotayı bulmak,yapabileceğinin en iyisidir.  Nişanlar

  Karşılaşmalarda verilen nişanlar rastgele düzenlenmiştir.Bu nişanları stratejik olarak kullanarak,Marş sürenizi azaltabilirsiniz.Tabi ki,yeterince güçlüyseniz,bu nişanlara ihtiyacınız kalmaz.

  Moral Ver: Saldırı ve Kalkanı %20 arttırı.
  Daha Hızlı: Aksiyon geri sayım süresini yarıya indirir.
  Yenile: Birlik ikmal süresini yarıya indirir.
  Süpür : Saldırı süresini yarıya indirir.
  Kurtar : Yapılan saldırılarda birlik kaybı olmaz.
  Fırtına: Saldırı ve Kalkanı %50 arttırır fakat geri sayım süresi 2’ye katlanır.

  [​IMG]

  Saldırı Bonusu
  Saldırı bonusu,yalnızca oyuncunun kanat saldırısı yaptığı zaman kazanılabilir.Kanat saldırısı, saldırı bonusunu %10,geri saldırı bonusunuda %20 arttırır.

  Süre Sınırı ve Ödüller
  Süre sınırı,oyuncunun kazanacağı ödülü belirler.Oyuncu karşılaşmayı ne kadar hızlı bitirirse,elde edeceği ödül ve ünvanda o kadar değerli olacaktır.Drahmi ve Üstünlük’de bu ödüllere dahildir.Oyuncu,Karşılaşmalarda yaptığı savaşlarda,her hangi bir zarara uğramaz.

  Sefer

  Sefer,oyunun hikaye çizgisidir.Her “Sefer”;bir birinden farklı NPC kahramanları ve lejyonları içerir.Oyuncular,bu NPC’leri yendiğinde,daha iyi gelişmeyi sağlayan,yüksek seviyeli alanlara giriş yapabilir.Özel düşmanların bulunduğu Sefer görünümüne geçmek için,sağ alt köşedeki “Sefer” butonuna tıklayın.Bu düşmanların rengi,seviyelerini temsil eder:Mavi olanlar düzenli birlikler,Sarı renkliler Elit birlikler(bu birlikleri yendiğinizde,rastgele eşya düşürebilirsiniz), Kırmızı renkliler ise;Paralı askerlerin olduğu birliklerdir ve bunları yendiğinizde kahramanlarını kullanabilirsiniz.

  [​IMG]

  a. Yendiğin birlikler beyaz bayraklı;henüz yenmediğin birlikler ise kırmızı bayraklıdırlar.

  b. Haritadaki birliklerin hepsini yendiğinde,tamamlama seviyesi %100 olacaktır.

  Bu seviyeyi elde ettikten sonra yüksek kaliteli eşyalar ve ödüller toplayabilirsiniz.

  c. Her Elit Birliğin(sarı renkli birlik) bir savaşma kotası vardır.Bazı Elit Birliklerden kaliteli ekipmanlar(eşyalar) düşürebilirsiniz.Harita üzerindeki yüksek seviyeli ve az kotalı Elit birliklerinden düşürülen eşyalar daha kaliteli olacaktır.

  d. Kırmızı renkte olan birlikler Paralı birliklerdir.Bu birlikler bir kez yenildiğinde,birlik komutanınlarını(kahramanları) emrinize alabilirsiniz.

  e. Sekizgen birlik bir Elit Lejyondur.Bir grup lejyonla birleşerek saldırman gerekir. Polyphemus ve sonrasında,yalnızca aynı Grup’taki oyuncularla saldırabilirsin.Bir Gruba dahil olmak için “Saldır” düğmesini tıkla.

  KAYIT OLMAK İÇİN TIKLAYIN

  Gezginlerden Alıntıdır

  - Resim Silinmiş.​
   
  Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 13 Şubat 2017