1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro
   planetsro

ASUS'dan gelişmiş soğutmalı GTS 450 modelleri


 1. Chorus

  Chorus Admin

  Kayıt:
  6 Şubat 2007
  Mesajlar:
  333.411
  Beğenilen Mesajlar:
  353
  Ödül Puanları:
  83
  Şehir:
  Taksim/IST.
  ASUS'dan gelişmiş soğutmalı GTS 450 modelleri


  NVIDIA'nın dün duyurduğu GeForce GTS 450, ekran kartı üreticileri arasında deyim yerindeyse tam bir fırtına başlattı. 150$ düzeyinde ekran kartları pazarına ciddi oranda hareket getirecek olan bu ürün, hemen her üreticiden, her farklı konfigürasyonda duyuruldu. Tabii ki ilk GTS 450 örneklerini duyuranlardan birisi de ASUS.

  ASUS, GeForce GTS 450'yi şu an için iki ayrı modelde duyurdu. Bunlardan birisi standart saat hızlarına sahip, diğeriyse ciddi oranda overclock uygulanmış bir kart. Her iki kartın ortak özelliğiyse, işlemci çekirdeğine doğrudan temas eden heat-pipe'larla oluşturulmuş soğutma sistemleri. ASUS, bu sisteme DirectCU adını veriyor.

  ASUS'un duyurduğu iki GTS 450 kartından ilki olan ENGTS450 DirectCU, standart değerler olan 783 MHz işlemci ve 900 MHz bellek saat hızı değerlerini kullanan, 1 GB GDDR5 bellekli bir ekran kartı. Diğer kart ENGTS450 DirectCU TOP ise overclock uygulanmış ve 925 MHz işlemci, 1000 MHz bellek saat hızına sahip. Her iki kartta da VGA, DVI ve HDMI görüntü çıkışları bulunuyor. ASUS, kartların tasarımında overclock konusunu öncelikli olarak dikkate aldıklarını ve her iki kartın da overclock için elverişli olduğunu belirtmekte.


  [​IMG]

  [​IMG]