1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

ASUS M4A78T-E


 1. Hyperion

  Hyperion rank8

  Kayıt:
  17 Nisan 2009
  Mesajlar:
  2.482
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Meslek:
  Öğrencilik
  Şehir:
  bütün dünya :D

  Kullanıcıların bilgisayarla ilgili oluşturdukları değer sistemleri eskiyle karşılaştırıldığında büyük bir değişim geçirmiş durumda. Eskiden işlemcinin çalışma hızı, kasanın şekli ve takılı olan genişleme kartları (TV kartı, FireWire kartı vb.) bilgisayarın “iyi”liğini belirlerken, şimdi çok daha fazla değişken işin içine giriyor.
  [​IMG]
  Bir bilgisayardan beklentileriniz ne olursa olsun, üreticiler bazı özellikleri öne çıkartmak için ek çaba harcıyorlar. Şu sıralar bu konudaki örnekleri şöyle sıralayabiliriz: Düşük tüç tüketimi, sessiz çalışma ve yüksek performans. ASUS tüm bunları bir araya topladığı yeni anakartını test merkezimize gönderdi.

  M4A78T-E adlı bu ürün, üzerinde AM3 işlemci yuvası taşıyor ve AMD’nin yeni nesil Phenom II işlemcilerini destekliyor. AM3 yuvasına takılan işlemcilerle ilgili bazı kullanıcıların kafasında bir karışıklık var, önce bunu gidermek görevimiz. AM3 yuvasına takılabilen işlemciler AM2+ yuvalı anakartlara da takılabiliyor. Ancak AM3 yuvalı bir anakarta AM2+ ya da AM2 işlemciler takmanız mümkün değil. Dolayısıyla ancak Phenom II’niz varsa bu anakartı kullanabilirsiniz.