1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Aslan'da hiçbir şey umursanmıyor!


 1. TurKKillS

  TurKKillS Buralıyım

  Kayıt:
  14 Mart 2007
  Mesajlar:
  4.587
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Çevre Mühendisliği.
  Şehir:
  geriden...
  G.Saray yönetimi, UEFA Lisansı için TFF’ye öyle bir teklifte bulundu ki..

  [​IMG]

  G.Saray skandala imza atma konusunda bu yıl tarihinin en başarılı sezonunu geçiriyor. Futbol takımı tarihinin en başarısız sezonunu geçirirken, başkan Adnan Polat da ibra olamayan tek başkan olarak bir ilke imza atmayı başarmıştı. Şimdi ise sarı-kırmızılılar uzun süre dillerden düşmeyecek bir olaya imza atıyorlar. Öyle ki geçen pazar idari olarak aklanamayan yönetimin artık hiçbir şey umurunda değil. Bunun en büyük göstergesi ise dün yaşananlar...

  Diğer 71 kulüp gibi G.Saray’ın da UEFA Lisansı alabilmek için dün saat 17.00’ye kadar Futbol Federasyonu’na başvuruda bulunması gerekiyordu. 3 Büyükler’den F.Bahçe, TFF başvurusunu yaptı. Beşiktaş ise eksik belgesinin bulunduğunu ifade ederek hakkı olan 10 günlük ekstra süreyi kullanmak istediğini ifade etti. Türkiye’nin Avrupa’daki en değerli markası, UEFA Kupası Şampiyonu G.Saray ise tarihi bir skandal niteliğindeki başvuru ile federasyonun kapısını çaldı.

  UEFA Lisans Sistemi’nin başlıca amacı kulüplerin mali olarak daha güçlü bir yapıya kavuşmamalarını sağlamak. Lisansın alınmaması halinde yaptırım ise Avrupa kupalarına katılamamak. Şu an için başka bir yaptırım yok.

  Bunu fırsat bilet G.Saray, federasyona “Biz nasıl olsa önümüzdeki sene Avrupa kupalarında yer alamayacağız. UEFA Lisansı’nı almasak ne olur? Paramız var futbolculara ödüyoruz. Ama futbolculardan borçsuzluk belgelerini alamıyoruz. Biz UEFA Lisansı’nı almama konusunu kendi aramızda tartışıyoruz. Size bununla ilgili olarak sonra bilgi vereceğiz” dedi.

  Bilindiği üzere G.Saray yönetiminde büyük bir kaos yaşanıyor. Sportif Direktör Adnan Sezgin istifa etti. G.Saray’ın bütün bu tür evrak işlerini Sportif A.Ş. Genel Müdürü Ebru Köksal yürütüyor. Köksal aynı zamanda Avrupa’nın 107 kulübünün oluşturduğu Kulüpler Birliği’nin de yönetim kurulu üyesi.

  Gidici olan yönetimde ise bu durumun kulübe getireceği prestij kaybını düşünen yok. Kulübün futbolculara yaklaşık 20 milyon dolar borcu var. Yönetim “Gelenler ödesin” diyerek girişimde bulunmuyor. Futbolcular ise giderken 1 milyon dolarını hibe etmek zorunda kalan Mehmet Topal’ın durumuna düşmemek için alacağımız yok kağıdını imzalamıyor.

  TFF’den lisans alabilmek için son tarih ise 15 Nisan.