Ziraat Türkiye Kupası B Grubu'nda Galatasaray, deplasmanda Ankaragücü'yle 0-0 berabere kaldı. Bu sonucun ardından gruptan lider olarak çıkan sarı-kırmızılılar, as oyuncularından yoksun çıktığı maçı kayıpsız atlatmış oldu.

ANKARAGÜCÜ: 0 - GALATASARAY: 0
Stat: 19 Mayıs
Hakemler: Özgür Yankaya xx, Serhan Malkoç xx, Serdar Akçer xx
Ankaragücü: Senecky xx, Cihan xx, Koray xx, Muhammet xx, Broggi xx, Mehmet x, Kağan xx, Hürriyet x, Murat xx (Dk. 79 Aydın x), Bilal xx (Dk. 89 Umut ?), İlhan xx
Galatasaray: Ufuk xx, Serkan x (Dk. 84 Çetin x), Emre Güngör xx, Servet xx, Uğur x, Barış x, Mustafa xx, Mehmet xx, Ayhan x, Nonda x (Dk. 72 Jo x), Emre Çolak x
Sarı kartlar: Dk. 27 Emre Güngör, Dk. 68 Ayhan (Galatasaray)

MAÇTAN NOTLAR
Ziraat Türkiye Kupası’nda yapılan Ankaragücü-Galatasaray maçında tribünlerin büyük bir bölümü soğuk havaya rağmen doldu. Sarı-kırmızılı taraftarlar, kale arkasında ayrılan tribünlerdeki yerlerini alırken, Ankaragücü taraftarları da kendilerine ayrılan bölümün büyük bir kısmını doldurdu.

GALATASARAY’DA 10 EKSİK
Galatasaray’da 10 futbolcu maç kadrosunda yer almadı. Sakatlıkları bulunan oyunculardan Nonda ile Barış kadroya alınırken, sakatlıkları devam eden Franco, Neill, Baros, Kewell, Sabri, Elano, Aydın, Gökhan Zan, Hakan ve Afrika Kupası’nda bulunan Keita kadroya giremedi. Bu arada teknik direktör Rijkaard, Ankaragücü karşısında Arda Turan ile Caner Erkin’i yeni transfer Jo ile birlikte yedek kulübesinde oturttu.

ANKARAGÜCÜ’NDE 5 FUTBOLCU KADRODA YOK
Ankaragücü’nde ise 5 futbolcu, Galatasaray maçı kadrosuna alınmadı. Sarı-lacivertlilerde, sakatlıkları bulunan Metin Akan, Özgür Çek ve Darius Vassell kadroda yer almazken, Afrika Kupası’nda bulunan Geremi ve Meye de bu karşılaşmada forma giyemedi.

Bu arada başkent temsilcisinde, devre arası transfer döneminde takıma katılan gurbetçi oyuncu Kağan Söylemezgiller ve Ankaraspor’dan transfer edildikten sonra sakatlıktan kurtulan Muhammet Yoldaş, ilk kez Ankaragücü forması altında resmi maça çıktılar.

Maçı izledim çok zevksizdi.Zaten zevksiz olcağı belliydi çünkü sol kanatta Ayhanı oynatıyorsun :lol:

DukeNukem demiş ki:
Maçı izledim çok zevksizdi.Zaten zevksiz olcağı belliydi çünkü sol kanatta Ayhanı oynatıyorsun :lol:
maçı izlemedim de Jo 72'de girmiş nası bi izlenim bıraktı acep :lol:

shneZee demiş ki:
DukeNukem demiş ki:
maçı izlemedim de Jo 72'de girmiş nası bi izlenim bıraktı acep :lol:
Zaten kanatlar hiç işlemedi.Ortadanda Jo yu beslicek adam Emre Çolaktı oda birşeyler yapamadı.Böyle oluncada hiç bişey yapamadı Jo .

Yukarı Alt