1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro
   planetsro

Aşkın Metematik Formülü Bulundu.


 1. LoveForLife

  LoveForLife rank8

  Kayıt:
  2 Mart 2008
  Mesajlar:
  1.644
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Bir Kulaç Daha Atsam Karadayım...
  İngiliz bilim adamları, duygusal ve cinsel ilişki arasındaki bağlantıyı araştırarak aşkta başarının matematiksel formülünü çıkardı. Varılan sonuca göre, aşkta kazanmak isteyen kadınlar, ilk randevunun hemen ertesinde cinsel ilişkiye girmekten kaçınmalılar. İlk cinsel ilişki ne kadar gecikirse, aşk o kadar uzun ömürlü oluyor.

  Londra Üniversitesi’nden Prof. Robert Seymour, matematiğin bir dalı olan Oyun Teorisi’ni kullanarak, kadın-erkek ilişkilerini inceledi. Bilimadamı, flörtü, doğru eşi bulma yönünde çiftlerin girdiği bir test süreci olarak kabul ederek karmaşık bir matematiksel model geliştirdi.

  Tarafların belirli ödünler vererek ilişkiyi devam ettirdiklerini varsayan modele göre, "kötü erkekler" flört oyunundan daha çabuk ayrılma eğilimine sahip. İlişkinin özellikle ekonomik maliyetine daha uzun süre katlanan "iyi erkekler" ise, seks için beklemeye razı oldukları ölçüde idealler. Yáni kadınlar, cinsel ilişkiyi olabildiğince erteleyerek, "iyi erkekleri" belirleyebilirler. Araştırma sonuçları Journal of Theoretical Biology’de yayınlandı.
   
 2. Trust

  Trust rank8

  Kayıt:
  7 Ocak 2009
  Mesajlar:
  32
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Bunlarda kafa yoracak başka birşey bulamamışlar herhalde. Sağol.