1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro
   planetsro

Aşkı için PKK'ya katılan kadın İzmir'de yakalandı


 1. Inception

  Inception rank8

  Kayıt:
  23 Ocak 2008
  Mesajlar:
  8.249
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  İSTANBUL'da tanışıp aşık olduğu PKK'lı terörist için gittiği Kuzey Irak'taki kamplarda askeri ve siyasi eğitim alan, daha sonra burada tanıştığı örgütten ayrılma başka bir erkeğe gönlünü kaptırıp, peşinden Fransa'ya gitmek isteyen 24 yaşındaki Gülay Aktan İzmir'de polis tarafından yakalandı. İşlemlerinin ardından adliyeye sevkedilen Aktan pişman olduğunu söyledi.

  İzmir Emniyeti Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, istihbarat çalışmaları doğrultusunda, terör örgütü PKK'nın Kuzey Irak'taki kamplarında bir yıl boyunca silahlı eylemlere katılan bir kadının, yasadışı yollardan Fransa'ya gitmek üzere kente geldiğini belirledi. Takip başlatan ekipler, Gülay Aktan'ı Konak İlçesi'nde yakınlarının evinde yakaladı. Gözaltına alınan Aktan'ın sorgusunda ilginç yaşam öyküsü ortaya çıktı. Aslen Bitlisli olan, liseden terk genç kadının 2004 yılında İstanbul'da, terör örgütü mensubu Zinnar A. ile tanıştığı, birlikteliği sırasında örgüte sempati duyup Kuzey Irak'taki kamplara gittiği belirlendi. Burada bir yıl boyunca askeri ve siyasi eğitim alıp silahlı eylemlere katılan Aktan'ın, Zinnar A.'nın izine ulaşamayınca örgütten ayrılıp, Irak'taki özel bir hastande temizlik işçisi olarak çalışmaya başladığı belirtildi.

  Genç kadının bu kez burada tanıştığı örgütten ayrılma Ömer Aktan'a gönlünü kaptırıp resmi nikahla evlendiği kaydedildi. Ömer Aktan'ın Fransa'ya gittiği, Gülay Aktan'ın da eşinin peşinden Fransa'ya gitmek amacıyla İzmir'e geldiği belirlendi.

  Sorgusunda pişman olduğunu, yaptıklarının hiçbir şeye değmediğini dile getiren genç kadın, işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevkedildi​
   
 2. JetHomme

  JetHomme rank8

  Kayıt:
  24 Eylül 2007
  Mesajlar:
  4.653
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Şehir:
  Los Angeles
  Böyle aşkı ...
   
 3. Continuum

  Continuum  

  Kayıt:
  11 Ekim 2008
  Mesajlar:
  2.500
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Meslek:
  Öğrenci
  Şehir:
  Evren
  Bunun adi aşk değil aptalllık olabilir anca.
   
 4. Josephine

  Josephine rank8

  Kayıt:
  15 Şubat 2009
  Mesajlar:
  5.760
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Öğrenci
  Şehir:
  Sakarya
  :popcorn: