Merhabalar, bilindiği üzere Türkiye de askerlik zorunlu bir erkek görevidir.
Fiziksel veya ruhsal bir sorun olmadığı sürece gidip yaşanılması ve görev yapılması gereken ülkemin güzide yerleri var.
Ben de bu evreden geçtim elbet.
Askerliğe askerlik denilen bölgelerden birinde yaptım Hakkari/Çukurca'da 96/1 Tertip olarak bu senenin şubat ayında bitirdim ve sağ salim evime geldim, geriye kalan anılar ve fotograflar oldu.
Bu konu altında askerlikte yaşadığınız anılarınızı ve fotograflarınızı paylaşabilirsiniz.
iyi forumlar...

En sevdiğim fotograflarımdan biri paşa gibi :)

Bölük astsubayı Babamız.

ATARA ATAR GİDERE GİDER ORDULU DEVREM.

Kesinlikle bu arkadaşlığı dostluğu tarif edemem bende baki kalan bir yoldaş oldu bana Mustafa.

Çukurcaya bakıp son çayları içmeceler...

Benimle yaşıttı fakat rütbe ağır basıyordu :D

Buney la diyen uzmanımız :D

Tüfek omuza! çömezlerle mizah :D

Tezkere faliyetimiz :)

ve son olarak;
Güzeldi kuzey ırak dağları.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
Not; Askeri kışla kapıları, General rütbeli, talimatlar, kroki, Operasyon görüntüleri gibi önemli bilgi veya fotograf paylaşımı yapılmasını tavsiye etmiyorum. Bir çok kişinin bu konu hakkında başı yanmıştır. aman :headbang:

Erkek görevi falan güldürme adamı. Askerlerin çoğusu askerde devlete yük olup döner. Manisada yemekten zehirlenip ölmek çok önemli bir erkeklik görevidir doğru söylüyorsun gerçekten.

Erkek görevi falan güldürme adamı. Askerlerin çoğusu askerde devlete yük olup döner. Manisada yemekten zehirlenip ölmek çok önemli bir erkeklik görevidir doğru söylüyorsun gerçekten.
Ben işin farklı taraflarına değinmiştim aslında, okadar haklısın ki. Eleştirini kabul ediyorum. Zehirlenme olayından bir önceki dönem bende manisada acemi birliği eğitimim sürüyordu o rezil yemekleri bende yedim bir kaç devrem zehirlendi hatta. Fakat.. hiç birşey dört dörtlük değil hiç bir yerde her alanda düşünebilirsin bunu bir private server aç projen süper ama hack yiyorsun(örnek) devlete yük olmak meselesine gelirsek eğer ben askerdeyken en çok düşündüğüm şey bi b*ka yaramıyoruz neden askeriz diye, sonradan bir sirkülasyon meselesiymiş gibi düşündüm bir santraç gibi çok şey yapıyorsun ama en küçük ve kdemsizi sensin. Olumlu örneklerden biri ise çukurcada çok saldırılar oldu bizim tugaya saldırıların büyük bölümünü püskürten biri ise erler oldu, diğer yandan gece uyku uyumadan gittiğimiz sınır nöbetlerimiz sayesinde 3 kere sızma harekatını kursaklarında bıraktık. Anlatacağım çok şey var ama başınızı ağrıtmak istemem göründüğü gibi okadar hafife alınacak birşey değil askerlik ben çok köreldim bir çok konuda açlık,uykusuzluk,yokluk,dik başlılık çok şey öğrendim. Bence böyle çöpe atılacak bir konu değil sırf o olay yüzünden.

Zorunlu askerlik ülke ekonomisinin belini büken gençliğin ömrünü tüketen tamamen amatör bir uygulama. Görev denmesi hele erkeklikle falan bağdaştırılması komiğime gidiyor. Çünkü yemekten zehirlenip ölmek veya 12 ay boş silahla nöbet tuttuğunu sanıp yeyip içip yatmak ne erkeklik olabilir ne de görev. Gittik her türlüsünü gördük. Gözünde at gözlüğü ile dolaşmayan herkes bunun farkına varabilir.

Zorunlu askerlik ülke ekonomisinin belini büken gençliğin ömrünü tüketen tamamen amatör bir uygulama. Görev denmesi hele erkeklikle falan bağdaştırılması komiğime gidiyor. Çünkü yemekten zehirlenip ölmek veya 12 ay boş silahla nöbet tuttuğunu sanıp yeyip içip yatmak ne erkeklik olabilir ne de görev. Gittik her türlüsünü gördük. Gözünde at gözlüğü ile dolaşmayan herkes bunun farkına varabilir.
Tecil ettirdim, 2020 temmuza kadar :muck:

Sen olayları bilimsel tarafına çekmezsen olmaz zaten dimi, herkes senin gibi düşünmek zorundaymış gibi bir hava yayıyorsun abicim. Bence forumda bunun uzatmanın bir anlamı olmadığını belirtmek isterim.

konuyu bir oku isterim tekrar, dayatan var mı diye.

Sen olayları bilimsel tarafına çekmezsen olmaz zaten dimi, herkes senin gibi düşünmek zorundaymış gibi bir hava yayıyorsun abicim. Bence forumda bunun uzatmanın bir anlamı olmadığını belirtmek isterim.
Herkes benim gibi düşünmek zorunda değil. Herkes senin gibi erkeklik görevi olduğunu düşünmek zorunda da değil.

Ve burası forumsa eğer ;

upload_2018-8-28_21-13-3.png

Kim kime ne dayıyor açıklığa kavuşturalım. Konunun başında zorunlu erkeklik görevi yazan sensin. Ben de zorunlu olmaması gerektiğini gerekçeleriyle açıkladım.
Merhabalar, bilindiği üzere Türkiye de askerlik zorunlu bir erkek görevidir. Bundan ne çıkardın? Açıklamasını daha yapayım mı

iyi geceler abicim uzatma istersen.

Askerlerin çoğusu askerde devlete yük olup döner.
Şu kısıma katılamıyorum. Haftanın 7 günü günde 16 saat hizmet edip ayda ₺81 harçlık ile ;
kaçakçısını, mültecisini yakalayıp, koruma ile gözetleme görevi yerine geitirp, her an hazır kıta bekleyip ani müdahale mangası/kıtası olup, askeri komutanlara hizmet edip ve görev yapılan yeri sağlam, temiz olarak ayakta tutmakta çok kârlı bir iş. Üstelik emeklilik için sigorta primi bile ödenmiyor. Hatta üstüne sen para ödüyorsun emeklilik için sayılmasını istersen.

Şuan 6 ay oldu, Umarım 1 ay olur ve temel askeri eğitim verilip bitirilir.

15 gün fiili uygulamalı silah kullanımı vb. ( herkes kendi yaşadığı bölge içerisindeki birimlerde görevlendirilir marmara bölgesinde yaşayan marmara bölgesinde gibi) + 15 gün uzaktan canlı dersler ile temel taktiksel bilgiler, bölgeyi tanıma, askeri envarter bilgileri, askeri terimler, askeri bilgiler.

Son düzenleme:
@lemonade döviz alan makinamı vardı sizin birlikte?

1.jpg

Devriye
Arkadaşlar Tugayda, Alayda, Taburda yaptı bize burası çıktı whiteangel

++ Mutluluk yürüdüğün yolun sonunda değil yürüdüğün yolda

Son düzenleme:
Yukarı Alt