ßeyler ben ALS sınavına girdim deniz ve karayı kazanmıştım bugün mektuplar geldi üstünde ismim yazıyordu zarfın üstünde kara kuvvetleri komutanlığı vb. şeyler yazıyordu.İçini heyecanla açtım.Karıştırdım ismime özel birşey yoktu.
içinde bulunan şeyler :
kitap ayraçı
takvim (hani şu kart biçiminde olanlardan)
asker olmanın avantajlarını anlatan bi kitapçık.
Ne yapıyım şimdi ben¿ :S

Seni yönlendirmek için gelen bir kağıttır.
Onları güzelçe oku ve bilgi topla zaten sana en yakın zamanda kazandığınla ilgili ''İsmine özel'' bilgiler gelicektir.

EmmaW

bir bilgim yok ama kazanmışsın git subay ol kara biraz zor deniz daha güzel benim babamda subay herşey rahat türkiyenin en iyi yerlerinde orduevleri var rahatça girip çıkabiliyorsun devlet sana şehrin işlek yerlerinde çok ucuza ev veriyor 30 sene fln çalıştıktan sonra 250 milyara yakın para alıyorsun(albaylıktan emeklilik kurmay olursan tuğ tüm kor or diye gidiyor ozaman daha fazla)
ama şunu unutma liseye girdikten sonra çıkış yok tabi 100 milyar vermessen :D

Bütün masraflarını askeriye karşılıyor lisesine gidersen.. Bildiğim kadarıyla üniversiteyide askeri üniversitelerde otomatikman devam edeceksin. Ayrılma gibi bir hakkın yok. Olduki üni. de ayrılcam dersen 4 yılın masrafını ödettiriyorlar sanırım. İyi düşünmen lazım..

EmmaW

Furina demiş ki:
Bütün masraflarını askeriye karşılıyor lisesine gidersen.. Bildiğim kadarıyla üniversiteyide askeri üniversitelerde otomatikman devam edeceksin. Ayrılma gibi bir hakkın yok. Olduki üni. de ayrılcam dersen 4 yılın masrafını ödettiriyorlar sanırım. İyi düşünmen lazım..
evet liseden sonra otomatik harb okuluna gönderiyorlar birde o 4 yılın masrafı işte 100 milyarı geçiyor geçenlerde birsürü kişi fizik dersinden kalmış ve okuldan atılmışlar hepsine 100+ milyar para cezası vermişler..

daha mülakatlara gitmedin değil mi ? mülakatlara gideceksin orada %90 eleniyor gözlük varsa falan filan daha şimdilik yönlendirilme aşamasındasın als sonucun açıklansın mülakatlardan önce bana pm ile ulaş sana herşeyini anlatayım.

Babam emeklisubay , bende geçen sene Kara Kuvvetlerini kazanmıştım lakin rahatsızlığım nedeniyle alınmadım , mülakata bile gitmedim babam Gata'dan bir doktor ile görüştü oda olumsuz demiş.Tanıdığım kişi var okuyan 3'ü Kulelide 2'si Heybeliada'da.Çok istedim lakin olmadı işte birde öyle kağıt falan gelmiyor kitapçıklı en azından geçen sene gelmemişti normal bir zarf içinde gelmişti.Git mülakata katıl sporla aran iyi ise rahat yaparsın.Sözlü mülakattada sakin olucaksın , kendine güveniceksin ve aktif olacaksın sorulara mantıklı cevaplar vereceksin.

Türk Silahlı Kuvvetlerinin birçok olanağı var.Çok düşük kiralar ile lojmanlar , sivilin neredeyse 2/3üne satış yapan kantinler , Orduevleri , kamplar... Askeri Liseden sonra Öss derdide yok direk Harp Okulu.Ayrıca Dışarıdan üni. okuyunca öle birşey falanda almıyorlar aksine Föh müydü neydi öyle bir sistem var Öss 'yi girip kazanırsan uyan bölümleri masrafların karşılanıyo.Burda babamın devresi var askeri liseden sonra hukuk okumuş şuan askeri mahkemede görevli.Lakin girerken bir kağıt imzalattacaklar yüklü miktar para çıkaryorlar eğer ayrılırsan.Zaten intibak eğitimimi bir şey daha var 1 hafta baktın olmuyor ayrılma hakkın var.
:wink1:

berkomu demiş ki:
Furina demiş ki:
evet liseden sonra otomatik harb okuluna gönderiyorlar birde o 4 yılın masrafı işte 100 milyarı geçiyor geçenlerde birsürü kişi fizik dersinden kalmış ve okuldan atılmışlar hepsine 100+ milyar para cezası vermişler..

Kalma durumunda yok tazminat falan :coffee: .Direk postalıyorlar.

EmmaW

şu mülakatla ilgili biyerinde dikiş izi falan varsa bile gitme almıyorlarmış öyle duydum gözünde hiçbir kusurun olmaması fln lazım

Evet göz ile ilgili problem olmayacak , spor yapmanı engelleyecek herhangi bir rahatsızlık ya da fiziksel engel olmayacak.Örn ben tiroid hastasıydım giremedim yada düz taban falan olmamalısın.Göz estetiğine aykırı bir durum olmamalı.Yanık dikiş vs. aytıntılı bilgi almak için ö.m atabilirsin :wink1:

Winterspring demiş ki:
Evet göz ile ilgili problem olmayacak , spor yapmanı engelleyecek herhangi bir rahatsızlık ya da fiziksel engel olmayacak.Örn ben tiroid hastasıydım giremedim yada düz taban falan olmamalısın.Göz estetiğine aykırı bir durum olmamalı.Yanık dikiş vs. aytıntılı bilgi almak için ö.m atabilirsin :wink1:
Saol dostum ^^ çok şükür bi' problemim yok.gözden de yok 0 olması muhtemel yanık dikiş vs. yok :D ama dişlerimde problemim var öndeki iki dişten biri diğerinin üstüne binmiş gibi bişi ama o kadar belli olmuyor sorun olur mu diş olayı?

CaN_KsK demiş ki:
daha mülakatlara gitmedin değil mi ? mülakatlara gideceksin orada %90 eleniyor gözlük varsa falan filan daha şimdilik yönlendirilme aşamasındasın als sonucun açıklansın mülakatlardan önce bana pm ile ulaş sana herşeyini anlatayım.
diş olayına baksan be abim :wink1:

ağız olayında sadece ağzının içine bakıyor kalıcı bir yara yada hastalık varmı diye çok fazla önem verilen birşey değil ama orda çok az kişi seçecekleri için çok fazla kişiyide elemek zorundalar orada hiç diş hastalığından elenen görmedim belli olmaz.

Teşekkürler...
Şey var babam dediki senin ismin dinci ismi napalım oğlum dedenin ismi ama geçmiş olsun almazlar seni dedi. doğrumudur ismim furkan bu arada

Sanmam fakat körfez dershanesi gibi şeylere çok takılıyorlar bu abiler ablalar vardır ders veren bunlara gittiysen orda sana blöf yapıyorlar yersen sözlü mülakatı geçemiyorsun.

xienne demiş ki:
Haa evet ya :D biliyorum yok yok ne arasın :S sağlıktan sorun yok sicil temiz spor 4ever zaten ee başka yok değil mi bişi?

Birde sözlü mülakatta rahat davran , kendine güven.İçerdesin demektir :thumbsup:

0uffhhhhh ben çok heyecan yapan birisiyim geçen deneme sınavında elime cevap anahtarı geçti aşşağıdan bakıp bakıp geçircektim boş sorularımı ellerim titredi resmen :S bu kötü oldu

Eğer dinci bir dershaneden mezunsan giremezsin.. (Konya Sabah Dershanesi gibi.)

Ayrıca hiç bilmediin bir sağlık sorununu bile görebilirler xP Kuzenimi Omurgasında bir kemik fazla olduğu için, arkadaşımı ayağındaki kemik büyük olduğu için mülakatta elediler xD

Yukarı Alt