1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro
   planetsro

Askere gideceklere ibretlik bir hikaye...


 1. Chorus

  Chorus Admin

  Kayıt:
  6 Şubat 2007
  Mesajlar:
  333.413
  Beğenilen Mesajlar:
  354
  Ödül Puanları:
  83
  Şehir:
  Taksim/IST.
  PKK'dan Gediktepe'de sinsi plan


  [​IMG]


  Buna göre, PKK'lı bir grup, mevzilerin bulunduğu araziye yönelik uzun süre keşif faaliyeti yürüttü ve bölgenin krokisini çıkarttı.

  Görevli birliğin asker sayısı ve diğer kabiliyetleri konusunda bilgi topladı. Bu sürenin 1 ay olduğu tahmin ediliyor.

  Zaman gazetesinde hain saldırıyla ilgili verilen haberin detayları ürkütücü ve bir o kadar düşündürücü. Teröristlerin büyük kısmı üsteki askerleri taciz ateşiyle oyalarken, bir diğer grubun üsse sürünerek dere yatağından yaklaşarak askerlerimizi şehit ettiği ortaya çıktı..

  1 AYLIK ÇALIŞMA

  Teröristler, Gediktepe Seyyar Üssü'ne 19 Haziran günü saat 02.00 sularında saldırdı. Saldırıda 11 asker şehit oldu. Güvenlik birimlerinin saldırının meydana gelişiyle ilgili ilk tespitleri ilginç ayrıntılar içeriyor. Buna göre, PKK'lı bir grup, mevzilerin bulunduğu araziye yönelik uzun süre keşif faaliyeti yürüttü ve bölgenin krokisini çıkarttı. Görevli birliğin asker sayısı ve diğer kabiliyetleri konusunda bilgi topladı. Bu sürenin 1 ay olduğu tahmin ediliyor.

  23.30 SIRALARINDA İLK ATEŞ AÇILMIŞTI

  Olaydan sonra Gediktepe'ye giden Başbakan Erdoğan ile Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ'a brifing veren Hakkari Tümen Komutanı Tümgeneral Gürbüz Kaya, saldırı gecesi 23.30 sularında ilk görüntülerin alındığını, bu bölgelere topçu atışı ve diğer ağır silahlarla ateş edildiğini açıklamıştı. Kaya, ateşe karşılık verilmediği için bu görüntülerin çoban, köylü ya da kaçakçı olabileceğinin düşünüldüğünü kaydetmişti. Güvenlik birimlerinin teröristlerin saldırı sırasında izledikleri taktiğe ilişkin değerlendirmeleri de oldukça çarpıcı.

  SAATLERCE SÜRÜNEREK DERE YATAĞINDAN YAKLAŞMILAR

  Buna göre, 63 kişi oldukları belirlenen saldırganlar, Tümen Komutanı'nın bahsettiği bu ateşlere önce karşılık vermedi. Ardından, tepedeki hakim mevkide bulunan 43 kişilik grup, taciz ateşinde bulundu. 20 kişilik terörist grup ise sinsice dere yatağından saatlerce sürünerek asker mevzilerine kadar yaklaştı. Bu grup, siperlere el bombası atacak mesafeye geldiğinde harekete geçti. Hem tepelerdeki hem de yakın mesafedeki teröristler, el bombası, roketatar ve ağır silahlarla mevzileri yoğun ateş altına aldı.

  OTOPSİ RAPORLARI

  Yakın mesafeden saldırıyı, olay anını anlatan askerlerin sözleri ile şehitlerin Van'da yapılan otopsileri de doğruladı. Hafif yaralanan bir erin, çatışma sırasında teröristlerin sesini duyabildiğini söylediği kaydedildi. Otopsilerde, üç askerin yakın mesafeden gözlerinden aldıkları kurşunlarla, büyük bölümünün ise yakın mesafeden atılan bomba parçalarının isabet etmesi sonucu şehit düştüklerinin tespit edildiği belirtildi.


   
 2. LoTuSs

  LoTuSs rank8

  Kayıt:
  7 Şubat 2010
  Mesajlar:
  401
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  PKK'bu o civarda askerlik yapmak bilerek ölüme gitmek gibi bişey daral: :cry: