1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

"Aşırıya kaçan" flört rehberi


 1. Chorus

  Chorus Admin

  Kayıt:
  6 Şubat 2007
  Mesajlar:
  333.453
  Beğenilen Mesajlar:
  361
  Ödül Puanları:
  83
  Şehir:
  Taksim/IST.

  "Aşırıya kaçan" flört rehberi


  Yeni bir enerji içeceği için yayınlandı ama "biraz" abartıya kaçtı: İşte şok eden iPhone uygulaması.


  [​IMG]


  Enerji içeceği AMP'in promosyon çalışmaları kapsamında hazırladıkları iPhone uygulaması, özellikle kadınlardan ağır eleştiriler alan Pepsi, amaçlarının yalnızca 'Erkeklerin kadınları etkilemek için ne kadar ileri gidebileceklerini, mizahi bir dille anlatmak' olduğunu açıkladı.

  Orijinal adı 'Amp Up Before You Score' olan yazılım, aslında erkeklere yönelik bir tür flört rehberi olarak tasarlanmış. 24 kadın stereotipinin ilüstrasyonlar eşliğinde tanıtıldığı uygulamada, her kategori için ilk randevuda "sonuca götüren"ipuçları ve çeşitli klişelere yer veriliyor.

  'Rebound Girl' (Ribaund Kızı), 'Married' (Evli), 'Artist' ve 'Punk' gibi kategori başlıklarında sınıflandırılan kadınlar üzerinde "yeteneklerini deneyen" çapkınlara; civar otellerin iletişim bilgileri ve etkileyici sözler gibi, aklınıza gelebilecek her tür 'destek' sunulmuş.

  Daha kötüsü de var...

  Şu sıralar sosyal medyanın en hararetli tartışma konularından biri olan yazılımın tartışmasız en büyük gafı ise erkekleri, başarıyla sonuçlandırdıkları 'icraatlara' ilişkin detayları, Twitter ve Facebook gibi popüler sosyal paylaşım siteleri üzerinden duyurmaya teşvik etmesi!

  Gecikmeli de olsa, AMP için oluşturdukları 'AMPwhatsnext' kullanıcı adlı Twitter hesaplarını kullanarak tüm siber-alem karşısında özür dilemek zorunda kalan Pepsi, yazılımı iPhone App Store'dan da geri çekeceğini açıkladı; ancak henüz bu açıklama gerçeğe dönüşmüş değil.
   
 2. Unforgiven

  Unforgiven rank8

  Kayıt:
  13 Temmuz 2009
  Mesajlar:
  3.506
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  güzelmiş :D