1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

"Asılsız ve kasıtlı"


 1. hmzsnmz

  hmzsnmz rank8

  Kayıt:
  14 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  24.648
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Şehir:
  Eskişehir

  "Asılsız ve kasıtlı"
  Kutlualp'in iddialarına yanıt veren asbaşkan Murat Özaydınlı, “Bu beyefendinin söylediği konular 2006'dan beri faaliyet raporunda yer alıyor. Bu arkadaş 4 yıldır neredeydi?” dedi.

  [​IMG]

  Eski yönetici Hakan Bilal Kutlualp’in, “Fenerbahçe, uluslararası denetleme kuruluşu Teloitte’a kulübü denetletmeden, kes-yapıştır yöntemiyle denetlenmiş gibi gösterdi” iddialarına yanıt geldi. Mali işler koordinatörü Abdülkadir Kuşin, Denetleme Kurulu üyesi Doğan Yeşin ve Deloitte Türkiye Denetim Sorumlusu Ömer Tanrıöver’in katılımıyla bir basın toplantısı düzenleyen asbaşkan Murat Özaydınlı, iddiaların asılsız ve kasıtlı olduğunu söyledi.

  Kuşin: Deloitte, Fenerbahçe’yi 10 yıldır denetliyor

  Toplantıda ilk olarak söz alan Abdülkadir Kuşin, kulübün hesaplarını ve mali tablolarını, Fenerbahçe Sportif’in halka arzından önceki 6 yıl ve arzdan sonraki 4 yıldan beri Deloitte’nin denetlediğini kaydederek, “Deloitte, Sportif A.Ş’yi SPK esaslarıyla, Fenerium’u konsalide yöntemleriyle, Fenerbahçe Spor Kulübü’nü UEFA kriterleri yöntemiyle denetlemektedir. Deloitte’nin rolü, Sportif A.Ş ve federasyon için hazırlanan finansal tablolara ilişkin denetçi görüşleri hazırlanmasıdır. Söz konusu görüşlere şeffat bir şekilde faaliyet raporunda yer verilmiştir. Denetleme kurumu yetkilileri, ‘kes-yapıştır yapıldı’ ifadelerinin kendilerine ait olmadığını ifade etmişlerdir” açıklamasını yaptı.

  Tanrıöver: Herhangi bir değişiklik görmedik

  Deloitte Türkiye Denetim Sorumlusu Ömer Tanrıöver ise, “Öncelikle şunu belirtmeliyiz ki, 2009 yılı faaliyet raporu, yasalar gereği Fenerbahçe Kulübü yönetimi tarafından hazırlanmıştır. Raporu incelediğimizde, Deloitte tarafından verilmiş olan gerek Sportif A.Ş, gerekse Futbol Federasyonu için hazırlanmış finansal tabloların tamamının yer almadığı, söz konusu tablolara ait denetçi görüşlerinin olduğu gibi kullanıldığını ve herhangi bir değişiklik yapılmadığını görmekteyiz. Bu konuda basında çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığını ifade eder, haberlerden şaşkınlık duyduğumuzu belirtiriz. Şaşırdığımız bir başka konu da Fenerbahçe hakkında davacı olacağımız iddialarıdır. Tamamiyle gerçek dışı olan bu haberler bizi üzmektedir. İtibarımızı rencide etmeye yönelik her türlü kişi, kurum ve kuruluşa dava açma hakkımızı saklı tutuyoruz” dedi.

  ‘’Altında başka nedenler aramak gerekir’

  Daha sonra söz alan Murat Özaydınlı, mali konuların çok ciddi ve hassas olduğunu ifade ederek, şöyle konuştu: “Ortaya bazı şaibeler atmak, çok ciddi sorunlar çıkarır. Yapılan yatırımlar ve bunların değeri genel kurula sunulmuştur. Tüm bu gerçekler ortadayken, bazı insanlar acaba neyin peşinde diye insan düşünmeden edemiyor. Bu açıklamaları yapan eski yönetim kurulu üyemizin, yönetimde görev aldığı dönemlerde, şimdi tenkit ettiği bazı konularda alınan kararlarda imzası var. Bazı insanlar net ve somut konu bulamayınca, son günlerde bu finans konularını gündeme getirmeye başladı. Böyle konularda ortamı germek, suçlamada bulunmak, ‘çamur at, izi kalsın’ demek manidardır, altında nedenler aranması gerekir. Bu beyefendinin söylediği hususlar, 2006’dan beri faaliyet raporlarında yer alıyor.
  Bu arkadaş, 2006’dan beri nerededir? Elma ve armudu karıştırıp, hem Fenerbahçe’yi ağır şekilde eleştirmek hem de Deloitte gibi çok saygın bir kuruluşu töhmet altında bırakmak, bilgisizlikten de öte kasıtlıdır. Genel kurul nisanda yapıldı. O günden beri duruyor, şimdi gündeme getiriyorsunuz. Çok manidar. Fenerbahçe’ye gönül verenler, bir transfer beklentisi içinde. Benim, bugün burada değil, Başkan’ın verdiği görevle yurtdışında olmam gerekiyordu. Tüm randevularımızı iptal ettik. Suçlamalarla ilgili her türlü yasal hakkımızı sonuna kadar kullanacağız.”​

  Fanatik ^^