Kayıt
10 Mayıs 2007
Mesajlar
1.003
Beğeniler
0
Şehir
Yzgt..!!
Ashampoo Magical Optimizer bir sistem iyilestirme yazilimidir. Sabit diskiniz üzerinde biriken gereksiz dosya ve klasörler sisteminizden tam verim alamamaniza, uygulamalarin komutlariniza geç yanit vermesine neden olmaktadir. Bu gereksiz veriler silinmediginde sistem üzerinde yük olusturmakta ve sistem sürekli hantallasmaktadir. Yazilimin temel amaci da bu gereksiz verileri sistem üzerinden temizleyerek, performans artisi saglamaktir. Türkçe dil desteginin olmasi kullanimini daha da kolaylastirmaktadir. Yazilimin arayüzü zaten oldukça iyi tasarlandigindan kullanimi çok basittir.

Yazilimin kullanimindan dolayi sistemde herhangi bir sorun olmamaktadir. Güvenle kullanabileceginiz bu yazilim yine de her ihtimale karsi islemlerini gerçeklestirmeden önce yedek almaktadir. Ayrica yapmis oldugu islemlerinin istatistiklerini de görebileceginiz bu araç sistem performansini tek tiklama ile de gerçeklestirmenize imkan taniyan "One-Click Optimization" adli bir uygulama ile birlikte gelmektedir.

3 Temel Temizlik Islevi

Internet Temizligi
Internet tarayicinizca gezinti yaparken biriken önbellek verileri, çerezler, gezilen site listeleri temizlenmektedir. Internet Explorer, Opera ve Firefox tarayicilarinin üçü üzerinde de bu islem uygulanabilmektedir. Bu sayede hem tarayicinizin hem disk alaninizin biriken verilerden kurtulmasini saglamis olursunuz.

Sürücü Temizligi
Sabit diskinizde birikmis olan geçici dosya ve klasörler, yedek dosyalari, gereksiz dosyalar, disk denetim dosyalari silinerek sistem performansi arttirilmaktadir. Bölümlenmis olan sabit diskiniz üzerinde temizlik yapilmasini istediginiz bölümleri seçme sansiniz da bulunmaktadir. Dislanan nesneler bölümüne ekleme çikarma yaparak hangi dosya klasörlerin temizlenegini de ayarlayabilirsiniz.

Kayit Defteri Temizligi
Windows Kayit Defteri sistem üzerinde çalisan her uygulamanin kayitlarinin tutuldugu, sistemin kök dosyalarinin bulundugu alandir. Bu alanda özellikle yüklenip silinen uygulamalar yüzünden gereksiz veriler birikmektedir. Bu da sistem kararliligini bozmaktadir. Bu araç kayit defterindeki gereksiz verileri silerek sistem performansini normal haline getirme görevi yapmaktadir.

Iyilestirme Modülleri

Kendiliginden Iyilestirme
Yazilim bu modülle sahip oldugu 3 temizlik aracini kullanarak sistemi kendiliginden iyilestirmektedir. Bu modülün hangi alanlari temizleyecegini, ne sekilde çalisacagini "Tercihler" bölümünden ayarlayabilirsiniz.

Elle Iyilestirme
Istediginiz temizlik aracini seçerek kendi denetimizin altinda sisteminizi iyilestirmenizi saglayan modüldür. Bu modülle her temizlik araci ayri ayri çalistirilabilmektedir.

RAR SIFRESI NORVECLI
http://rapidshare.com/files/24064185/AS ... RVECLI.rar
 
Yukarı Alt