1. Reklam


  1. joysro
   asur
   serenity
   redsea
   blacksro
   plag
   alaaddin
   erix

Artık Havaya Yazacağız


 1. Still Life

  Still Life rank8

  Kayıt:
  30 Ocak 2009
  Mesajlar:
  528
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Abu Dhabi
  Bir grup öğrenci havaya yazdıklarınızı e-posta olarak gönderen bir uygulama geliştirdi.

  Kuzey Carolina Duke Üniversitesi'nden bir grup mühendislik öğrencisi cep telefonlarındaki ivme ölçerleri (accelerometer) kullanarak telefon ile havada yazı yazmayı ve bunu e-posta ile göndermeyi sağlayan bir uygulama geliştirdi.

  Güncel cep telefonlarındaki ivme ölçerler telefonun hareketlerini algılamaya yarıyor. Bu sayede telefonunuzun ekranı tutuşunuza göre yatay veya dikey olarak ayarlanıyor.

  Elektrik ve bilgisayar bölümünde yardımcı doçent olan Romit Roy Choudhury, şimdilik sadece kısa mesajlar yazabilen ve basit şekiller çizebilen yazılımın ileride daha karışık ve zor işlemleri de gerçekleştirebileceğini söylüyor: "Twitter ve benzerleri ile iletişim hızı gittikçe artıyor. Bu yeni uygulama hızlı iletişimi sevenler için bulunmaz bir nimet olacak."

  Daha geliştirme aşamasında olan yazılımda harfleri oldukça büyük yazmanız ve harfler arasında beklemeniz gerekiyor. El yazısı da daha desteklenmiyor. Ama bu sorunların gelişmiş algoritmalar ve daha iyi ivme ölçerlerle çözülebileceğini düşünen öğrenciler "The PhonePoint Pen" adını verdikleri yazılımın bir prototipini önümüzdeki aylarda deneme amaçlı kullanıma sunacaklarını söylüyorlar.


  ps:Omg 8O iletişim gittikçe ilerliyor
   
 2. Continuum

  Continuum  

  Kayıt:
  11 Ekim 2008
  Mesajlar:
  2.500
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Meslek:
  Öğrenci
  Şehir:
  Evren
  Bencede OMG yakında ucan araba bile olacak ya 8O