1. Reklam

1. joysro
      asur
      serenity
      redsea
      blacksro
      plag
      alaaddin
      erix

Artık Biri yada birileri şu işe dur desin !!!!!!!

1. sametakko999

sametakko999 rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ya arkadaşlar bu silkroad pvp serverin öle bir cılgı çıktıki artık nasıl tarif edicemi şaşırdım ya.
    ya 16-17 yaşındaki okul çağındakiler gidiyolar 100-150 tl verip server açıyolar sonra server 5 gün sonra kapanıyor artık Önüne gelen server açıyor ve Artık Silkroad Pvp Serverin hiç bir anlamı kalmadı bi kaç tane server haricinden Ve bu durumdan sadece DataCenter sahipleri ve sunucu satan kiralıyan yerler kazanclı oluyor 100-150 tl ye adam server açıyor adını emek koyuyor ama serverla alakalı yaptıgı hiç birşey yok yada gidip free silk diyor item satışı yapıyor server 10 gün sonra ortada yok :/

Demek istedim bu DataCenter sahipleri ve sunucu satan kiralıyan yerler fiyatları biraz artırsa hem böle yığınla ortada boş boş serverlar kalmıycak hemde sayılı serverlar kalıcak ve bu hem playerlar için iyi birşey olcak hemde yöneten kişi tarafından...

şuan bu forumdaki her pvp servera bakıyorum hep 10-70 player arası geneli böle buda inanılmaz can sıkıyor güvenilir pvp server kalmıyor yeni açılanlarda uzun lafın kısası böle giderse Silkroad Pvp Server uçuruma doğru yuvarlanıyor.

2. [GM] Spare

[GM] Spare rank8

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Her ne kadar önüne geçmeye çalışsanda boşuna olur...

Filesler yayınlandığı günden itibaren zaten bu işin b*ku çıkmıştı.
    Türkiye'de bu fiyatları yükseltselerde ovh vs. gibi datacenterlerde fiyatı değiştirtemezsin.
    Adam gider ordan alır, yani bir şekilde bir yolunu yine de bulurlar... SRO artık KO gibi oldu.

3. Collapse

Collapse asistan

Beğenilen Mesajlar:
    178
    Ödül Puanları:
    73
    Çözümü yalnış yerde arıyorsunuz asıl sorun playerlerde. Kaliteden anlamıyoruz iyi araştırma yapmıyoruz böyle kim olduğu belli olmayan kişilerin kurduğu sw lere prim yaptırıyoruz. Sw tanıtımlarında yok şu var yok bu var gibi şeylerle kaldırılıyoruz hiç sormuyoruz sen kimsin kaç yaşındasin kaç yıldır sw kuruyorsun tecruben ne? Ayrıca playerler hemen sıkılıp sw degistirmeye yoneliyor buda çoğu serveri iflas ettiriyor.

4. CaptainCoCo

CaptainCoCo olduser

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Bu mesaj sametakko999 rumuzlu uyeden alinti yapildi
    Neden cılkı çıktı acaba

5. sametakko999

sametakko999 rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bu mesaj CaptainCoCo rumuzlu uyeden alinti yapildi
    Her yer pvp server kaynıyor ve geneli reşit olmıyanlarda içlerinde bulunuyor bu durum çokmu güzel ? her yer deli gibi server kaynıyor olcana 15-20 tane belli bi server olsa ve hepsi frofesyonel bir şekilde bu işi yapanlar olsa dahamı kötü olur ?

daha lise çağındaki çoçuk geliyor 100-150 tl server açıyor hadi gelin oynayın diyor ve yaptığı birşeyde yok server içinde onuda geçtim teknik bilgiside yok ! böle çok hoşuna gidiyor sanırım

6. Salvation

Salvation rank8

Beğenilen Mesajlar:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    bazı söylediklerinize katılıyorum ama bazılarınada katılmıyorum mesala adam istediğiniz gibi yapıyor sonra diyorsunuz neden böyle yaptın neden böyle yaptın geri alıyor yaptıklarını sonra playerlar başlıyor gene niye siliyorsun falan filan sadece server kurucularından kaynaklanmıyor yani playerlardada sorun var

7. leyli7

leyli7 rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    küfür etmek istemiyorum ama o kişiler tarafından bende 100 Tl dolandırıldım kendileri hakkında suc duyurusunda bulunucam

8. kanka

kanka rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Buna dur denileceğini sanmıyoruz. Zaten gerçekten eski günlerdeki gibi kalabalık ortamlarda sronun içindeki her türlü aktiviteyi zevkle yaşamak isteyen ve kapanmayacak bir kaç serverın var olduğu zamanları arıyoruz bir çoğumuz ve keşke aynı sunucularda her captan birer server olsaydı demedende geçemiyoruz :) 20 - 30 kişilik boş ve kapanma ihtimali olan serverlara para yatırmasalar playerlar boşuna..

9. gokhande

gokhande rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    KARDEŞİM SEN BU KONUDA ÇOK YANLIŞ DÜŞÜNÜYORSUN
    BEN GÖKHAN KURAL YAŞIM 26 VE LEGEND BİLİŞİMLE YAKLAŞIK 2 SENEDİR ÇALIŞIYORUM SUANA KADAR NE İSTEDİYSEM KENDİSİ BİREBİR İKİ ETMEDEN YAPMIŞ BİRİ HER İNSANIN DÜŞÜNCESİ FARKLIDIR BENİMDE DÜŞÜNCELERİM BUNLAR BU YAZDIKLARINI GÖRÜNCE ÇOK ŞAŞIRDIM YANİ NEDİYİM BENCE BİRİNE İFTİRA ATARKEN BİR KERE DEĞİL , BİRDEN FAZLA KEZ DÜŞÜNMELİSİN..

10. sametakko999

sametakko999 rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bu mesaj gokhande rumuzlu uyeden alinti yapildi

ya birader yapma gözünü sevim 2 senedir çalışıyorum filan legend bilişim kadar dolandırıcı bir yermi var 200 tl için bana neler yaptı elimde ss leri bile var o yüzden bana legend bilişimi kesinlikle savunma okey? legend bilişime bakan şuan 16 yaşında onur die 1 tane velet 2 seneden beri çalışıyorum diyorsun bu çoçuk 14 yaşında olmuş oluyor az mantıklı olun gözünüzü sevim ya.

11. CaptainCoCo

CaptainCoCo olduser

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    gokhande legend bilişim :D :D :D

telekom belgesi felanda yoktur bu ergenin :D

12. sametakko999

sametakko999 rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Konuyu silermisiniz yetkililer

13. Tweety

Tweety olduser

Beğenilen Mesajlar:
    22
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Chief Operating Officer
    Bu işe dur denilemez...

Evet haklısın önüne gelen server açıyor, ama suç sadece serverları açan bu şahıslarda değil...

Bence asıl hata playerlarda... Nedeni nasılı ne içini sorgulamadan davranan bütün playerlarda var hata? Kapanacak mı diye sorarsan 12yaşındaki server sahibi bile kapanmayacak der...

Server şirketlerinin reşit olmayan bir kişiye server satması aslında etik olarak kural dışı... Fakat bunun önüne geçemezsiniz...

Player iseniz yapmanız gereken tek şey "Güvenilir" bir server da oynamak... Yok efendim sen GM ine gece üçte niye oyunda değildin diye kızabilip oyunu bırakıyorsan veya facebook sayfasına attığın mesaj neden 3dk değil de 5dk da yanıtlandı diye serverını değiştiriyorsan kazık yemeyi hak edersin... Bu işler performans işidir... Ben 2senedir bu işi yapıyorum maks 350-400 oyuncu gördüm... Ama nerdeler şimdi yoklar? Serverdaki adama sinir oluyor bütün guildini alıyor başka servera geçiyor alternatif çok ya nasılsa!!

2Senelik geçmişe sahip serverı bırak git 1aylık sunucuda oynamaya çalış, snra dolandırıl... Bence oyuncular hak ediyor abicim...

14. sametakko999

sametakko999 rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bu dediklerinin hepsine baştan sonuna kadar katılıyorum Türk insanına yaranabilmek çok zor birşey ne yaparsan yap ne sağlarsan sala bi türlü memnun edemiyorsun bu oyun konusunda... en basiti adamın elinde +10 silah +11 gidiyor patlıyor hadi ben serveri bırakıyorum bu olay tam bi aptallık başkada birşey denilemez yani.

15. kanka

kanka rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    oyuncuların alternatifinin çok olması yani istediğim zaman serverı bırakırım guildimide alırım diyerek bırakması durumu işte belli kardeşim. her biriniz sürekli server açıyorsunuz. hangi bir gün server açılmıyor. ne zamn forumlarda private server bölümlerine baksak o gün mutlaka server yada serverlar açılmış tanıtımları yapılıyor. bu kadar server kirliliği olursa beklenmesin yani bir serverın crowded görebilmeyi o eskidendi belli 3 - 4 sw varkendi.

16. sametakko999

sametakko999 rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    aynen öle ya demek istedim sunucu satan yerler fiyatları yükseltsin datacenterda fiyatları yükseltsin böle server kirliliği olmasın yani max 20 tane pvp server olsa ne kadar zevkli olur anlatamam

17. Slim Shady

Slim Shady  

Beğenilen Mesajlar:
    8
    Ödül Puanları:
    48
    Meslek:
    Öğrenci
    Milletin g.tu zora gelmiyor :) ve artık çoğu kişi silkroadda sadece eğlence peşinde :) o yüzden serverlar daha kolay olup playerlara hitap ediyor. Bir serverda da yapacağınız şeyler kısıtlı leveli 1 günde kas itemi 1 haftada yap, 1 haftada pvp at eee daha ne kaldı, jop'unda değeri yok goldada pek ihtiyaç kalmıyor yani, o yüzden kolay serverlar kısa ömürlü oluyor ve sürekli yeni server değişimi oluyor benim görüşüm böle şahsen :santa:

18. sametakko999

sametakko999 rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bu mesaj Cool Angel rumuzlu uyeden alinti yapildi
    aynen öle valla ya lanet olsun bu silkroad başladım güne uyuşturucu gibi birşey bırakılmıyorda :)))

19. Collapse

Collapse asistan

Beğenilen Mesajlar:
    178
    Ödül Puanları:
    73
    Empati kurun sunucu sahibi olsanız kazandığınız paraya mı bakarsınız batan musterilerinize mi? Siz 1aylık parayı peşin alan sunucu sahibisiniz 2 hafta içinde batan sw sizi ilgilendirir mi? Siz kalan 2 haftada yeni müşteri bulmaya bakarsınız. Neden fiyatı arttırıp gelen müşterileri kacirtasiniz ki?