joysro

Takımı
Seçiniz...
İşin ucunda F8 ve ekibi var.
JC'nin dediği gibi, lag ve delay büyük saldırılardan dolayı oluyor ve filter yetersiz kalıyor.
Emin olun paranızı alıp kaçacak kişiler değil bunlar, F8 diyoruz.
Sorunu çözüp, açacaklardır, beklemeye devam.
Tam profesyonel bir sistem oynuyorsunuz, Electus defalarca açılıp kapandı, tekrar kapanıp açılsa yine oynayacaksınız.
Yabancılara gösterdiğimiz sabırı kendi insanımıza göstermeliyiz diye düşünüyorum.
Global bir oyun açtılar ve büyük bir kitlenin haberdarı vardı, aldıkları saldırıların küçük şeyler olduğuna inanmıyorum, emin olun baya baya büyük saldırı yiyolardır.
Sorunu aştıkların da hem bu server için, hemde F8 kullanan ve kullanacak kişiler için tüm sorunlar aşılacaktır.
Kendi filterları ile kendi oyunlarını açtılar, nerede sorunları varmış gördüler ve bundan sonra düzeltip tamamen sorunsuz olarak hizmete sunacaklar.
Sabır, sabır, sabır.

Server
Seçiniz...
Takımı
Besiktas
Orjinal Silkroad'ın 2klık serverlerinde uniq keserken dc yediklerini unutup, lagg var diye bağıran adamlar görüyorum, enteresan.

Unfaithful

Bilgiliyim
Takımı
Fenerbahce
:coffee:

TurKKillS

Buralıyım
Takımı
Galatasaray
The Crown.
Arksolid Takımı olarak, sizlere bugsız, lag veya delay yaşamayacağınız bir server sözü veriyoruz. Seni kızdırmak istemiyoruz, sadece birlikte güzel zaman geçirmeyi hedefliyoruz. Seni gereksiz bilgi parçalarıyla rahatsız etmek istemiyoruz, ama takım olarak seninle gerçekten tanışmak istiyoruz. Kendimizi tanıtmamıza izin verin! Biz ArkSolid takımı (F8Filter takımı olarak da bilinir), Silkroad topluluğuna çok katkıda bulundu ve pazar da müşterilerimize çok fazla hizmet verdik(arkadaşlarımza, evet müşterilerimizi arkadaşlarımız olarak görüyoruz. Ve arkadaşlarımızın yaptıkları işleri de gerçekten iyi buluyoruz.) Şu anda, en çok kullanılan serverların kullandığı filtre hizmetimizi kullanıyoruz. Sanırım çoğunuz bizi F8Games takımı olarak tanıyacaksınız. Ekim 2016'dan bu yana DDoS / Exploitlerin neden olduğu herhangi bir sorun veya kesinti olmaksızın 250'den fazla sunucuya filtre hizmeti verdik.Yani burada, ArkSolid'de, eviniz kadar güvenli hissedebilirsiniz.

MERHABALAR,
BEN 27 YAŞIMDAYIM BU OYUNU 2006 DAN BERİ OYNUYORUM AMA BÖYLE SERVER İLK DEFA GÖRÜYORUM ŞAHİT OLUYORUM.
EVET DAHA ÖNCE JOYSRO VE DİĞER SERVERLARDA DA LAG DELAY OLDU AMA SORUNLAR ÇÖZÜLDÜ VE O BEĞENMEDİĞİMİZ SERVERLERA ŞUAN HASRET KIYMETİNİ BİLEMEDİK DİYOR İNŞ. SORUN DÜZELİR BEN SERVERLARI GÖRMEDEN DONATE ATMAM ATANLARIN ALLAH YARDIMCISI OLSUN....
SABIRLAR TAŞMIŞ DURUMDA SERVERDA AŞIRI DERECE KÜFÜR HAKARET VAR........
NEREDE YANLIŞ YAPTIK DİYE BİR DÜŞÜNMELİSİNİZ BENCE, EKİP OLARAK SIÇTINIZ ÇÜNKÜ.
İYİ GECELER.

Takımı
Besiktas
Adamlar face'te oylama açtılar ve görünüşe göre Cuma günü sıfırdan tekrar açılacak sw, demek ki neymiş ;

"Türk halkının anlaması gereken önemli bir detay, F8 bile olsa bu tarz hatalar olabiliyor sabırlı olmak gerekecek. Elin gavuru oylamaya katılıp Cuma sıfırdan açılsın diye oy atıyor ve saygı duyuyor."

Bizde olsa bu sw şimdiye çoktan ama çoookktaaann linç edilmişti, gömülüp mevlidi okunmuştu..

PS : Adam oylamayı kaldırdı update atıp devam edicez dedi ya la :D Cuma günü sıfırdan sorunsuz açılsın seçeneği açık ara farkla önde gidiyordu....

Son düzenleme:
Takımı
Seçiniz...
Silkroad tarihinin en büyük vurgunu yapıldı.Çiftlikbank'ın silkroad versiyonu 550 tl, 1000 tl yatıran arkadaşlarım var sadece GW ET Futuristic SpartanZ var diye ve bugün düzelmezse hepsi bırakacak. Yazık günah o kadar beta süreci oldu orda da delay varmış ona rağmen açılmış ve ilk günden beri sorunlu bir server. Ne diyelim Essence' nin eski takım dedik biz ecsro oynarken onlar jsro çalıp editliyodu dedik.F8 filter yazmak server yönetmekten daha kolaymış demek ki :) Neyse ders olur birdaha bu kadar para yatırmazlar heralde.Bugün ki update ile de birşeyler düzeleceğini düşünmüyorum.2 gün olmuştu zaten başlayalı Bol şans herkese :)

Adamlar zaten F8 değil F8de çalışanmış biz orayı anlayamadık. DontAsk Boğaçhan, Shine Sezercan arkadaşlarımız bence okullarında master yapsın okumaya devam etsin, server açmaya vs uğraşmasın. Ben en çok Apollon denen egoist kardeşimizi merak ediyorum yakında onuda öğrenirim. Ama silkroad tarihinin bence en güzel vurgununu yaptılar. Devamlı birşeyleri çevirip duruyorlar. Bi ara serveri sıfırlamayı eu yu kaldırmayı düşünüp cuma geri açıcaz diye anket yapıp sonrasına patch atıp düzelticez diye bildiri geçtiler. Yönetim gerçekten mükemmel :D Neyse svnin gerçekten sonuna geldik umarım diğer projelerinde ders çıkarırlar betada gördükleri hataları düzeltmeden server online demeye başlamaz :)

Edit:4 ana guild çekildi svden

Adamlar zaten F8 değil F8de çalışanmış biz orayı anlayamadık. DontAsk Boğaçhan, Shine Sezercan arkadaşlarımız bence okullarında master yapsın okumaya devam etsin, server açmaya vs uğraşmasın. Ben en çok Apollon denen egoist kardeşimizi merak ediyorum yakında onuda öğrenirim. Ama silkroad tarihinin bence en güzel vurgununu yaptılar. Devamlı birşeyleri çevirip duruyorlar. Bi ara serveri sıfırlamayı eu yu kaldırmayı düşünüp cuma geri açıcaz diye anket yapıp sonrasına patch atıp düzelticez diye bildiri geçtiler. Yönetim gerçekten mükemmel :D Neyse svnin gerçekten sonuna geldik umarım diğer projelerinde ders çıkarırlar betada gördükleri hataları düzeltmeden server online demeye başlamaz :)

Edit:4 ana guild çekildi svden
Kardeşim hangi servera geçtiler bir bilgin var mı?

ip limit 1 ken 4k playeri gördü sw arkadaşlar.ve electus yine açılcak ve hepiniz gidecek. şahsen yabancıların kazanması yerine türklerin kazanmasını tercih ederim.adamlar ilk defa açıyorlar ve sorun olması gayet normal. umarım sorunlar en kısa sürede çözülür dicem fakat biraz geç olmuş

ip limit 1 ken 4k playeri gördü sw arkadaşlar.ve electus yine açılcak ve hepiniz gidecek. şahsen yabancıların kazanması yerine türklerin kazanmasını tercih ederim.adamlar ilk defa açıyorlar ve sorun olması gayet normal. umarım sorunlar en kısa sürede çözülür dicem fakat biraz geç olmuş
Bir daha ki serverlarda deneyim kazanmaları dileklerimizle diyelim. birde oyun içinde misin bilmiyorum ama ilk 2 günkü FGW rate ile şuan açılacak olan FGW rate bir değil. Birde swde 2. günde SOL item olduğunu biliyormusunuz. Şimdi hangi player gelecekte o adama karşı rakip olarak durabilecek hiç sanmıyorum . .

Server
Ksro
Silkroad tarihinin en büyük vurgunu yapıldı.Çiftlikbank'ın silkroad versiyonu 550 tl, 1000 tl yatıran arkadaşlarım var sadece GW ET Futuristic SpartanZ var diye ve bugün düzelmezse hepsi bırakacak. Yazık günah o kadar beta süreci oldu orda da delay varmış ona rağmen açılmış ve ilk günden beri sorunlu bir server. Ne diyelim Essence' nin eski takım dedik biz ecsro oynarken onlar jsro çalıp editliyodu dedik.F8 filter yazmak server yönetmekten daha kolaymış demek ki :) Neyse ders olur birdaha bu kadar para yatırmazlar heralde.Bugün ki update ile de birşeyler düzeleceğini düşünmüyorum.2 gün olmuştu zaten başlayalı Bol şans herkese :)
Burdaki suç F8'in değil o parayı yatırıp daha sonra küfredenlerin boşuna başkalarına bok atmaya gerek yok. Silkroad oynayan oyuncu kitlesinin genelinin zeka seviyesini de tartışmaya gerek yok. Herkes neyin ne olduğunu biliyor.

Takımı
Besiktas
yabancıların serverına gidersiniz diyenler haklılar adamlar sorunsuz lagsız delaysız server açıyor. tabi ki de oraya gidicem türk serverını gördük paralar çöpe gitti elin oğlu senin attığın donate'e sahip çıkıyor boş boş açıklamalarla seni geçiştirmiyor. tabi ki de giderim yani.

Takımı
Seçiniz...
Valla şuraya bunca zamandır açıklama yapmamaları ilginç bir durum.
Umarım bunu düzeltecek genel bi açıklama yaparlar, yoksa hem F8 bitecek hemde güvencesi.

DontAsk

JUST DO IT
Takımı
Fenerbahce
Merhaba extraloob üyeleri,

kusura bakmayın bir kaç gündür forumda cevap veremedim, atıfta bulunulan ve aklınıza takılan konulara birazda olsa açıklık getireyim.

Öncelikle lag sorununa değinelim neden bu kadar kanser bir hal aldığı ile ilgili.

Biliyorsunuz bu güne kadar 300 e yakın oyuna filter hizmeti sağladık. Zaten server sahipleri ve editör arkadaşlar her oyuna sadece filter satıp geçmediğimizi çok iyi biliyorlar biraz da sizler le paylaşayım bu durumu. Bu güne kadar açılmış bir çok oyunda yaşandı bu problem ve bir çoğu da bizim tarafımızdan düzeltildi o oyunlara. Yani burada anlatmak istediğim olay durum yazılımsal bir problemden kaynaklanmıyordu forumda çok büyük miktarlarda saldırı yediğimizi söyleyen arkadaşlar da olmuş evet bu durum var fakat lag yapacak bir durum değil bu zaten başa çıkabiliyoruz saldırılarla neyse konumuz da zaten bu değil. İlk olarak beta zamanımızda oyunda hafif lag var diyenler vardı bu beta için kiralamış olduğumuz paylaşımlı sunucudan kaynaklanmaktaydı beta bitiminde ana sunucumuza geçiş yaptık. Bu geçiş bitiminden sonra ise ana sunucumuzda gariplikler fark ettik fakat bunu arkaplanda araştırıyorduk öncelikle oyunun gerçekten ağır bir lag yaşamaya başlayıp bu şekilde devam etmesi zaten o gün başladı. Öncelikle gameserverdan olabileceğini düşündük zira tek gameserver içerisinde 1.5k oyuncu bulunuyor ve gameserverlar buna yetişmeye zorlanıyordu doğal olarak insanlar biraz kasılsınlar oyun rayına oturur diye düşündük ve arkaplanda oyunun devamı için bir gelecek senaryosu hazırlamaya geçtik. Fakat oyuncular level kasılıp yükselmeye başladıkça sorunun buradan kaynaklanmadığı kesinleşti ve oyunu zorunlu bir bakıma almak zorunda kaldık. Bu bakım esnasında elimizden geldiğince laga sebebiyet verebilecek her şeyi denedik(buna aptalca gördüğümüz şeyler de dahil) en oyunun açılmasına bir iki saat kala en son sorunun bizden kaynaklı olmadığı kararına vardık ve farklı veritabanları üzerinden denemeler yaptık sonuç yine aynı olduğu için bu sefer donanımsal sorunları aramaya koyulduk. Tabi bu süreç içerisinde oyunu tekrar bu şekilde açamayacağımız için gidip beta esnasında kullanmış olduğumuz sunucuya dönüş yaptık ve sorunumuzun tespitine başladık. Sonrasında sorunumuzun kaynağını bulup ovh ile iletişime geçtik ve kendilerinden sorunun düzeltilmesini istedik. Sonrasında ise oyunun veritabanı o zamanlar sql 2017 de bulunmaktaydı ve gameserverların buna uyumlu olmayabileceğini de hesaba katıp oyunu sql 2014 e düşürme kararı aldık. (Veritabanları ile haşırneşir olan arkadaşlar tahmin edecektir bu durumun kolay kolay yapılamayacağını) Ovh sunucumuzdaki sorunu giderdiğini bildirip bize sunucuyu teslim ettiğinde kurulumlarımıza başladık ve oyunumuzu tekrar bir bakıma almak durumunda kaldık sql düşürme işlemleri vs için. (Bu süreçte de bize tonlarca küfür eden şuursuz insanlar olmuş onlara değinmeyeceğim) Teslim alışımızdan itibaren zaten farkı kendiniz de görüyorsunuz oyun içerisindeki lag oranı minimum seviyelere düşmeye başladı, fakat şu an dahi oyun içerisinde bizim istediğimizden daha fazla lag oluyor gelelim bunun da sebebine şu an da bulunan bu lagın ovh'ın iç networkünden kaynaklı olduğunu düşünüyoruz zira oyunu ana sunucumuza taşıdığımızda local network üzerine bir kurulum gerçekleştirdik (biz bile bunun mümkün olmadığını düşünüyorduk) ve şu an server msleri stabil şekilde devam etmesine rağmen oyun içerisine geçtiğinde olması gerekenden fazla bir ping değeri ile karşılaşıyoruz. Bu yüzden şu an yeni bir sunucu daha kiraladık ve arkaplanda onun ayarlarını yapıyoruz. Bu sefer de oyun 1 gün kapalı mı kalacak gibi bir düşünceye kapılmayın sadece veritabanı taşıması yapılacak o da tahmini olarak 5-10 dakikalık bir işlem (bu konuda insanları galeyana getirecek insanlar olmadan açıklamasını da bu şekilde yapmış olayım)

Gelelim burada bizi karalamayı kendilerine görev bilmiş insanlara.

Bir çoğunun bugüne kadar tek yaptığı şey yabancıların bi taraflarını yalamak. Burada herhangi birinin gidipte electusa veya elamidasa veya diğer çok sayıda oyuncu toplamış oyunlara salladığını hiç görmedim. Bizim yaşadığımız sorunlara küfür eden insanlar o serverlarda bu sorunlardan daha fazlası yaşandı o zamanlar neredelerdi? Örneğin elemidas dediğiniz oyun 1 hafta kapalı kaldığında küfür ettiniz mi merak ediyorum, hatırlamıyorsunuz bile değil mi?
Sizlere tek tavsiyem yabancıları bir an önce yalamayı bırakmalısınız zira sizin ülkenizin insanlarına ihtiyaç duymadan bir b*k becerebildikleri yok.

Bir çok kişi bizim vurgun yapıp kaçtığımızı yazmış o konulara da açıklık getireyim.

Bir kaç gündür serveri sadece sezercan(shine) idare ediyor. Server sahipleri durumu biliyordur f8filter'ın skype adresini bir kaç gündür boşlamamızdan dolayı oyuncularımıza da bu konu hakkında bir açıklık getireyim. Ekip arkadaşımızdan alper(xia)'in bundan 3 gün önce dedesi vefat etti ve birlikte o işler ile uğraşmaktan dolayı bu tarz konuşmalar yapacak insanların ekmeğine yağ sürmüş olduk. Merak etmeyin biz her zaman buradaydık ve hala da buradayız bu güne kadar yaptığımız her işin de arkasında olduk bunu da bir çoğunuz biliyor bu vefat olaylarına pek giripte olayı dramatize etmek istemiyorum o yüzden bu konuyu da burada kapatalım.

Oyunda hala eksikler var ve ilgilenmiyorsunuz diyen arkadaşlar için ise

Bu zorlu süreçte bizlerin sıkı destekçilerinden oldunuz öncelikle bu konuda hepinize binlerce kez teşekkür ederim, yukarıda da belirttiğim gibi bazı istem dışı nedenlerden dolayı server ile şu an sadece sezercan(shine) ilgilenmekte ve bu durumu olabildiğince çabuk düzeltmek için elinden geleni yapmakta kendisi. Aynı şekilde biz de bir yandan kendisinin yükünü hafifletmeye bir an önce başlayacağız. Olabildiğince sorunlar ile ilgilenmeye odaklıyız fakat her saniye de oyunu kapatıp sizleri yormak istemiyoruz bu yüzden güncellemeleri olabildiğince minimal seviyelerde tutup yapılacak işleri arkaplanda yürüteceğiz.

Yorumumu okuyan/okumayan, anlayan/anlayamayan herkese çok teşekkür ederim.

Yukarı