Takımı
Besiktas
Bu arkeoloji bölümünün meslek dalları varmı yüzeysel olarak bildiğim bir kaç şey var ama konuya hakim değilim tamamen :think:

Takımı
Besiktas
"kaziyon ediyon" bir tek bildigim bu benim dogrulugundan emin de degilim :D

[ Mesaj mobilden gonderildi iPad ] mobile

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
Takımı
Besiktas
Bu mesaj sweetCHIEF rumuzlu uyeden alinti yapildi
sweetCHIEF demiş ki:
"kaziyon ediyon" bir tek bildigim bu benim dogrulugundan emin de degilim :D

Aydınlattğın teşekkür ediyoruz etkin :mrgreen:

Takımı
Besiktas
iso da arkeoloji gidiyormona danis :D

Sanırım laboratuvarla ilgili bir dalı da var karbon teknikleriyle buluntuların yaşını belirliyorlar.

Canova

Kuzenim istanbul üniversitesi arkeoloji mezunu. Ben bölümden çok sonra ne olacak onun hakkında biraz bilgi vereyim(Bölüm içeriği konusunda pek bilgim yok, tarih görüyosun bol bol işte :P ). Ya üniversitede kalıp akademisyen olacaksın ya da başka iş yapacaksın. Kuzenim de yazın hep kazılara katıldı ama mezun olduktan sonra reklam üzerine iş buldu ordan devam etti. Şuanda askerliğini yapıyor. Gelince yine öyle bir işten devam edecek. Kısacası pek arkeolojiyle ilgili iş bulamazsın. Akademisyen olayım diyorsan da zaten tüm okuldan 2-3 kişiyi alıyorlar asistan olarak. O iş de biraz zor. Benim bildiklerim bunlar, şuanda askerde ama bir sorun varsa söyle, sormaya çalışırım.

Tauriel

Öğretiyorum
yurt dışlarında bu işler üzerine iyi para var ama türkiyenin her yeri tarih.öyle kazılıp aranacak bisey pek yok en fazla sikke falan işte.bende bi aralar düşünüyordum ama iyi para için yurt dışında çalışmak gerekiyor.

Takımı
Besiktas
Baktımda bir gideyim madem geldi takılırım biraz polisliğe falan hazırlanırım tekrar :D
ps:Bilgilendirmeler için teşekkür ediyorum :muck:

İş bulma şansın çok az . devlet çok az alım yapıyor .

Takımı
Besiktas
Hayırlısı be gülüm seversem ortamı kendimi geliştirir okul bitene kadar 2 dil öğrenirim o olmazsa pomemden polisliğe sonra.

Takımı
Besiktas
Bu mesaj Clochard rumuzlu uyeden alinti yapildi
Clochard demiş ki:
İşsiz kalmaktansa otur 1 sene adam gibi çalış güzel bir bölüm yaz Oğulcan
Hacım işsizlik olayının farkındayım zaten hem gitmesem tercih yaptıp gitmediğim için puanım kırılacak üniversitedeyken tekrar hazırlanırım diyorum sınavlara amacım polis olmaktı rahat kafayla daha iyi çalışırım hem :think:

çok iyi kazanan tanıdık arkeologlar var sağlam göze girersen yüksek yapar bir şey üzerine uzmanlaşırsan paraya para demeyebillirsin...

Takımı
Besiktas
Bu mesaj Egoist rumuzlu uyeden alinti yapildi
Egoist demiş ki:
çok iyi kazanan tanıdık arkeologlar var sağlam göze girersen yüksek yapar bir şey üzerine uzmanlaşırsan paraya para demeyebillirsin...
Adam motive ediyor işte seviyorum ben seni :muck: :mrgreen: Bende öyle düşünüyorum hem üniversite evimin olduğu yerde + bir masraf yok onun için dil öğrenip kendimi geliştiririm diyorum kafamın içi darma dağın şu an

bir çizgi çek ve seni yavaşlatan herşeyi geride bırak... seninle gelmesini istediğin şeyleri yanına al ve evinin yanında bile olsa bu üniv. bu mecaraya çık :)

Hoşgeldin üniversiteliii :P

Takımı
Seçiniz...
hiç üniversitede hazırlanırım falan deme can istemiyor kendimden biliyorum okul bitene kadar 2 dil diyorsun '' dil dile değmeden dil öğrenilmezmiş'' sözü cok dogru 1 ay yurt dışında kalmak için orada okul kalma yemek gezme parası vize cart curt 5 bin lirayı buluyor ki 1 ayda sadece otobüsü nasıl kullanirim oraya nasıl giderim öğreniyosun orada bikaç sene kalman gerek bence okulunu oku erasmusla yurt dışı öğrenci değişim programlarıyla git orada staj yap orada göze gir belki orada kalirsin ama bişey diyemiyorum karar senin

Yukarı Alt