AMD 4 Çekirdek İşlemci
6GB RAM
Ekran Özelliği 15.6 LED
Radeon Çift Ekran Kartı ile toplam 1,5GB ekran Kartı
HD:500 GB

Avasin

Şu özellikler Asus-Toshiba gibi markalarda bulunsaydı fiyatı 2500 liradan aşağı bulamazdın lakin konu Samsung olunca al yada alma diye net birşey söyleyemiyorum.

+'ları:

Pc oyuncularındansan AMD; İntel'e göre daha iyi oyun konusunda
Ekran kartı paylaşımlı değil ise süper.
Ram ve HDD olması gereken sınırda
Bu özelliklerde pc'nin 1000 lira olması

-'leri:

Home Basic yüklü olması(ki muhtemelen lisanslı olduğunu sanmıyorum)
Samsung'un çok fazla tutulmuyor olması.

Diğer arkadaşlar da Samsung hakkında iyi ya da kötü yorum yaparsa değerlendirirsin sonra da alıp almamak sana kalmıştır.

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
Avasin demiş ki:
Home Basic yüklü olması(ki muhtemelen lisanslı olduğunu sanmıyorum)
Lisanssız bir şeyi satamazlar ki hacım.

Pek araştırmadım ama nedense a101 bir kazıklama stratejisi izlemiş gibi geldi bana.Laptop piyasasını takip eden birisi değilim haliyle fazla bilgim yok ama laptoplarda çift ekran kartı kullanamazsın diye biliyorum ikisinden birisi haliyle devre dışı kalıyor yani tutup iki tane ekran kartı var toplamda 1.5gb ediyor demenin anlamı yok.Sonuçta ikisini bir arada kullanamayacaksın.Yani ekran kartı 1gb 128 bit olan AMD Radeon™ HD6470M olacak. Ram olarak 6 gb ram söylenmiş 1.333 mhz , pek pahalı bir şey değil.Son ve en önemlisi dört çekirdekli amd denilerek göz boyanmış ama işlemci hızı 1.5 ghz yani benim cep telefonumla aynı seviyede neredeyse ve bir çok notebook'tan bile daha düşük bir değer bu.

Quad core amd - 1.5ghz
4gb ram 1333 mhz
1gb 128 bit ekran kartı
500 gb 5400 rpm

sisteme sahip olan diğer laptop fiyatlarına bak ona göre satın al derim.

Avasin

@Kemalist Rastladım bir kere hacım ondan dolayı; ki hele bir de stoklar ile sınırlı bir yerde satılan bir bilgisayar ise olabilitesi yine de var.

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
Avasin demiş ki:
@Kemalist Rastladım bir kere hacım ondan dolayı; ki hele bir de stoklar ile sınırlı bir yerde satılan bir bilgisayar ise olabilitesi yine de var.
Hacım ancak sokak arası bilgisayarcılarında olur böyle bir durum , a101 vergisini ödeyen bir yer olduğu için böyle bir şey olursa öperler anında :)

Xperyon

Bilgiliyim
Samsunglara kötü diyenler sayılıdır sanırım bro.Şöyle bir misal verim bende Casper nirvana var ablamda Samsung emin ol benim laptopda ısınma hemen gözlenirken onda iki saate anca başlıyor kalite malzeme kullanıyorlar ama Casper o kadar tanınmasına rağmen hem garanti servisi ve "bazı" ürettiği bilgisayarlar adına yakışıcak dilden değil.

Asıl konuya gelirsek kemalistin dediğine katılıyorum ilan görür görmez lap diye atlama istanbulda yaşıyorsan kadıköyde eksenbilgisayar var oraya git bir bak derim.Bu tür şeyleri sor anlatsınlar İşlemci hızı düşük pc hiçbirşeye benzemez oyun için istiyorsan özellikle 1000TL çöpe atmak anlamına gelir.Laptop alıcam diyorsan illa Toshiba,Samsung gibi markalara bak ama markadan öteye parçalarındaki işlevlere bak ve mümkün olduğunca 2.50ghz gibi yada daha üstün hızda al bu devire onlar iptal olma aşamasında :(

Avasin

Kemalist demiş ki:
Avasin demiş ki:
Hacım ancak sokak arası bilgisayarcılarında olur böyle bir durum , a101 vergisini ödeyen bir yer olduğu için böyle bir şey olursa öperler anında :)
Orası kesinlikle öyle :)

Yukarı Alt