1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro

Arınç: Kılıçdaroğlu’nun yaptığı ciddiyetsizlik


 1. Avasin

  Avasin  

  Kayıt:
  12 Ocak 2009
  Mesajlar:
  6.440
  Beğenilen Mesajlar:
  1
  Ödül Puanları:
  38
  Meslek:
  İnşaat Mühendisi
  Şehir:
  Santa Clara/Küba

  Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, oy kullanamasıyla ilgili olarak “Her gün 'hayır'la kalkıp 'hayır' için her türlü şeyi söyleyen insanlar oyu bile kullanamadılar. Bu büyük bir ciddiyetsizliktir” dedi.

  Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, AK Parti Manisa İl Başkanlığı'nda bir basın toplantısı düzenledi.

  Başbakan Yardımcısı Arınç, şunları söyledi:

  “Biz birbirimizi düşman olarak görmüyoruz. Rakip olarak görüyoruz. Güreşiriz, yarışırız, sonunda millet kimi isterse onu iktidara getirir.

  Çok şükür bu anayasa oylaması olumlu şekilde sonuçlandı. Her partinin bundan alacağı dersler var. Aylardır, günlerdir boykot için ellerinden gelen bütün şeyleri, maalesef hukuka da uygun olmayan imkanları kullananların, bugün oradan çıkan 'Evet' oyları karşısında mahcup olacaklarını düşünüyorum.

  Boykotla milletimizi sandık başından men etmek çok yanlış bir şey olurdu. Referandumun en güçlü oranda sandığa gidişini yaşıyoruz. 2007'deki referandumda sandığa gitme oranı yüzde 70'e yakındı, şu anda yüzde 80'e yakındır. Yüzde 80 halkımız, her şeye rağmen hür iradesiyle düşüncesini ortaya koymuştur.

  Her gün 'hayır'la kalkıp 'hayır' için her türlü şeyi söyleyen insanlar, 'hayır' oyu bile kullanamadılar. Bu büyük bir ciddiyetsizliktir.”