1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro

Arınç: Cübbeli Ahmet'le resim çekilsek...


 1. Lenneth

  Lenneth rank8

  Kayıt:
  11 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  20.440
  Beğenilen Mesajlar:
  13
  Ödül Puanları:
  38
  Meslek:
  Tekstil
  Şehir:
  İstanbul

  [​IMG]
  Baykal'ın Cübbeli Ahmet Hoca'yı arayıp 'geçmiş olsun' demesine Bülent Arınç'tan ilginç yorum. CHP'nin değişim içinde olduğunu belirten Arınç, irticanın artık tehlike olmadığını Cübbeli Ahmet Hoca örneğiyle verdi.

  CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın, 3 ay önce kalp damarına stent takılan Cüppeli Ahmet Hoca'yı telefonla arayarak 'Geçmiş olsun' dileklerinde bulunduğu ortaya çıktı. Kamuoyunda şaşkınlık oluşturan bu gelişmeden sonra akıllara CHP'nin 29 Mart seçimlerinden önce yaptığı çarşaf açılımı geldi ve "Baykal ve partisi CHPyeni bir açılım yolunda" yorumu yapıldı.

  NTV'de katıldığı canlı yayında Baykal'ın Cübbeli Ahmet Hoca'yı aramasını değerlendiren Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ise konuyu farklı bir pencereden bakarak Türkiye'de artık irtica tehlikesinin olmadığının Baykal'ın bu girişimleriyle gün yüzüne çıktığını söyledi.

  "BERABER RESİM ÇEKİLSEK..."

  Arınç, Murat Akgün'ün kendisine yönelttiği “İrticanın artık bir tehdit olmaktan çıktı düşüncesi mi hakim Hükümet’te?” şeklindeki soruya cevap verirken konuyu CHP lideri Deniz Baykal’ın Cübbeli Ahmet Hoca’yı aramasına getirdi. Cübbeli Ahmet Hoca için "Biz onu yanımıza alsak, birlikte bir fotoğraf sergilesek başımıza neler gelebileceğini az çok tahmin edebiliyoruz." diyen Arınç, Fatih Altaylı'ya da göndermede bulundu. Habertürk Televizyonunu kast ederek Cübbeli Ahmet'in bir televizyon programı tarafından "kadrolu yorumcu" yapıldığını belirten Arınç şunları söyledi: "Ama bir televizyon kanalı maşallah neredeyse kadrolu yorumcusu yaptı, her hafta programlara çıkartıp, bu hoca efendinin incilerini gülerek ve güldürerek izlettiriyorlar."

  "CHP ARTIK TEHDİT OLARAK GÖRMÜYOR"

  Arınç'ın konuya ilişkin şunları kaydetti: "CHP 29 Mart seçimlerinden önce yıllarca tehlike olarak gördüğü ve yaprak kımıldasa “irtica var” diye konularda, mesela “laiklik elden gidiyor, rejim tehlikede” dediği konuların artık tehdit olmadığını gördü. CHP kendisini rejimin teminatı olarak gören, Atatürk’ün partisi olarak gören, Cumhuriyetten bizzat sorumlu olarak gören bir parti... Ama seçimler öncesinde tarikat büyüklerinin çocuklarını büyük merasimlerle CHP rozetini taktı. Aynı zamanda çarşaflı hanım efendilere de parti rozetini taktı, “Bunlar bizim zenginliğimizdir, biz onlarla siyaset yapacağız” dedi.

  İNCİLERİNE GÜLÜYORLAR

  Hatta Sayın Baykal birkaç gün önce de Cübbeli Ahmet Hoca’ya telefon açarak “geçmiş olsun” dediği ortaya çıktı. Cübbeli Ahmet Hoca Efendi’yi biliyorsunuz. Biz onu yanımıza alsak, birlikte bir fotoğraf sergilesek başımıza neler gelebileceğini az çok tahmin edebiliyoruz. Ama bir televizyon kanalı maşallah neredeyse kadrolu yorumcusu yaptı, her hafta programlara çıkartıp, bu hoca efendinin incilerini gülerek ve güldürerek izlettiriyorlar. Demek ki tehlike olmaktan çıkan bazı şeyler var Türkiye’de. CHP iktidarda olsaydı MGK’da bu düşüncelerini açıklayacak ve “artık Türkiye’de irtica tehlike olmaktan çıkmıştır” diyecekti. Ben olsam her halde böyle bir kanaate varacaktım. Ama biz bundan farklı düşüncelerimizi MGK’da söyleyeceğiz."

  Kaynak:Haber 7