1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Arda:"Pasaportum farklı olsaydı..."


 1. Fre3sTyLe

  Fre3sTyLe rank8

  Kayıt:
  21 Temmuz 2008
  Mesajlar:
  16.763
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Bana küfreder gözlerin , dudakların yardım yalvarı

  [​IMG]

  Galatasaray kaptanı ve A milli takım oyuncusu Arda Turan, reklam kampanyası tanıtımında konuştu. Arda, kendisine Avrupa'nın büyük kulüplerinden transfer tekliflerine "Kulübümle sözleşmem devam ediyor. Sonuçta teklifler kulübüme ve bana artı motivasyon oluyor. Beni onurlandırıyor. Olumlu etkiliyor" dedi. Kendisinin Messi'ye benzetilmesine ise "Aşırı milliyetçi biriyim. Türklüğümle gurur duyuyorum. Pasaport farkı, malesef bizi AB'de sıkıntıya sokuyor. Pasaportum farklı olsaydı kulübümde farklı olurdu. Sadece benim için değil ama bir çok Türk futbolcusu için" şeklinde konuştu.

  Frank Ribery ve Wayne Rooney gibi ünlü futbolcuların yer aldığı reklam kampanyasının Türkiye ayağında rol alan Arda Turan, A milli takımın cumartesi günü oynayacağı Estonya maçı için kamp yaptığı Kayseri'de karşılaşmanın oynanacağı B.B Kadir Has Stadı'nda basın toplantısına katıldı. Toplantıda önce Arda Turan'la ilgili film gösterildi. "Farkı sen yarat" konseptinde çekilen filmde Galatasaray'ın genç kaptanının futbol özellikleri dile getirilirken, en önemli özelliğinin maç içinde hızlı düşünmesi ve beklenmeyeni yapması vurgulandı. Art arda şık görüntülerin yer aldığı klasik futbol filminden uzak, futbolun gerçeğini ortaya koyan senaryoda ,bir maçın son saniyeleri, eşitlik hali, sıkıntılı bir atmosfer ve gol pası öncesi Arda'nın aklından geçenler estetik bir dil ve görsellikte sunuldu. Tanıtımda konuşan Arda turan, son olarak Totenham kulübünden gelen transfer teklifinin hatırlatılması üzerine " Galatasaray kulübüyle sözleşmem devam ediyor.Şartlar ilerde ne gösterir bilemem. Bu teklifler kulübümle bana artı motivasyon oluyor. Sahaya girince işime bakarım Bu teklifler beni onurlandırıyor. Olumlu etkiliyor. "diye yanıtladı. Kendisinin Messi'ye benzetilmesine ve yabancı bir oyuncu olsaydı daha farklı bir yerde olup olmayacağı yolundaki bir başka soruya ise"Aşırı milliyetçi biriyim. Türklüğümle gurur duyuyorum. Bizim Türk olmamızdan dolayı farklı oluyor. Pasaport farkı malesef bizi AB'de sıkıntıya sokuyor. papasortum farklı olsa farklı olabilirdi. Pasaportum farklı olsaydı kulübümde farklı olurdu. Sadece benim için değil ama bir çok Türk futbolcusu için" diye yanıt verdi. Galatasaray'ın genç kaptanı nasıl bir fark yarattığı ve genç yaşta kaptan olmanın verdiği duyguyu ise şöyle dile getirdi:

  "Sonuçta hucumda oynayan bir oyuncuyum ,Fark yaratmak zorundayım, Sahada bunu yansıttığımı düşünüyorum. Reklam filminde çalışmak çok farklıydı. Keyifli ve heyacanlı bir çalışma oldu. Amatör olarak oynadım ama fena yapmadım. Ben bir takım oyuncusuyum, starlık sizin vereceğiniz bir ünvandır. Türkiye'nin en büyük camiasında oynuyorum. 25 milyondan fazla bir camia , genç yaşta bana bu görevi layık gördü. B en de alt yapıdan oraya gelen biri olarak, onları başarıyla temsil ediyorum. Onların sahadaki yüzüyüm. Kaptanlık farklı sorumluluk getiriyor. Herşey başarıya giden yolda araç. Biz de bu araçları amaca dönüştürmek istiyoruz. Başarı gelmeden şampiyonluklar olmadan, benim için çok önemi olmaz. Kaptanlık sorumluluğu kupayı kaldırmakla olur diye düsünüyorum. Ben hucum oyuncuyum .Asist yapma, bire bir adam ekstiltebiliyor olmam,fark yaratan özelliklerim Her oyuncu bunu yapabilir ama, ben bunları daha iyi yaptığımı düşünüyorum. Çabukluğu çok üst düzeyde olan biri değilim,Rakiplerimden önce düşünmeliyim ki farklı olmalıyım. "

  A milli takımında bur kulüp havası yaratıldığı ve milli takıma bireysel gözle bakmadığını dile getiren Arda Turan "Her zaman olduğu gibi Türk futbol takımı olarak, en önemli iki maçımızı oynayacağız. Yapılamayacak şeyleri yaptık. Bitti denilen anlarda ortaya çıktık.Şimdi üst üste, Estonya ve Bosna Hersek maçlarını oynayacağız. Yapamayacağımız bir şey değil. İyi konsantre olup, Dünya Kupasına katılmak istiyoruz. Bunu laf olsun diye söylemiyorum. Umarım herşey yolunda gider. Milli takıma bireysel olarak bakmadık. Asla, bireysel bakmıyoruz. Biz, takım halinde fark yarattık. Burayı kulüp takımına çevirdik. Kalecisinden forvetine kadar herkes fark yaratmak için uğrasıyor" şeklinde sözlerini sonlandırdı

  [​IMG]
   
 2. GetInDatAss

  GetInDatAss rank8

  Kayıt:
  16 Mayıs 2008
  Mesajlar:
  640
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  16

  Süper konuşmuş Arda nedir bu Türk düşmanlığı avrupada