Xperyon

Bilgiliyim

Arkadaşlar iki gün önce eksen'den sipariş ettiğim eksen firmasının dün kargoya teslim ettiği ve bugün elime geçmesi gereken ekran kartım hala elime geçmedi şubeleri sabahtan beri cevap vermiyor iş saatlerinde ve iş saati bitti böylelikle işim pazartesine kaldı.Bende bazı bu firmadan işlem yapan arkadaşlarıma sorduğumda sakın ordan bir ürün getirttirme eve teslimat diyorlar seni şubelerine çağırıyorlar dedi.Deminde tüketici haklarına şikayette bulundum aras kargo hakkında ve ürünü bu saatten sonra şubeye gelsede gidip almam mümkün değil en iyisi bu tür işlemleri gidip elle yapmak yani daha önce yaptığım gibi gidip kadıköyden ürünümü elimle alıp gelirim...

Özetle bu adı firma diye geçen sorumsuz kargodan hiçbir işleminizi yapmayın ...

Melkor

Aynen öyle bende modem sipariş etmiştim önce evinize gelicek dediler bekledım gelmedı daha sonra mesajla sızı şubemize bekliyoruz dediler böyle sacmalık görmedım

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
Aras kargoya özel bir şey değil bu her kargo şirketinin yaptığı bir şey.Bu zamana kadar sadece UPS ile sorun yaşamadım.Mng yurtiçi hepsi tırı vırı.

UPS kargo konusunda hem güvenilir hemde işini iyi yapıyor. Fakat Aras'a gelicek olursak müşterilerini kandırmaktan başka bir şey yapmıyorlar yoğunluk olsa bile araçlarını çoğaltmaları gerek sonuçta bir kargo firması işini iyi yapması gerekir diye düşünüyorum...

Xperyon

Bilgiliyim
Kemalist demiş ki:
Aras kargoya özel bir şey değil bu her kargo şirketinin yaptığı bir şey.Bu zamana kadar sadece UPS ile sorun yaşamadım.Mng yurtiçi hepsi tırı vırı.
Bu sorun sahtekar olmalarından kaynaklanıyor.Elinde adam olmaz yoğun olursunuz pazartesi verelim diye ararsınız amenna sesimi çıkarmam bilakis dürüst firma derim ama adamlar ne arıyor ne telefonlarına cevap veriyor iş saatleri içerisinde ben böyle olucağını bilseydim bu zamana gidip almıştım milletin ağız kokusunu çekiyoruz gerçi konuşcak ağızda bulamadım hala daral:

Mng den siparis gelecekti saatini o kadar belirtmeme ragmen hic dikkat etmeden getirmisler bi de "Söz verdigimiz gibi geldik, sizi bulamadik.." die not bırakmislar :mrgreen: sonrasi 2 gün kargo subelerinde surundum..

Çalıştığım firmanın kargo bölümünden sorumluyum.Öncesinde Aras Kargo ile çalışıyordum, güvenirlik sağlayamadı ürünlerimi alıcılarıma ulaştıramadığı için MNG Kargo'ya geçiş yaptım. Ama MNG'de yanlış seçimmiş. İlk başlarda güvenirlilik sağladı ama sonrasında ise Aras Kargo'nun yaptığını yaptı daral:
Ne Aras ne de, MNG iş görmezler :curtain:

The47

Bilgiliyim
cumartesi günleri kargolar taşınır ancak teslim edilmez perşembe yada cuma günü verilen kargolar pazartesi ulaşır defalarca kargoyla ürün aldım hepsinde aynıydı. bu yeni yada anormal bi durum degil. ha ama adrese teslim isteyip de adamlar sizi şubeye çagırıyorsa orda sorun vardır evet. ama cumartesi günü kargo dagıtan firma görmedim henüz.

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
The47 demiş ki:
cumartesi günleri kargolar taşınır ancak teslim edilmez perşembe yada cuma günü verilen kargolar pazartesi ulaşır defalarca kargoyla ürün aldım hepsinde aynıydı. bu yeni yada anormal bi durum degil. ha ama adrese teslim isteyip de adamlar sizi şubeye çagırıyorsa orda sorun vardır evet. ama cumartesi günü kargo dagıtan firma görmedim henüz.
Cumarteside 5'e kadar dağıtılıyor.

Xperyon

Bilgiliyim
batuhan 3X demiş ki:
nerde otusuosun
K.çekmece

The47 demiş ki:
5-6'ya kadar teslimat var.Eksende aynen böyle teyit etti dün,yarın elinizde olur merak etmeyin dediler bugün aradım sırf ben değil 15-20 kişi daha varmış eksen internet üzerinden alışverişlerde aras kargodan bizde sıkıntı çekiyoruz diyorlar herkezi bezdirmiş adamlar.

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
Melkor demiş ki:
batuhan 3X demiş ki:
nerde otusuosun
K.çekmece

The47 demiş ki:
5-6'ya kadar teslimat var.Eksende aynen böyle teyit etti dün,yarın elinizde olur merak etmeyin dediler bugün aradım sırf ben değil 15-20 kişi daha varmış eksen internet üzerinden alışverişlerde aras kargodan bizde sıkıntı çekiyoruz diyorlar herkezi bezdirmiş adamlar.
Açıkçası böyle bir durum varsa bu sadece arasın suçu değildir.Madem böyle bir durum mevcut eksen niye bu işe bir el atmıyor ?

Xperyon

Bilgiliyim
Eksen'in tek hatası aras kargo ile anlaşmaları aradım konuştum onlarlada ilk söylediğimde daha elinize gelmedi cevabı oldu nitekimde sanırım alternatif bir firma bulana kadar arasla götürcekler işi , iyi bir ekran kartı alalım dedim kırk yılda bir olay oldu bahtımı varya bahtımı daral:

Yukarı Alt