1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Arama motorlarında Top 10!


 1. Kriptex

  Kriptex rank8

  Kayıt:
  19 Ağustos 2009
  Mesajlar:
  2.458
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  [​IMG]

  Bing pazar payını arttırmayı sürdürüyor.

  Ağustos ayının arama motoru kullanım oranları açıklandı: Google artık Bing'den korkmaya başlayabilir.

  Microsoft'un yeni arama motoru Bing yüzde 10'lük pazar payına ulaştı. Nielsen raporuna göre Bing, Amerika'nın en hızlı büyüyen arama motoru.

  Ağustos ayında Bing'de yapılan arama sayısı 1.1 milyar oldu ve Temmuz ayına göre yüzde 22.1'lik bir artış kaydetti. Böylece Microsoft'un arama pazarındaki payı yüzde 10.7'ye yükseldi. Araştırmalar Microsoft Live Search'ün yerini Bing aldığından beri, Microsoft'un arama pazarındaki payının yükselişte olduğunu gösteriyor. Yeni "Visual Search" özelliğinin de Bing'in Pazar payının artışında önemli bir rol oynaması bekleniyor.

  Google ise yüzde 64.6'lık payıyla tahtını koruyor. Ağustos ayında 7 milyar arama ile Temmuz ayına göre yüzde 2.6'lık bir yükseliş yaşadı. Yahoo ise 1.7 milyar aramayla geçen aya göre yüzde 4.2'lik bir düşüşle karşılaştı ve Pazar payı yüzde 16 oldu.

  Diğer oyuncular arasında AOL Search 333 milyon aramayla dördüncü, Ask.com 186 milyon aramayla beşinci oldu.

  Amerika'nın en iyi 10 arama motoru

  [​IMG]

  Bir ay zarfında en büyük artışı Bing kaydetmiş durumda. Sol sütunda Ağustos ayı arama rakamları, ortada aylık büyüme oranı ve sağ sütunda ise arama motorlarının pastadaki payını görüyorsunuz.